PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31051}

Piękna i szalona

Crazy/Beautiful
6,8 20 363
oceny
6,8 10 1 20363
Piękna i szalona
powrót do forum filmu Piękna i szalona

przepraszam za moje prywatne spostrzeżenia:P

miodek_zip

dokladnie, do Marii Antoniny ladnie ja zrobili ale w tym filmie ona jest zwyczajnie bardzo brzydka.bleh.

ocenił(a) film na 8
miodek_zip

W oryginale "beautiful" odnosi się do Carlosa. Tłumaczenie filmu jak zwykle "z dupy".

Dawidt

@24centrum.pl nie ma pewnosci ze odnosci sie do Carlosa. w oryginale tytul to: "Crazy/Beautiful". choc z tresci filmu mozna by zalozyc ze jednak do Carlosa; Nicole czesto tak sie o nim wypowiada.

miodek_zip

całkowicie się zgadzam............................

ocenił(a) film na 8
miodek_zip

No dokładnie!
Ona była brzydka w tym filmie :P
Jak już to Piękny i szalona...bo to on był ładny a ona ochydna !!!
Ale ogólenie film był ładny :)



pozdro ;*

ocenił(a) film na 5
just_me_5

Właśnie - zgadzam się - tytuł powinien brzmieć Piękny i szalona ;)). Ktoś kto dał taki tytuł chyba był ślepy ;PPP

YouStee

Zaiste ona nie była piękna. Ładna też nie :/ No ale cóż, polskie tłumaczenie :) Generalnie film był beznadziejny.

ocenił(a) film na 10
miodek_zip

super film ! a ona mi sie bardzo podobała wiec do tytułu nie mam zastrzezen!

piter999

@piter999 jak ona Ci sie podobala, to jakie Ty masz dziewczyny o_O

ocenił(a) film na 10
migawka

no poprostu mis ie podoba i jusz :P a dziewczyne mam ładną ! :):):)

piter999

a wiem mowisz jej to i ona czuje sie dowartosciowana :))

ocenił(a) film na 10
migawka

one jest bardziej dowartosciowana niz myslisz :P jak jej foty pojawią sie w necie to podam tu link i ci oko zbieleje z zazdrosci :)

P.S na wecej twoich odpowiedzi nie bede odpisywał bo mamy w tym temacie zajac sie ocena bohaterki filmu a nie mojej dziewczyny....

pzdr

piter999

a skad myslisz, ze ja mysle ze nie jest dowartosciowana?
wyluzuj, to forum.

ocenił(a) film na 3
migawka

kocham ta aktorke i jest o bardzo orginalnej urodzie uwilbiam z nia filmy ale tu sie zgodze w tym filme wyglada ohydnie co ona ma z włosami????ona je myje???

ocenił(a) film na 8
piter999

zgadzam sie z toba w 100%

niezla laska z niej i tyle bez 2 zdan

a jak sie komus nie podoba no to jego problem i spostrzezenia

ocenił(a) film na 10
miodek_zip

jak dla mnie wyglada rewelacyjnie :>, a tytul jak tytul wg mnie powinien byc Piekny I Szalona hrhr

kani

na pewno "Piękny i szalona"
przecież nawet w trailerze mówią do siebie:
"ONA-hi crazy,
ON-hi beautiful.."
więc wszystko jasne;P

miodek_zip

Dunst jest ładna ale nie w tym filmie. prześladują mnie te jej tłuste włosy, tragicznie wyglądały w tym filmie. Za to chłopak całkiem, całkiem;)

ocenił(a) film na 10
alien_2

nie rozumiem czmu sie wszyscy czepiaja tych wlosow... przciez nie pokaza niechlujnej dziewczyny olewajacej calkowicie swoj wygldad - ubranej w jakies miodzio ciuszki i uczesanej jak na sylwestra :P

kani

no w sumie tak. trzezwa uwaga :)

migawka

No dobrze, niech nosi szmaty, ale włosy mogłaby umyć. To, że ktoś ma wszystko gdzieś nie znaczy, że ma nie dbać o higienę :/

shamrock_2

no wlasnie o to chodzi. (nie ogladales dokladnie filmu? :))
nie obchodzi ją jej zycie, wyglad, i higienę ma tez gdzies.

migawka

Oglądałam bardzo uważnie, jak wszystkie filmy zresztą. Nie moja wina jednak, że odrzuca mnie brak higieny i zaniedbanie, nawet w wykonaniu Dunst. Bunt buntem, ale sorry, żeby się nie umyć? ;)

shamrock_2

nigdy sie w zyciu nie buntuj, bo Ci nie wyjdzie :)

migawka

kurcze, daj sobie człowieku spokój...nie rozumiem wmawiania komuś na siłę, że nie ma racji, że go brzydzą jej włosy...te włosy są obleśne i co do tego nie ma dyskusji..jest to tak rzucające się w oczy, że wzbudza takie a nie inne odczucia...
tym bardziej, że chodzi w normalnych ciuchach, nie pochodzi ze slamsów, nie jest jakąś narkomanką...nie jest plastikową lalą i fajnie, nie ma tony tapety, też fajnie, jest buntowniczką - super.....Tobie jej włosy się podobają, u innych wywołują obrzydzenie...
nie ma co na ten temat debatować, a już tym bardziej nie próbuj na siłę zmieniać czyichś odczuć estetycznych...

sunflower

jezeli tak piszesz to znaczy nie nie rozumiesz co piszę.
nigdzie nie mowie ze tluste wlosy nie sa obrzydliwe. pewno ze są :) nie wiem ile razy mam pisac (i jedna osoba przede mna), zeby ktos zaskoczyl. to jest jej rola. nie jest narkomanka. ale pije. olewa nauke, wagaruje. nie patrzy na swoja przyszlosc, nie dba o swoje polozenie. nie dba o wyglad.
zaskoczyles? nie wiem jak bardziej łopatologicznie to wytlumaczyc.

migawka

jak z entuzjastami PIS -u .....można do nich mówić, tłumaczyć...nic nie dociera...klapki na oczy i koniec...
Ty też mnie nie rozumiesz..zupełnie nie o to chodzi...
ale już mi się nie chce na ten temat gadać....nie warto...

sunflower

faktycznie mnie sie tez nie chce gadac. tlumacze, ze nikomu nie sugeruje jak ma sie odnosic do 'tlustych wlosow' :) nic do tego nie mam, jak kto odnosi sie do tego tematu. a Ty nic uparcie nie rozumiesz, w kolko tylko swoje powtarzasz. a z drugiej strony jest cos innego :) powodzenia w zyciu :))

ocenił(a) film na 9
migawka

Zgadzam się z migawką, rozumiem też poniękąd odczucia innych. jej włosy rzeczywiście rzucały się w oczy, bo miały się rzucać ale po to żeby pokreślić jej stan psychiczny, a nie żeby debatować czemu nie umyła włosów! Nie o włosy chodzi w tym filmie! Jasne, że jak ktoś jest szczęśliwy lub nie ma większych problemów w głowie mu się to nie mieści. Ale przychodzi czasem taki moment w życiu, że juz nic człowieka nie obchodzi, czuje się beznadziejny, czuje, że nic go nie czeka itd. Naprawdę włosy są wtedy ostatnią rzeczą o której sie myśli. A Kristen bardzo lubie jako aktorkę i twierdzę, że jest b ładna. Obejrzycie sobie np teledysk savage garden - I knew I loved You

shamrock_2

Punk to brudas Punk to śmieć Punk nie zginie Punk not Dead! Poza tym, że nieumyta jak przystało na każdego szanującego się punka, w tym filmie jest wyjątkowo piękna i jeszcze bardziej szalona.

ocenił(a) film na 6
miodek_zip

hahahahahaa dokładnie zgadzam się z tymk spostrzeżeniem piękna to ona rczej nie jest :P:P

użytkownik usunięty
miodek_zip

Sorki że jeszcze do tego wracam ale ja rozumiem migawke(czy jak to się odmienia) i nie rzucajcie się na mnie z jęzorami odrazu chce tylko wytłumaczyć kolege (jak moge tak napisać). Jemu chodziło o to jeśli dobrze zrozumiałam że niestety to nie od niej zależało czy ma sobie umyć te włosy wkońcu czy nie poprostu grała taką rolę jak by chciała to by sobie myła 100 razy dziennie po prostu od tego zależał efekt miała takie włosy żeby ludzie się wczuli zrozumieli oooo ona napewno ma jakieś kłopoty jak tak robi i również nie myje włosów heheheh o Boże to troche bez sensu co pisze no ale...a do tytułu wracając przetłumaczony może być również "Piękność/Szaleństwo" wtedy nie trzeba się rzucać kto jest piękny a kto nie.

użytkownik usunięty

aha jeszcze jedno nie ważne czy Dunst jest ładna ważne że dobrze gra taka jest moja opinia;)

ocenił(a) film na 8

Moim zdaniem, w tym filmie zarówno ładnie wygląda, jak i gra :)

ocenił(a) film na 8
pyra24

Sorki za multi, ale "dobrze" będzie lepiej brzmieć niż "ładnie" odnośnie jej gry.

ocenił(a) film na 4
pyra24

Moim zdaniem to po prostu błąd polskiego tłumaczenia. Ona wcale nie miała być w tym filmie PIĘKNA i szalona a jedynie szalona ;)

Tytuł Crazy/Beautiful. Minuta 35, on mówi You are Crazy a ona odpowiada And You Are Beautiful. I wg mnie dokładnie o to chodzi, a tytuł polski nadał ktoś kto raczej nie widział filmu.

ajka_k

słuszna uwaga. tam już ktoś wcześniej (powyżej) napisał - "Piekny i Szalona"

migawka

Była bardzo ładna. Jak zwykle.

ocenił(a) film na 9
miodek_zip

ale no, przeżywacie, ładna jest! ;p w ogóle oceniacie innych , a ciekawe jak wy wyglądacie :) musicie mieć ładnie wysoką samoocenę skoro potraficie mówić o innych "ohyda", "brzydka", "ble" :)

ocenił(a) film na 9
imalones

Dla mnie Kirsten jest piękna, ma w sobie coś niepowtarzalnego :)

Jeśli jednak chodzi o odniesienie do filmu, to odpowiedzi należy szukać w jednej, z ostatnich kwestii: "ale wiem, że jest coś pięknego we wszystkich moich wadach. Piękno, które on mi ukazuje. Siła, której nic nie pokona". Chodzi tu o jej piękno wewnętrzne.

To ciekawe, bo to określa też zewnętrznie samą Kirsten. Jest coś pięknego w jej niedoskonałości. Uroczy uśmiech o nierównych zębach ;)

naekana

Nie przesadzajcie...;/
Kirsten ma w sobie to coś i nawet taka podniszczona jak w filmie wydawała się rzeczywiście ładna. Może i w Marii Antoninie była cudowna, no ale sory tam grała królową a nie dziewczynę bez matki, po kilku próbach samobóczych, i przepitą narkomankę. Sory ale wg mnie właśnie takiej Kirsten wymagał ten film.

ocenił(a) film na 3
miodek_zip

zgadzam się, są tysiące aktorek, które by się bardziej nadawały do tej roli.

ocenił(a) film na 8
miodek_zip

gdyby ktoś zwrócił uwagę, to w filmie jest taki dialog Nicola mówi Carlosa"jesteś piekny" a on do niej "a Ty szalona", w tym momencie wiadomo,że polski tytuł został skopany, bo powinien brzemieć "piękny i szalona"

ocenił(a) film na 8
kamaagnes

To co piszesz ma sens :)

kamaagnes

kamaagnes masz racje też nad tym gdybałam i w polsce jest zły tytuł ;)

ocenił(a) film na 7
miodek_zip

i ma tłuste włosy :/

użytkownik usunięty
miodek_zip

A nie pomysleliscie,ze to nie chodzi o zewnetrzne piekno,tylko wewnetrzne? Poza tym Kirsten wyglada bardzo ladnie - naturalnie i bez tony makijazu

ocenił(a) film na 7

Hehhe -tak jak się umyje

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones