PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=589034}

Percy Jackson: Morze potworów

Percy Jackson: Sea of Monsters
6,3 57 484
oceny
6,3 10 1 57484
3,8 4
oceny krytyków
Percy Jackson: Morze potworów
powrót do forum filmu Percy Jackson: Morze potworów

Niedawno obejrzałem kontynuację przygód syna Posejdona i jego przyjaciół, film nie okazał tak dobry jak się
spodziewałem, ale nie o tym chciałem napisać.
Jak to w filmach dla młodszych odbiorców, przedstawia się antagonistę i jego zły plan - który doprowadzi do jakiegoś
kataklizmu jeśli główni bohaterowie go nie powstrzymają.
W tej części tym planem było otworzenie podajże puszki pandory? żeby uwolnić Kronosa.
Po stronie tych dobrych, zostało wytłumaczone geneza tego zagrożenia oraz skutki jakie mogą zajść.
Właśnie, co mnie frustruje, to ta wersja mitu według filmu.
W wersji filmowej, pierwsze co się wrzuca w oczy to wygląd Kronosa, w tej adaptacji tytana udemonizowani jego
osobę i porównali go z diabłem - w filmie na głowie miał wielkie rogi, z oczodołów i ust widniała pusta żółta
przestrzeń i cały był ubarwiony na czerwono(co ewidentnie twórcy podkreślili że jest bardzo zły)
Kolejnym problemem jest fakt, iż w filmie nie wyjaśniono dlaczego Kronos połykał swoje dzieci(jak sądzę
argumentowali tym że po prostu jest zły.
Następnie żeby było tego mało, że pokazali go jako ucieleśnienie absolutnego zła itd; to w finałowych scen filmu
pokazali że Kronos ma nie zdrową tendencję do zjadania swoich potomków, co tym bardziej mówi nam że jest
złyyyyy!
Moim zdaniem, Kronosa przedstawili na wzór chrześcijańskiego diabła który jest zły do szpiku kości, a to prawdą nie
jest.
Kronos należał do generacji starych bogów, co jak Zeus był na samym szczycie, powodem dlaczego Kronos połykał
swoje dzieci jest, iż dowiedział się z przepowiedni że jego pierworodny pokona go i zepchnie go z tronu, po tym jak
Zeus był uratowanym od pożarcia i dorósł, Zeus spowodował że Kronos zwymiotował resztę Bogów i zaczęła się
walka Tytanów. Bogowie Olimpijscy kontra Tytani, po porażce Tytanów, Zeus zesłał ich do Tartaru. Później Zeus
ulitował się nad Kronosem i dał mu pieczę nad polami elizejskimi(tzw raj).
Co też nasuwa się kolejny błąd, w filmie Kronos wyszedł z puszki pandory, czyli był w niej uwięziony, a to jest nie
prawda ponieważ Kronos jest na polach elizejskich gdzie znajdują się Tartar.
Na końcu podkreślam że książki nie czytałem i tylko dywaguje na podstawie filmu, ale uważam że to zła
reprezentacja mitologii greckiej.
W filmie pokazują Kronosa jako głównego złego, co prawdą nie jest, po prostu bał się spełnienia przepowiedni i w
akcie desperacji posunął się do takiego czynu.


ocenił(a) film na 3
Ukassiu

Nie ma sensu się wysilać, ja już po pierwszej części stwierdziłem, że ta seria to profanacja mitologii ku uciesze nastolatków, ale tu ci odpowiedzą tylko, że ty jesteś "głupi" albo "przemądrzały", a Percy to najlepsze co nas mogło spotkać, nie liczy się to, że z mitologią to ma tyle wspólnego, co "Herkules w Nowym Jorku" (chociaż tam był Arnie przynajmniej:D) pozdrawiam.

p.s. Najlepsze produkcje o mitologii to "Herkules" Walta Disney'a i "God of War"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones