PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=807899}

Pewnego dnia

Egy nap
6,2 550
ocen
6,2 10 1 550
6,4 5
ocen krytyków
Pewnego dnia
powrót do forum filmu Pewnego dnia

W trakcie oglądania filmu zastanawiałem się tylko, kiedy nastąpi przełom, jakaś gwałtowna reakcja głównej bohaterki, która w końcu nie wytrzyma i „uderzy pięścią w stół”, wywracając cały ten porządek do góry nogami lub zostawi wszystko, wyjeżdżając gdzieś daleko na jakiś czas a może i na zawsze… Tutaj jednak nic takiego nie miało miejsca – ot, jeden dzień z życia jakich wiele – pojawiło się tylko więcej problemów, a żyć przecież jakoś trzeba – słowo „jakoś” jest w tym przypadku kluczowe.
Czy jednak sama świadomość tego, że to, co zobaczyłem na ekranie to nie tylko smutny, ale i dość typowy obraz współczesnego życia, nie wystarcza? Przecież to jest idealny portret ludzi tkwiących w sytuacjach niegodnych pozazdroszczenia, w układach nad którymi się nie chce lub nie da „popracować”, gdzie miłość została zasypana stertą brudnych naczyń, pieluch, kłopotów finansowych jak i kurzem, który przykrył namiętność, a wartki strumień życia pełnego radości, został zastąpiony przez zarastający staw ze stęchłą wodą pogrążony we mgle. Tutaj wcale nie musiało być żadnego „bum”, choć na pewno pozostaje pewna doza niedosytu.

ocenił(a) film na 6
Logan_6

Ja też miałam takie odczucie, że ona zaraz nie wytrzyma, że rzuci to wszystko i odejdzie lub chociaż rzuci czymś i ścianę lub choć wybuchnie krzykiem...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones