PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=121413}

Piła

Saw
6,7 220 495
ocen
6,7 10 1 220495
6,2 22
oceny krytyków
Piła
powrót do forum filmu Piła

Sporo osób, które film obejrzało jest przeświadczonych, że Dzigsaw dał głównym bohaterom te piłki, po to aby odcięli sobie nogi. Przypuszcza to nawet w pewnym momencie dr Gordon, kiedy orientuje się kto ich wpakował w tę sytuację. Ja również długi czas tkiwiłem w takim przeświadczeniu, a jednak... powtórzyłem film wczoraj i pewna rzecz nie daje mi spokoju.

Kiedy Gordon wypełza z łazienki sprowadzić pomoc, Adam przeszukuje Zeppa i znajduje dyktafon potwierdzający, że Zepp był tylko kolejnym pionkiem. Wtedy budzi się Dzigsaw i - kluczowy element - mówi Adamowi, że klucz do łańcuchów jest w wannie (Adam go spuścił w kanale, kiedy się ocknął i wyłaził z wanny, można to przeoczyć, kiedy ogląda się pierwszy raz).

Czy zatem chodziło Dzigsawowi o to, żeby się odkluczyli z łańcuchów i wtedy dopiero rozwiązywali te zagadkę w kiblu, aż dojdą do tego, że jeden musi zabić drugiego, żeby "wygrać" i móc się uwolnić - wyjść na wolność wraz z Dzigsawem, kiedy ten się obudzi bądź z Zeppem, kiedy przyjdzie po "zwycięzcę"?

Jeśli tak to miało być, to dlaczego w ogóle Dzigsaw i Amanda przykuwali chłopaków do tych rur. Wygląda mi to na jakąś hardą nieścisłość...

A tak z innej już beczki, to dlaczego Zepp chciał zastrzelić Gordona kiedy wparował do kibla? Nie było to przecież częścią gry - Gdyby Gordon nie zabił Adama, to zginęłaby po prostu rodzina Gordona. Nikt więcej - Ani Adam, Ani Lawrence. Tak zrozumiałem instrukcje Dzigsawa. Lawrence mógł darować Adamowi życie, ale kosztem życia swojej rodziny. Chyba, że coś przeoczyłem... Jak to było, drodzy widzowie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones