PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=338362}
7,8 40 693
oceny
7,8 10 1 40693
7,8 30
ocen krytyków
Persepolis
powrót do forum filmu Persepolis

z jednej strony świetnie oddane są realia życia w republice islamskiej, jaką jest dziś Iran, trudy jakie są z tym związane, a które często dotykają bardziej kobiet niż mężczyzn... jednak na tym tle Europa wydaje się być zbyt wyidealizowana... nie sądzę, żeby rzeczywiście stanowiła prawdziwą wolność dla Muzułmanki, zwłaszcza teraz i zwłaszcza we Francji.

Pamiętaj jednak że jest to "subiektywna wersja zdarzeń"
Autorka opisuje po prostu jak ona to widziała - skoro ona tak wtedy widziała Europe to tak przedstawiła to w filmie.
Pozdrawiam

użytkownik usunięty
MalaAn

oczywiście masz rację... historia opowiada o wydarzeniach autentycznych, które należą już jednak do dość odleglej przeszłości. Myślę, że relacja dzisiejszych imigrantów mogłaby wyglądać nieco inaczej. Dlatego tego filmu nie można odbierać w kategoriach politycznych.

ocenił(a) film na 9

myślę, że można go odbierać w kategoriach politycznych, tyle że trzeba patrzeć przez pryzmat czasu. masz rację, obecnie francja nie jest rajem dla imigrantów, jednak film przedstawia zupełnie inne czasy..

ocenił(a) film na 8
oleska

Z tego, co zapamiętałem, Francji było w filmie raczej tyci... To Wiednia było znacznie więcej. A zresztą Paryż i Wiedeń (wtedy i dziś) to dwie różne widokówki z albumu o stolicach. Obecnie Francja nie jest rajem dla imigrantów, to prawda. Obecnie Teheran nie jest rajem dla kobiet - też prawda. Raje w ogóle nie są już zbyt modne, poza kręgami islamskich bojowników-samobójców.

oleska

Dokladnie. Film ten mozna odbierac jako dostrzegalne stwierdzenie polityczne, ale wyraznie trzeba pomietac o rozpietosci czasu jaka byla wtedy ukazana :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones