PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=682482}
7,1 181
ocen
7,1 10 1 181

Persona 3: The Movie
powrót do forum filmu Persona 3: The Movie

Hurra!

ocenił(a) film na 8

Martwiłem sie o ten film. Głównie przez to, że nie miałem pojecia jak twórcom uda sie poukładać
wątki z gry takie jak eksplorowanie Tartarusa i inne wynikające bezpośrednio z mechaniki.
Bałem sie że wyjdzie z tego bałagan, że film będzie skupiać sie na tym na czym nie powinien.
Moge was pocieszyć. Tak się nie stało. Wyszedł im bardzo satysfakcjonujący film.
Zaczynamy podobnie jak w przypadku "P4 Animation" od tego że nasz główny bohater jest
KOMPLETNYM drewnem. I choć w "P4" nie irytowało mnie to tak bardzo, to tutaj z początku mnie
do wybijało z rytmu bo film traktuje siebie całkiem serio. A oglądanie tego jak MInato... yy, to
znaczy Makoto idzie pośród trumien na środku ulicy kompletnie niewzruszony jest... dziwaczne. Z
początku jest z niego takie emo, ale Ci co grę skończyli powinni to jakoś zrozumieć, a Ci co nie
grali nie muszą sie przejmować albowiem długo on taki nie pozostaje.
Film oddaje wiernie pierwsze, najistotniejsze wydarzenia z gry. Co prawda rezygnując z wielu
komediowych przerywników, i choć mi ich brakowało to rozumiem ich brak bo, jak już mówiłem
film traktuje się całkiem poważnie.
Inne rzeczy, takie jak zwiedzanie Tartarusa, normalne życie bohaterów itd. zostaje pokazane w
formie jednego montażu, co troche mnei zawiodło, ale z drugiej strony... tego nie dalo sie chyba
pokazać inaczej, nie przedłużajac filmu. Zreszta szybko o tym zapomniałem bo fabuła
przechodziła do kolejnego zdarzenia.
Film jest naprawde dobrze napisany. Wszystko to co dzieje się między kolejnymi wydarzeniami z
gier służy przedstawieniu postaci. Każdy dialog pokazuje jaka jest dana postać i ma za zadanie
oddać jej charakter. Przy okazji nie jest to łopatologiczne, a wręcz każde zdanie wypowiedziane
przez postać przykuwa uwagę. Co więcej, za co naprawdę wyrazy szacunku, twórcy chcąc
wyjaśnic wszystko unikają duzej ilości ekspozycji. Ta występuje w śladowych ilościach ale jest
naprawde, naprawdę treściwa.
To naprawdę dobra i wierna adaptacja, wręcz idealnie skrojona na film. Wszystko pasuje do
siebie idealnie, wszystko jest idealnie rozpisane i film nie nudzi. Od czasu "Persony 4", jedna z
najlepszych adaptacji tego growego uniwersum.
MImo że ten film się udał to jednak znowu mam obawy czy drugi film nie zepsuje tego co
zapoczątkował film pierwszy. Przeraża mnie zmiana reżysera, który, wg. filmwebu nie ma na
swoim koncie absolutnie niczego.
Co do "Persona 3 Movie 1" - Polecam wszystkim.

ocenił(a) film na 6
mim1312

oglądałeś z polskimi napisami czy angielskimi? Bo anime oglądam dla relaksu i nie chce mi się z angielskiego tłumaczyć, a polskiej wersji nie ma na żadnej stronie z animcami :/

ocenił(a) film na 8
gizmo666

Oglądałem z angielskimi napisami. MI to już nawet nie robi różnicy. Wiele filmów któe chciałem obejrzeć nie miało tłumaczenia i.. wyrobiłem sie.

ocenił(a) film na 6
mim1312

Nie no spoko - też umiem angielski całkiem nieźle. Po prostu nie sprawia mi przyjemności oglądanie z angielskimi napisami, bo skupiam się za mocno na tłumaczeniu niż na anime. W takim razie pozostaje mi czekać na polską wersję, chociaż zastanawia mnie tak długi okres oczekiwania - premiera była już długi czas temu, a tłumaczenia nadal brak. tak samo jak sora no otoshimono i Sekaiichi hatsukoi. Z kolei Persona golden animation od razu z kopyta ruszyło :/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones