PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=713737}

Piąta fala

The 5th Wave
5,6 56 834
oceny
5,6 10 1 56834
Piąta fala
powrót do forum filmu Piąta fala

Niezły film, oczywiście pełen absurdów, ale to taki rodzaj kina. Ogląda się go całkiem przyjemnie. Jedyny minus to zakończenie za przeproszeniem z dupy, film kończy się jakby w połowie.

ocenił(a) film na 7
kierownik_filmaniak

Dokładnie. Moim zdaniem błędnie zaniżona ocena na filmwebie.
5,3 to przesada, jest MASA gorszych filmów które mają wyższe oceny.

ocenił(a) film na 4
Sighma

Ten film jest słaby i bolą oczy :), fakt da się go oglądnąć i jest mnóstwo gorszych, ale jest też wiele lepszych :)

kierownik_filmaniak

ehh, bo to ekranizacja 1 tomu dopiero...

ocenił(a) film na 8
eowinia

kiedy w takim razie bedzie 2 tom ? bo ja chce wiedziec ,uwazam ze film był super ale to głowie dla tego że gra tam Chloe XD

ocenił(a) film na 3
Meryyy_

Ten film nie jest niestety nawet przeciętny, przeciętny to był Kosogłos cz.2 a Piąta fala razi strasznie infantylnością

ocenił(a) film na 5
PabloPicasso

Zaczynają mi się mieszać te wszystkie filmy. Miałem wrażenie, że w pewnym momencie wyskoczy z pomocą więzień labiryntu, albo niezgodna...

ocenił(a) film na 7
mons7

Mam TOTALNIE to samo! :D Akurat może jeszcze nie z Piątą falą (nie wiem co będzie dalej), ale Więzień labiryntu, Niezgodna i Igrzyska śmierci mają bardzo podobną fabułę.
Wszędzie jakiś Zły System który bohaterowie starają się obalić.

kierownik_filmaniak

Całkiem niezły film.

ocenił(a) film na 4
Purslane

ee no co ty tam pląkasz. Kiepska fabuła, kiepskie idiotyczne dialogi i do tego zakończenie jakby brakowało totalnie pomysłu. żENADA PL..

ocenił(a) film na 3
kierownik_filmaniak

A ja miałem dylemat jaką dać ocenę, mnie kompletnie się nie podobał (tylko pierwsze 10 minut budziło nadzieje na dobry film o inwazji kosmitów), a moja druga połowa była zachwycona:)

kierownik_filmaniak

I właśnie dlatego dałam ocenę 6 (czyli przeciętniak), zamiast 8-9, które dałabym, gdyby film miał inne zakończenie. Ale to dopiero pierwsza część i JEŚLI wyjdzie druga, podwyższę ją. Nie znając jednak kontynuacji i nie wiedząc, czy w ogóle będzie, nie mogę dać wyższej oceny za połowę historii.

ocenił(a) film na 6
kierownik_filmaniak

No właśnie. Jak widzę domorosłych znafcuf kina bluzgających na takie twory to już tylko się śmieje bo szkoda łez na ułomność umysłową. Należy umieć rozgraniczać pewne prawidła filmowego świata. Jest to film czysto rozrywkowy z zabarwieniem romantycznym. I jako taki spokojnie zasługuje na 7. Oczywiście, że jest naiwny i kierowany w gruncie rzeczy do nastolatków, ale czy to źle być nastolatkiem? Czy po przekroczeniu pewnego wiekowego progu należy przejść przemianę w starego stetryczałego ramola uznającego tylko kino tzw ambitne? Czy nie mogę mieć danego wieczora ambicji zwyczajnie popłynąć z obrazem? I te porównania do arcydzieł kina rozrywkowego. Ludzie do ch..a! Kino np. sensacyjne tez samymi "Gorączkami" nie stoi. Nauczcie się dystansu do siebie i do swoich wyobrażeń. Życie też nie niesie samych chwil wzniosłych. Kino jest jak muzyka. Trzeba umieć dać się ponieść. Jak w tańcu.

ocenił(a) film na 6
erebeuzet

6 za mimo wszystko gówniane zakończenie.

ocenił(a) film na 6
erebeuzet

czy ja wiem czy gówniane... Z pewnością jest to pierwsza część i powstanie jej kontynuacja.

erebeuzet

Idealnie powiedziane. Ja bym dodał domorośli Kałużyńscy (nie obrażając przy tym śp. pana Zygmunta który oceniał przede wszystkim klasyki a nie wszystko jak leci) próbujący na siłę pochwalić się swoim krasomówstwem.

ocenił(a) film na 4
kierownik_filmaniak

ocena 5 ujdzie za jedyny ciekawy element filmu jakim jest gra głównej aktorki i zgadzam się, że koniec filmu to katastrofa reżysera. Byłam zniesmaczona i wkurzona, że poświęciłam czas na to COŚ.

kierownik_filmaniak

Ten film jest nakrecony na podstawie ksiaszki jak sie nie myle to powinny jescze byc nakrecone 2 czesci

kierownik_filmaniak

Ogląda się przyjemnie, bo to jeden ze scenariuszy NWO.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones