PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=589034}

Percy Jackson: Morze potworów

Percy Jackson: Sea of Monsters
6,3 57 484
oceny
6,3 10 1 57484
3,8 4
oceny krytyków
Percy Jackson: Morze potworów
powrót do forum filmu Percy Jackson: Morze potworów

Seria książek Ricka Riordana, jest spójna i ciekawa. W barwny sposób przybliża czytelnikom
świat mitologii greckiej i rzymskiej (dalsze części). W filmie jest całkowity brak tej spójności.
Pierwsza filmowa część miała przynajmniej bardzo dobrą obsadę i nie odbiegała od książki aż
tak bardzo jak "Morze potworów". Dla mnie ten film jet cienki... .
Oczywiście, z założenia nie jest to ambitne kino ale, po filmie, który został nakręcony na
podstawie ciekawej książki przygodowej spodziewałbym się o wiele więcej.
Kolejne części serii mają wiele ciekawych elementów, które naprawdę można przy dzisiejszej
technice filmowej przedstawić w rewelacyjny sposób (Labirynt Dedala, Fstus, i barwne postaci
bohaterów). Obawiam, się, jednak że film to wszystko spłyci.
W tej części najmniej podoba mi się Tyson, cyklopi brat Persyego. W książce pojawia się już w
pierwszej części i jest bardzo fajną postacią. W filmie jego rola jest naprawdę mało istotna i
równie dobrze mogłoby go nie być.

ocenił(a) film na 9
voytek64

Mi film się podoba pewnie dlatego, że nie czytałem książki i nie zamierzam. Film to film, a książka to książka, gdyby większość książki nie przeczytała, a film obejrzała to mieli by na pewno inne zdanie, bo w końcu w filmie na podstawie książki najważniejsze jest to, żeby był on taki sam jak książka, nie ?

ocenił(a) film na 2
DefeN

Szkoda tylko, że film nie zachowuje spójności z poprzednim (z serii) i że kilka bardzo ciekawych wątków zostało wykopanych. Oczywiście, jeżeli ktoś ma wstręt do drukowanego gdyż być może znalazł włos w książce...
Nie miej uważam, że na podstawie książki, nawet odbiegając trochę od treści można stworzyć dzieło godne Oscara (przykładem "Skazani na Shawshank" - w książce jest rudy Irlandczyk, którego w filmie gra Morgan Freeman i za tą rolę jest nominowany do Oscara).
A "Morze potworów" to tylko mierny film z miernymi efektami 3D.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones