PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=468198}

Piła VI

Saw VI
6,1 47 976
ocen
6,1 10 1 47976
4,0 7
ocen krytyków
Piła VI
powrót do forum filmu Piła VI

Hoffman umarł?

ocenił(a) film na 10

Czy detektyw Hoffman umarł na końcu Piły VI ?

ocenił(a) film na 9
__Marcin__

Przecież wyraźnie widać , że nie

ocenił(a) film na 10
michalzawiski

Szczękę miał poważnie uszkodzoną więc mam wątpliwości...

__Marcin__

nie szczękę tylko policzek , to można zszyć

michalzawiski

Hoffman mial zginac bo przegral gre(o ile to dobra nazwa bo torturowanie ludzi grą nie moge nazwac, raczej chorym zaspokojeniem ambicji),no coz nie potrafil dobrze "grac" z ludzmi, nie szanowal zycia jak John
ale oszukal wkladajac czesci szkla w druty. Dlatego przezyl

jqb17

bzdura kłania sie uważne oglądanie filmu hoffman musiał przejść test bo uważał, że on nie potrzebuje testu. Miał właśnie mieć zanse na przeżycie, tyle, że jill zostawiła go na śmierć, złamała tym samym zasady gry.

ocenił(a) film na 9
jqb17

Poza tym Hoffman nie przegrał gry. Wykazał się sprytem i dlatego właśnie wygrał. Wiele gier Jigsawa dało by się wygrać dzięki uprzedniej chłodnej kalkulacji szans, jak np. w Pile V (spoiler) nie musieli ginąć wszyscy uczestnicy gry, gdyby ze sobą współpracowali.(koniec spoilera)

Little_Jacob

No tak tylko, że hoffman był także konstruktorem tych pułapek i co z tym zwiazane wiedział jak się z nich uwolnić.

ocenił(a) film na 9
michalzawiski

Reverse bear trap opracował Jigsaw nie Hoffman, więc mógł tego nie wiedzieć. Znał jedynie zasadę działania podobnie jak Amanda, której udostępniono jeszcze możliwość znalezienia klucza.

Little_Jacob

"Reverse bear trap opracował Jigsaw nie Hoffman, więc mógł tego nie wiedzieć." z tego co pamietam konstruktorką pułapki hoffmana była amanda. o czym jest zresztą mowa w częsci trzeciej. Zauważ , ze pułapka hoffmana rózni sie od pułapki amandy.

ocenił(a) film na 9
michalzawiski

Idąc tym tropem można dojść do wniosku, że jeśli to była pułapka Amandy, to nie dało się z niej wydostać, gdyż jej gry były nie do wygrania. Jednak Hoffman tego dokonał,

Little_Jacob

Fakt gry amandy były nie do wygrania, ale to dlatego, ze uważała że ludzie się nie zmieniają, ale to i tak nie zmienia faktu że Hoffman wiedział jak była skonstruowana. O tym swiadczy fakt, że próbował śrubokrętem zwolnić blokade.

ocenił(a) film na 9
michalzawiski

Prawda Amanda nie rozumiała gier Jigsawa. Jednak moim zdaniem on grzebał śrubokrętem na ślepo rozpaczliwie próbując się uwolnić. Nie rozumiem tylko czemu Hoffman kazał zabić Amandzie Lynn.

użytkownik usunięty
Little_Jacob

Myślę, że zwyczajnie chciał się tym samym po prostu jej pozbyć. Podejrzewam, że mógł coś wiedzieć na temat gry jaka odbywała się w 3jce (równolegle prowadzonej przez niego znanej z 4), na dodatek w 5 w jednej ze scen (retrospekcji) mówi Johnowi, że Amanda go zawiedzie.

Pamiętajcie jednak, że to John chciał aby Hoffman został przetestowany.
Dwukrotnie powtarzane zarówno w 4 jak i w 6 słowa "You think you will walk away untested?". Inną sprawą jest natomiast jak Jill to rozegrała.

fakt to johjn chciał testu Hoffmana i moim zdaniem Hoffman tego testu potrzebował, ale nie w takim stylu jak to zrobiła Jill. grzebał na ślepo śrubokrętem, ale wiedział, że tam jest blokada, w końcu i tak musiał włożyć tę pułapkę między kraty okna, nie było innego wyjścia i cieszę się że wyszedł prawie cało z opresji. jak już mówiłem na którymś z forum, mam nadzieję, że to on będzie kontynuował grę

qu3ss mnie zastanawia jedno, skąd Hoffman wiedział, że Amanda się spotkała z Cecilem

użytkownik usunięty
michalzawiski

No to akurat ciekawe i pewnie się nie dowiemy już, ale może np. założyć, że zważywszy iż to był rozbój, za który odpowiadał Cecil policja (w tym, np. Hoffman) mogła wyciągnąć od niego wszelkie detale odnośnie sprawy. Z drugiej strony Hoffman nie znał wówczas Johna, ba ten nawet nie istniał jeszcze jako Jigsaw.. pozostaje samo gdybanie.

ocenił(a) film na 9

Jednak czemu akurat Lynn? Czyżby Hoffman nie chciał, by operacja się udała? Poza tym Jigsaw o wszystkim wiedział, bo kazał Amandzie sprawdzić szufladę biurka. Myślę, że to iż przez nią zginęło dziecko Johna , stało się powodem, dla którego Jigsaw ją przetestował.

Little_Jacob

Jigsaw przetestował amande bo ta była narkomanką.

użytkownik usunięty
michalzawiski

Owszem - ale to w 1.
W 2 natomiast było, że mimo to nie szanowała się dalej (co zresztą widać też w 3 jak się tnie), ale jej gra akurat była pozorna, gdyż wiadomo w jakim celu była w domu.

ocenił(a) film na 9
michalzawiski

To był oficjalny powód, a jak było naprawdę? Myślę że Jigsaw od początku wszystko wiedział (no wiecie dał Jeffowi pistolet i jeden nabój Amanda o tym nie wiedziała) co ukazuje że groźby Hoffmana były bezpodstawne i to było częścią gry.

Little_Jacob

no wiesz trudno, zeby nie wiedział, w końcu to on był najwazniejszy i wszytko kontrolował

ocenił(a) film na 9
michalzawiski

Fajnie się z wami gada

ocenił(a) film na 10
michalzawiski

Właśnie mnie też to zastanawia skąd Hoffman wiedział o spotkaniu Cecila i Amandy..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones