PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=616316}

Pewnego razu w Anatolii

Bır Zamanlar Anadolu'da
6,8 4 942
oceny
6,8 10 1 4942
7,7 22
oceny krytyków
Pewnego razu w Anatolii
powrót do forum filmu Pewnego razu w Anatolii

Moim zdaniem film bardzo ciekawy, ale nie dla wszystkich. Wymaga skupienia i cierpliwości. Pierwsza część genialna. Niby nic się specjalnego nie dzieje. Ot ekipa szuka gdzieś zakopanych zwłok. Ale tu zaczynają nabierać znaczenia relacje między uczestnikami. Jest kilka znakomitych epizodów. Drobnych gestów czy przemilczeń, spojrzeń czy od niechcenia rzuconych zdań, bez specjalnej kontunuacji. Niby nic a jednak dużo. W środkowej części film wytraca trochę tempo, podczas wizyty w wiosce, ale dalej jest intrygujący. Co do końcówki, dla mnie znowu zyskuje, a sekcja zwłok odbywająca się poza kadrem gdzie decydują spojrzenia między lekarzami i obecność/nieobecność żony i dziecka denata bardzo dobra.Świetny społeczny i psychologiczny film. Ale dlaczego "Pewnego razu gdzieś w Polsce"? Bo tak naprawdę spokojnie mógłby się dziać gdzieś w plenerach Polski Wschodniej, zapomnianej, zagubionej, bez perspektyw i pieniędzy. Ale też dobrze wiem, że taki film tu nie powstanie. Polecam. I na koniec trochę mi przypominał w konstrukcji film Wendersa "Z biegiem czasu".

ocenił(a) film na 8
pessoaa

Dokładnie - taka historia mogłaby zdarzyć się w Polsce, natomiast taki film tu nie powstanie... Mi osobiście ten obraz klimatem bardzo przypominał kino skandynawskie...

ocenił(a) film na 8
chef_

Ostatnio tak się zdarzyło, że widziałem parę filmów z krajów byłej Jugosławii /Macedonia, Serbia, Bośnia/ i ich klimat był podobny do "Pewnego razu ...".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones