PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36518}
6,4 560
ocen
6,4 10 1 560
Pejzaż horyzontalny
powrót do forum filmu Pejzaż horyzontalny

swietny film

ocenił(a) film na 8

Jak w temacie - warty obejrzenia :)

ocenił(a) film na 10
tommy_19

Arcydzieło !
Szkoda że tak nie często można go obejrzeć :/

ocenił(a) film na 10
tommy_19

Faktycznie,jakby człowieka przenosił w czasie.Świetne scenariusz,muzyka,aktorzy i cała ta konwencja jakby dokumentalna. Polecam wszystkim,którzy chcieliby się przenieść " w czasie" do lat 70-tych.

tommy_19

ja jestem ciekaw na jakiej budowie krecony byl ten film. bralbym tutaj pod uwage przede wszystkim Huter Katowice (choc tych budow moglo byc wiecej, bo w filmi pokazany jest zaklad w roznych fazach budowy, wiec moze jezdzono z budowy na budowe by krecic zdjecia) , aczkolwiek najwieksze natezenie robot i wlasciwa budowa przypadala na pierwsza polowe lat 70-tych.

pplar

Była to Huta Katowice. Hutę Katowice oddawano w kilku etapach z tego co wiem.

tommy_19

Zgadzam się. Film jedzie gierkowską propagandą na kilometr, ale po latach paradoksalnie stanowi to zaletę. Swoisty "dokument" z epoki. I ta pioseneczka wpadająca w ucho:)

ocenił(a) film na 8
jadawin

Propagandą? I dlatego robotnicy obijają się i kombinują na każdym kroku? A poza tym mamy tu scenę łamania się opłatkiem w wigilię Bożego Narodzenia.

ocenił(a) film na 8
jadawin

haha widać, ze pojecie nie miałeś wtedy (11 lat temu) o tym co piszesz ;) Propaganda. Krętactwa kierownictwa, obiboki na budowie... eh niezła propaganda ;)

ocenił(a) film na 5
tommy_19

Ooo, też Dąbrowiak :-) To ja wtedy miałam 11 lat :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones