PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4406}

Pewnego razu na Dzikim Zachodzie

C'era una volta il West
8,0 49 733
oceny
8,0 10 1 49733
8,9 22
oceny krytyków
Pewnego razu na Dzikim Zachodzie
powrót do forum filmu Pewnego razu na Dzikim Zachodzie

Jeden z najlepszych westernów został wyrzucony poza setkę.
Przed nim w setce znajdują się jakieś japońskie anime, tarantinowskie podróbki i krótkometrażowe filmiki.
Wielka szkoda, że strona jest zaśmiecona trollami, którym w głowie tylko Avatar Camerona i holiłódzkie gnioty robione na zamówienie.

użytkownik usunięty
Niepotrzebny

bo rządzi masa i jej masowy guścior :)

Niepotrzebny

no wiesz, to ludzie głosują dlatego jest tak a nie inaczej, ja tego akurat filmu nie widziałem jeszcze niestety... Ale z drugą częścią twojej wypowiedzi się zgadzam niestety ;/ schodzi na psy ta strona przez tych użytkowników co jak mają jakiś ulubiony film to muszą go tak wychwalać że obrażają jednocześnie ludzi którzy mają inne zdanie i argumentują np tym że to najlepszy film jaki widzieli...dziecinada. Jeśli widzieli ze 100 filmów to ich zdanie nic dla mnie nie znaczy. Dawno nie trafiłem tu na kogoś kto ma odrobinę kultury w wypowiedziach i nie ma maniery anonimowego krzykacza z forum...

losiuuu69

Polecam.
Aktorzy zostali stworzeni do swoich ról.
Wspaniałe ujęcia, które mówią więcej niż słowa.
Intrygująca, ciekawa fabuła.

Niepotrzebny

Nie no, to jest kwestia czasu, aż obejrzę ten film. Po prostu jest jeszcze dużo innych do zobaczenia, a kolejność jest przypadkowa hehe ;)

losiuuu69

Ja również mam sporo do nadrobienia (filmy Burtona, Scorsese, Coppoli...).
Widzę, że fan Ojca chrzestnego?

Niepotrzebny

hehe wiesz co? Ojca chrzestnego cenię bardzo, jest to klasyk na pewno, zrobiony po mistrzowsku, dałem mu 10, ale z kina gangsterskiego na pewno wolę Chłopców z ferajny reż. Scorsese o którym wspomniałeś :)

losiuuu69

Chłopcy z ferajny wyróżniają się, głównie przez narrację. ;) I może wyróżniają się też wiarygodnością. No wiesz, w Ojcu chrzestnym są ''romantyczni bandyci''.

Niepotrzebny

właśnie! i może przez tą heroizację rodziny Corleone wolę Chłopców z ferajny, ale oba to mistrzostwo nie tylko w kategorii filmów gangsterskich. A ty widzę fan westernów :P nie przepadam ale doceniam kilka tytułów jak Dobry, zły... czy Unforgiven :)

losiuuu69

Z westernami dopiero zaczynam. Wcześniej pochłaniałem filmy gangsterskie.
Najgorsze jest to, że spaghetti westerny w ogóle nie są dostępne w Polsce, oprócz tych Sergio Leone, który był geniuszem, jeśli chodzi o ten gatunek.
Z gangsterki polecam "Aniołowie o brudnych twarzach". Jestem zdziwiony, że obraz jest tak niedoceniony, nawet nie ma żadnej nagrody.

Niepotrzebny

hmmm muszę zobaczyć. W tamtych latach po prostu nie było zbyt wiele nagród przyznawanych dlatego pewnie nie dostało. Ale jest wiele filmów które nie są znane (przez brak środków na reklame najczęsciej) a są dobre

losiuuu69

Fakt, wiele jest niedocenionych i zapomnianych.

Niepotrzebny

Tu chodzi raczej o małą ilość głosów. Ja sam będę chyba dzisiaj oglądał.

neo_angin

Widzę, że przypadł do gustu.

Niepotrzebny

Zdecydowanie tak. Dycha to u mnie rzadkość.

użytkownik usunięty
neo_angin

niekoniecznie, Grabowiec świetlików ma zaledwie 9994 głosów czyli mniej niż Pewnego razu na dzikim zachodzi a załapał się na TOP100

ocenił(a) film na 9
Niepotrzebny

tez musze obejzec ten western ale moim zdaniem nic nie pobije Dyliżansa albo Rio Bravo bo to poprostu klasyka sama w sobie no ale nie kazdemu musi sie podobac

ocenił(a) film na 9
Niepotrzebny

troche mi zabrakło do arcydzieła ale 9/10 jak najbardziej:)

pawelec182

A co było takiego niedoskonałego, że zabrakło?

ocenił(a) film na 9
Niepotrzebny

szczerze to sam nie wiem ale chociazby to kim byli ci ludzie w spomnieniach Harmonijki kim byli oni dla niego bo najprzykład pomysł z tym ze tak panienka z miasta to kur... był fantastyczny taki niespodziewany całkowite zaskoczenie postacie drugo panowe tez były wysmienite chciaz mnie wkurzała postac tego typka co jezdził tą koleją ciagle

ocenił(a) film na 9
pawelec182

naprzykłąd a nie najprzykład:P

pawelec182

Chodzi o tego człowieka, który chodził o kulach? Mi on w ogóle nie przeszkadzał. Sądzę, że przez jedną postać nie można obniżać oceny...

ocenił(a) film na 9
Niepotrzebny

nie obnizyłem oceny przez to tylko przez brak odpowiedzi na pytanie kim byli ci ludzie w wspomnieniach Harmonijki a i jednak ten western chociaz jest wspaniały i początek z tymi trzema typkami co chcieli zabic Harmonijke scena przednia to jednak to nie jest taki klimat jaki ma Dylizans albo Rio Bravo a nawet Alamo (ktory dla mnie po czesci nie jest westernem) ale tam jest cos no czego nie umieją wyrazic słowa to trzeba zobaczyc

pawelec182

Chodzi o moment, kiedy Harmonijka staje w pojedynku z Frankiem? Jeśli o to chodzi, to jest to bardzo proste. Frank oraz jego dwójka pomocników zabiła jego brata, co widzimy w retrospekcji.

A jeśli chodzi o nazwiska, które Harmonijka wymienia, kiedy Frank pyta go, kim jest, to wymienia nazwiska swoich dawnych wspólników, którzy zostali zabici.

ocenił(a) film na 9
Niepotrzebny

o tych nazwiskach łątwo sie ogarnąc ale ze to był jego brat nie wiem jak to ogarnąłes

pawelec182

Przecież Frank zwraca się do młodego Harmonijki "zrób przyjemność bratu".

pawelec182

Więc co jeszcze było niejasne, a dawało oczywistą odpowiedź?

ocenił(a) film na 9
Niepotrzebny

nie ale powiedz bo zaintrygowałes mnie tym pytaniem

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Niepotrzebny

Ranking filmów Leone na IMDb:

4. Dobry, zły i brzydki (8,9)
20. Pewnego razu na Dzikim Zachodzie (8,7)
77. Dawno temu w Ameryce (8,3)
119. Za kilka dolarów więcej (8,2)

ocenił(a) film na 10
Niepotrzebny

nie kierujcie się raczej tym rankingiem

Uzi

Uzi, jesteś na tym portalu już ponad cztery lata, prawda?
Możesz mi powiedzieć, jakie filmy dawniej były w top 10? Górował "Shawshank Redemption"?

ocenił(a) film na 10
Niepotrzebny

Ojciec Chrzestny I i II, Skazani na Shawshank, Lot nad kukułczym gniazdem, Pulp Fiction, Frorrest Gump i Milczenie owiec były zawsze w czołówce, Zielona Mila byla kiedys znacznie nizej. Jako ciekawostke powiem, że ze 3 lata temu Pewnego razu na Dzikim Zachodzie było na miejscu 3-5 (wskoczyło tak wysoko w momencie, w którym przekroczyło próg 1000 głosów), i utrzymywało się w pierwszej dziesiątce na pewno ponad rok, potem wypadło z hukiem. Skazani na Shawshank zawsze był na podium, odkąd pamiętam.

Uzi

Cześć, Uzi. Dawno się nie widzieliśmy. Widzę, że dojrzałeś, zmężniałeś. Jak tam, już nie chrzandolisz na forum prison break?

ocenił(a) film na 10
zelmer

he he :)

użytkownik usunięty
Uzi

Nikt przy zdrowych zmysłach się nie kieruje, ale lubimy sobie ponarzekać. :)

ocenił(a) film na 10

to czym się kierujecie "w tych czasach"?;)

użytkownik usunięty
Uzi

No, istnieją sensowniejsze rankingi, ja lubię theyshootpictures i ten tutejszy alternatywny.

Niepotrzebny

Jeżeli uważasz, że jesteś aż takim ekspertem i z ignorancją mówisz "jakieś japońskie animie".. to musisz mieć na względzie, że inni myślą tak samo "jakiś tam western"... ;)

Co do filmu to zgodzę się jeden z najlepszych, wyżej stawiam tylko "Dobry, Zły i Brzydki" ;)

ocenił(a) film na 10
Niepotrzebny

Generalnie ten cały Filmweb i jego ranking to farsa, tragikomedia, cyrk i żenada. Zaorać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones