PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4406}

Pewnego razu na Dzikim Zachodzie

C'era una volta il West
8,0 49 697
ocen
8,0 10 1 49697
8,8 21
ocen krytyków
Pewnego razu na Dzikim Zachodzie
powrót do forum filmu Pewnego razu na Dzikim Zachodzie

Nie jestem znawcą filmów Sergio Leone, ani ich miłośnikiem, ale liznąłem co nieco i "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie" zrobiło na mnie spore wrażenie. Z jego filmów widziałem jeszcze "Za kilka dolarów więcej" i jest to bardzo dobry, brutalny western ze świetną rolą Eastwooda. Natomiast "Dobry, zły i brzydki" - nieźle mnie rozczarowało, film wymęczył mnie mocno - nudny, udziwniony i w paru miejscach wypełniony błędami. "Pewnego razu..." jest na prawdę wpadające w pamięć - genialna muzyka Morricone i Charles Bronson jako "harmonijka". Ale i każde ujęcie filmu jest dopieszczone i perfekcyjnie zrealizowane. Jestem kilka godzin po seansie, a muzyka z filmu dalej gdzieś mi przygrywa i wiele scen ciągle mam w pamięci. Niektóre sekwencje są już ikoniczne i legendarne - jak finałowy pojedynek. Jedynym minusem jest sporo przestoi, produkcja i tak w napięciu trzyma, ale zdałoby się więcej akcji. I tak jest dobrze, bo tak miało być, ale jakby film nieco udynamicznić i dodać parę dłuższych scen akcji w połowie to śmiało wystawiłbym 9/10. A tak to daję mocne 7,5/10.

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

Te ujęcia kamery okraszone muzyką - kurde, rewelka! i te twarze... super

ocenił(a) film na 10
Goro_Gondo

Nie dla Ciebie westerny z tego co widać. Odpuść sobie.

ocenił(a) film na 7
Alfred_Hugecock

A co, zabronisz mi ich oglądać? I skąd wniosek, że nie są dla mnie? Bo nie wystawiłem im najwyższej noty, tylko uznałem za dobre, solidne kino, choć nie idealne?

ocenił(a) film na 10
Goro_Gondo

No bo widać po Twojej opinii, choćby o Dobry, Zły i Brzydki, jak i ocenach, iż western nie jest dla Ciebie. Ale ok, próbuj. Może zaskoczy.

ocenił(a) film na 7
Alfred_Hugecock

No "Dobry, Zły i Brzydki" nie lubię i nie mogę się do niego przekonać, ale inne westerny Sergio Leone z każdym seansem tylko u mnie zyskują i wracam do nich regularnie, np. do "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie". Uważam, że to najlepsza produkcja tego reżysera - od 2015 r. widziałem ją już 4-6 razy i teraz gdzieś bite 8/10 u mnie ma. "Garść dynamitu" też bardzo podobało mi się. To, że jakiś jeden western mi nie spodobał się, to nie znaczy, że cały gatunek dla mnie nie jest ;).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones