PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=468198}

Piła VI

Saw VI
6,1 47 976
ocen
6,1 10 1 47976
4,0 7
ocen krytyków
Piła VI
powrót do forum filmu Piła VI

Dla mnie ta część była w porządku ,najlepsza chyba była pułapka z karuzelą no i znowu Hoffman przeżył niestety ;(.No a poza tym chyba najbardziej mnie się nie chciało patrzeć na początek filmu i grę Simone ale cóż potem nie było tak zle .No piła jest dla tych co lubią takie klimaty ,bo trzeba obejrzeć wszystkie części po kolei inaczej się tego filmu nie zrozumie .Tak więc jeśli ktoś chce obejrzeć poszczególną część to trzeba obejrzeć od saw do saw 6 bo nie zrozumiecie niektórych wątków i spraw i potem dlatego jest krytyka .Ja wiem że nie wszystkim się podoba to co w tym filmie jest zawarte ale ja go uwielbiam dla mnie to jedna z najlepszych serii ostatnich lat ,a nie mam słabego gustu po prostu widzę w tym filmie to czego nie dostrzegają może inne osoby .Nie można powiedzieć że ta seria nie ma fabuły i że tylko krew i wnętrzności czy też cięcie i rozrywanie ciała na różne sposoby ok. film ma swoje zalety i wady ale ma ukryty przekaz naprawdę warto spojrzeć na niego ze strony nie tylko pułapek .Ja wiem że ludzie mają dosyć patrzenia może na kolejne gry gdzie giną ludzie ale ja jednak oglądam nadal i mnie wciągnęła ta seria tak że oglądać mogę wszystkie części jednego dnia i teraz czekam na saw 3d ;).

Kinematograf

moim zdaniem hoffman na szczęscie przęzył, poza tym ze wszystkim się zgadzam.

ocenił(a) film na 9
michalzawiski

To nie szczęście to spryt. Zgadzam się ze wszystkim, poza karuzelą. Dla mnie najlepsza była kwasowa pułapka, ta dla Williama.

Kinematograf

LITTLe_JACOB Tak tamta pułapka była niezła no i dzięki tej dzwigini udało uruchomić się pułapkę Hoffmana której mechanizm zaczął odliczanie zaraz gdy ten chłopak ją pociągnął .Tak więc masz rację efektownie to wyglądało ale jak się z niego flaki rozlały to było naprawdę uccchhhh ;( .No ale ja to wiedziałem że Hoffman się uwolni przecież on znał działanie pułapek i jak się z nich można uwolnić .Co więcej Hoffman już w 3 pile wiedział jak działa pułapka Troja ta z łańcuchami przypiętymi do ciała ;).No teraz to tylko czekam na wielki finał gdzie Hoffman tym razem zginie ;).

Kinematograf

"LITTLe_JACOB Tak tamta pułapka była niezła no i dzięki tej dzwigini udało uruchomić się pułapkę Hoffmana której mechanizm zaczął odliczanie zaraz gdy ten chłopak ją pociągnął ." tak było w wersji reżyserskiej, w wersji kinowej jest inna końcówka

ocenił(a) film na 9
michalzawiski

nie wiedziałem że były 2 różne zakonczenia. W mojej wersji William od razu został przebity

Little_Jacob

chodzi mi o to co się stało z hoffmanem w wersji reżyserskiej tzw. UNCUT, tgest Hoffmana zaczyna się w momencie gdy ten chłopak ciagnie dxwignie na dół http://www.youtube.com/watch?v=OLebQijF7V8 . a tak kończy sie wersja kinowa http://www.youtube.com/watch?v=BLX8UPo19Hc

użytkownik usunięty
michalzawiski

Jeszcze jest trzecie, w którym Hoffman ginie, nie zdążywszy się uwolnić. Jest też przy tym inna kolejność wyświetlanych w tym czasie retrospekcji - skrócony dialog z Amandą wyłącznie do pytania "When is your test detective?", a na samym początku już jest "Do you like how brutality feels Mark?". Reszta bez zmian. Scena kończy się pytaniem, a raczej stwierdzeniem (wyciętym z Saw4 gdy Hoffman zamyka Strahma) "You think you will walk away untested" oraz tym krzykiem, który jest w zwykłej wersji kiedy na RBT zostają 2 sekundy i zamiast wybicia szyby, tryska na nią krew. Miało być początkowo dołączone do wersji na BD (rzecz jasna nie u nas), ale ze względu, iż przed releasem tej części na rynek było już wiadomo, iż Hoffman zagra w 7 zrezygnowano z tego pomysłu, a szkoda. Swojego czasu było także dostępne w internecie.

Co do zakończenia w wersjach UNRATED/THEATRICAL wolę znacznie bardziej to 2. W nim Jill bezpośrednio ma udział w "teście", chociaż trudno to nazwać testem Hoffmana, zamykając drzwi uruchamia licznik, a nie że wola matki z tym dzieciakiem odnośnie losu Williama decyduje również o Hoffmanie.

"Jeszcze jest trzecie, w którym Hoffman ginie, nie zdążywszy się uwolnić." fakt dlatego Mandylor do premiery Piły VI nie wiedział, czy jego postać przezyje czy nie. "
Co do zakończenia w wersjach UNRATED/THEATRICAL wolę znacznie bardziej to 2. W nim Jill bezpośrednio ma udział w "teście", chociaż trudno to nazwać testem Hoffmana, zamykając drzwi uruchamia licznik, " też wole wersje kinową. co do jill, to złamała ona reguły, właśnie dlatego jestem ciekaw co będzie z jej postacią.

ocenił(a) film na 9

Masz może namiary na to zakończenie ze śmiercią Hoffmana?

ocenił(a) film na 10
Kinematograf

A mnie Hoffman strasznie drażni zachowuje się w filmie jak mały boże jak zamykała go w tej pułapce to się śmiałem szkoda że się uwolnił choć szczenę niezłe mu rozwaliło , musiało boleć , co do Williama myślałem że zakończenie będzie inne typu że albo ona albo jego siostra , troszkę nudą powiało , ale jak się topił to było niezłe to dopiero musiało boleć .A że Hoffman zginie w kolejnej części to wątpię zbyt dobrze wszystkie pułapki zna i jak widać jest gotowy się poświęcić byleby przeżyć , tak więc swoją próbę przeszedł pozytywnie , szkoda mi Amandy fajna była laska , trochę psychopatyczna ale niezła ;D A co do fabuły filmu czy głównej treści łatwo ja rozgryźć bo nie chodzi tu o wymyślne mordy czy w zabawę psychopaty , tylko całkiem o coś zupełnie innego , o podejście do życia i szacunku , jeżeli ktoś dokładnie oglądał wie o co chodzi .

użytkownik usunięty
nicolas39

Problem w tym, że niektórzy nie oglądają jak słusznie zauważyłeś - dokładnie. Ba nawet są i tacy co zaczynają swój seans, np. od części 4 i potem marudzą, że to tylko krew itp. Te filmy trzeba obejrzeć uważnie, po kolei aby złożyć w jedną logiczną całość.

dokładnie tak jak piszesz.

ocenił(a) film na 10

He he ja też zacząłem od 4 ale potem obejrzałem po kolei żeby złożyć wszystko w całość teraz czekam na pilę 3D mam nadzieję że warto

ocenił(a) film na 5
Kinematograf

Wrr. Hoffmann!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones