PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=151644}
6,9 7 681
ocen
6,9 10 1 7681
5,9 8
ocen krytyków
Persona non grata
powrót do forum filmu Persona non grata

Dawno nie widziałem tak złego filmu. Fatalny scenariusz, beznadziejna gra wybitnych skądinąd aktorów, drewniane dialogi i naiwne do bólu, rozegzaltowane zakończenie. Zamykamy oczy i uciekamy z kina!

użytkownik usunięty
marlon

No nie, chyba mi nie powiesz, że Zapasiewicz zagrał beznadziejnie! Aktor jego formatu może zagrać co najwyżej "przeciętnie", lub ewentualnie "mało przekonująco". Ale i tak żadne z tych dwu określeń nie pasuje do gry Zapasiewicza w "Personie..."
Olbrychski mi się nie podobał, to fakt, ale Stuhr na pewno nie był beznadziejny!

ocenił(a) film na 8

No nie? Stuhr był świetny! Pierwsza klasa! A Zapasiewicz jak Zapasiewicz. ;-)

ocenił(a) film na 8
marlon

Można konkretniej?

ocenił(a) film na 9
marlon

ŻAL MI CIĘ.MOŻE HULK CI ODPOWIADA ALBO SKORUMPOWANI.

marlon

czy wy na pewno ogolądaliście ten sam film, co ja? ten sam? zanussi, zamachowski, ambasador? dziełko z koszmarnymi, XIX-wiecznymi dialogami (w stylu teatru polskiego z wawy), z fatalnym zakończeniem (bełkot na temat muzyki sfer przypominający twórczość młodych gimnazjalistek)? i gdzie to przepraszam jest trudne? w którym miejscu? jakoś nie zauważyłem skomplikowanych zamysłów reżysera i trudności interpretacyjnych..

zanussi rzadko kiedy robi filmy ciekawe, ale tym razem - imo - zrobił film miałki i banalny, a do tego teatralny 10 razy bardziej niż najnowszy allen.

a argumenty ad personam są zdecydowanie non grata, poczytajcie schoppenhauera i wróćcie, gdy potrafić będziecie normalnie dyskutować, dzieciaczki.

ocenił(a) film na 8
marlon

Siła tego filmu tkwi w szczegółach, bo to film raczej skromny, wręcz kameralny, jak sam zauważasz na swój sposób teatralny. Nie ma efektów specjalnych, a całość opiera się w znacznym stopniu na aktorach, Twoim zdaniem beznadziejnych, moim co do Zapasiewicza, Stuhra i Michałkowa r.e.w.e.l.a.c.y.j.n.y.c.h!

Dla Ciebie to wada, dla mnie zaleta. Cieszę się, że czasem pośród komercyjnych przebojów wyświetla się też kameralne teatrzyki :>

Jak to u Zanussiego, mamy film o człowieku. Człowieku, który próbuje odnaleźć się po utraceniu miłości swojego życia (a wraz z nią dalszego sensu bytowania na tym świecie).

Może nie trzeba było wcale szukać tych trudności i komplikacji? To naprawdę prosty film :) A zarazem jakże głęboki...

użytkownik usunięty
marlon

Chyba jednak oglądaliśmy różne filmy, bo akurat Zamachowski w "Personie..." nie występował.

Mnie film podobał się średnio, częściowo zgadzam się z tym, co napisałeś powyżej, niezgoda dotyczy jedynie poziomu aktorstwa.

zapas, oczywiście, nie zamach, sorki za literówkę;)

ocenił(a) film na 9
marlon

A dla mnie to jeden z najlepszych polskich filmów ostatnich lat.
Jeden z najlepszych filmów Zanussiego obok "Roku spokojnego słońca" i "Barw ochronnych".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones