PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4406}

Pewnego razu na Dzikim Zachodzie

C'era una volta il West
8,0 49 733
oceny
8,0 10 1 49733
8,9 22
oceny krytyków
Pewnego razu na Dzikim Zachodzie
powrót do forum filmu Pewnego razu na Dzikim Zachodzie

Arcydzielo!

ocenił(a) film na 10

Dla mnie ten obraz to najlepszy western w historii - szczytowe osiągnięcie gatunku, stanowiące według mnie jego podsumowanie i będące jednocześnie dla niego hołdem . Film świetnie zrobiony od strony treści i formy - reżyseria, aktorstwo, zdjęcia, niezapomniana muzyka etc. zachwycają po dziś dzień, co sprawia że po latach film się nadal broni, co świadczy o wielkiej klasie Leone. Ale najważniejsze jest to że film wzrusza jak mało który, szanuje inteligencję kinomana i ma to ,,coś", co buduje niesamowity klimat i sprawia że człowiek ma ochotę na kolejne seanse.

ocenił(a) film na 8
gooffer3

Ja bym jednak trochę przyhamował - w wielu momentach Leone zagalopował ze zbliżeniem kamery do oczu postaci, przez co film w wielu momentach się dłuży. Żaden tekst nie zapadł mi jakoś w pamięć i specjalnie mnie nie rozbawił. Po Morricone też spodziewałem się więcej. Nie żeby film był zły - jest bardzo dobry - ale w obliczu "dolarowej trylogii" zostaje daleko w tyle.

ocenił(a) film na 8
kapsel1997

Ale te przybliżenia potrafią nakręcić atmosferę, budują napięcie, mi się przyjemnie obserwowało grę twarzą, mimikę aktorów-mozna było zobaczyć każde drgnięcie mięśni, grymas ust, zmrużenie oczu, swoją drogą i Bronson i Fonda mieli ciekawe twarze. W "Dobrym..." Leone też wykorzystuje zbliżenia i tak samo dobrze się je oglądało.
A świetnych tekstów było mnóstwo, jest nawet z nimi osobny wątek .

ocenił(a) film na 9
kapsel1997

Moim skromnym zdaniem "Za kilka dolarów więcej" to nolepsy łestern sechcasów ;p

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones