PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32225}

Pianista

The Pianist
8,3 602 879
ocen
8,3 10 1 602879
7,8 45
ocen krytyków
Pianista
powrót do forum filmu Pianista

Z uwagi na intensywny i "namacalny" wręcz klimat okupowanej Warszawy w tym getta i znakomitą
scenografie oraz realizm przedstawionych scen daję ocenę 8. Co do gry Adrien'a Brody'ego
miałbym zastrzeżenia i Oscara bym mu pewnie nie dał. Ale gra przekonująco i w ramach tematyki
filmu sprawdza się także wizualnie. Samotnośc głównego bohatera w tym filmie od pewnego
momentu aż przytłacza mimo to chce się oglądac dalej będąc ciekawym zakończenia ( książki nie
czytałem ).

ocenił(a) film na 1
armarange

są takie filmy, gdzie człowiek czuje się zupełnie jakby był bohaterem tego filmu. Do takich należy np Pianista

ocenił(a) film na 8
wikismieszek

Klimat filmu czułem jeszcze dzień czy dwa po obejrzeniu. Wielkie brawa za kreacje tego wojennego świata.
SPOILER
Niektórzy mieli za złe gł. bohaterowi - z forumowiczów - że się ratował. Natomiast w filmie wyraźnie pokazano że jednak w pewnym momencie miał wyrzuty sumienia. Natomiast nikt z nas kto nie był w takiej sytuacji ekstremalnej nie ma prawa wg mnie oceniac.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones