PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4406}

Pewnego razu na Dzikim Zachodzie

C'era una volta il West
8,0 49 733
oceny
8,0 10 1 49733
8,9 22
oceny krytyków
Pewnego razu na Dzikim Zachodzie
powrót do forum filmu Pewnego razu na Dzikim Zachodzie

Filmy te bardzo mnie się spodobały. Temat zakładam tu, ponieważ tu jest o wiele więcej wejść
niż przy filmie Krwawego Sama.
{SPOJLERY}{SPOJLERY}{SPOJLERY}{SPOJLERY}{SPOJLERY}{SPOJLERY}
{SPOJLERY}{SPOJLERY}{SPOJLERY}{SPOJLERY}{SPOJLERY}{SPOJLERY}
Jeżeli nie oglądałeś tych filmów to nie czytaj...
{SPOJLERY}{SPOJLERY}{SPOJLERY}{SPOJLERY}{SPOJLERY}{SPOJLERY}
{SPOJLERY}{SPOJLERY}{SPOJLERY}{SPOJLERY}{SPOJLERY}{SPOJLERY}

Czy nie za bardzo przypominają się te filmy? Odpowiedź już znam.
Jej powód? Czy aby nie za wielka inspiracja Sama tym filmem? Czy może tylko hołd?

Podobieństwa:
-Bardzo urodziwa główna postać kobieca jest byłą prostytutką;
-Główną rolę gra w obu Jason Robards, który umiera w ostatnich 5 minutach filmów;
-Jedyna woda w dużej odległości znajduje się na terenie głównych bohaterów;
-Bohater/ka zostają osamotnieni - w "Balladzie" zostawiony przez przyjaciół, w "Pewnego razu"
rodzina zostaje zabita i w konsekwencji główni bohaterzy zakładają działalność (stacja z wodą,
i kolej, która powstaje właśnie dzięki obecności wody); (za te czyny też źli ponoszą karę);
-Hildy chce wyjechać do dużego miasta/Jill początkowo chce tam wrócić;

Podobieństw jest więcej. Może jakieś wypiszecie, albo wyrazicie opinię na ten temat?
Przypomnijmy, że film Sama powstał mniej więcej 2 lata później. Podkreślmy jednak, że to
zupełnie inne rodzaje westernów, z innym przesłaniem, ale oba surowe (chociaż to ponoć
najlżejszy film Krwawego Sama).

przemyslav07

Ja akurat nie dostrzegłem ani inspiracji ani chęci złożenia hołdu Leone. Podobieństwa o których piszesz są takie na siłę wyszukane.co do hołdu to myślę sobie, że człowiek który stworzył takie westerny jak Dzika banda czy Pat Garrett i Billy the Kid nie musi ani pewnie nie czuł potrzeby składania go. Samej Balladay o ... nie cenię wysoko-jakoś do mnie nie trafiła a bez Pewnego razu...gatunek byłby sporo uboższy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones