PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31654}
8,1 31 473
oceny
8,1 10 1 31473
8,8 32
oceny krytyków
Persona
powrót do forum filmu Persona

Studium kobiecego bólu

ocenił(a) film na 10

Nie rozumiem tego filmu, ale nie potrafię uargumentować dlaczego jednocześnie jestem filmem zahipnotyzowana. I pojawia się odpowiedź - nie rozumiem, ale czuję. Ten film jest na uczucia i emocje. To swoista uczta dla inteligencji emocjonalnej. Jednocześnie przypomina mi się teatr okrucieństwa Artauda. Ta koncepcja ciekawie uzupełnia i pokrywa się z treścią filmu. Milczenie Elizabeth, porywczość Almy, bolesna szczerość na każdym kroku, a do tego urywane sekwencje filmowe, bliżej niezidentyfikowane, które zanim zdążymy nazwać, wcześniej odczuwamy. No właśnie - odczuwamy. Jak czują bohaterki? A może to jedna bohaterka? Która właściwie ma problem? W każdym razie czując tak bliski związek z Elizabeth boję się mieć dzieci. No właśnie, nad całym filmem wisi jakieś piętno niewinności niedocenionej, porzuconej i odrzuconej. Film dobry dla zamkniętogłowych, powinien skutecznie wedrzeć się pod skórę wszystkim z emocjonalną martwicą.

użytkownik usunięty
j_us

Każdy komentarz się zbędny. !!!!!!111111 Mamy tutaj doczynienia wprost z arcydziełem. xDxDxDX 11 punktów w skali 10. Nieprawdopodobne wręcz studium reakcji jednego człowieka, który uważa śmierć za chorobą, a nie lekarstwo. Film należy oglądać w skupieniu, inaczej może uciec wiele ważnych szczegółów (symboli). LEKTURA OBOWIĄZKOWA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

ocenił(a) film na 7

studium reakcji jednego człowieka, który uważa śmierć za chorobą, a nie lekarstwo???
każdy komentarz jest zbędny ???

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones