PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31740}

Pianistka

La Pianiste
7,3 44 107
ocen
7,3 10 1 44107
7,5 32
oceny krytyków
Pianistka
powrót do forum filmu Pianistka

W książce dokładniej opisane są sceny z okresu dorastania Eriki i jej relacje z matką. Poza tym po przeczytaniu książki film nie będzie dla Was takim szokiem ;) Generalnie - bardzo dobra ekranizacja powieści Elfriede Jelinek ze świetnie obsadzoną rolą głównej bohaterki.

ocenił(a) film na 10
jessamine

A czy to nie lepiej, aby był szokiem?

ocenił(a) film na 9
Klee

Z tego co czytam w komentarzach to dla niektórych nie lepiej ;)

ocenił(a) film na 10
jessamine

Myślę, że jeśli obcujemy z typem sztuki, która ma za cel szokować, to lepiej tego efektu nie niwelować. ;-)

ocenił(a) film na 9
Klee

Oczywiście masz rację, ja też wolę gdy film/książka wywołuje we mnie skrajne emocje (chodź filmu "Funny Games" nic pod tym względem nie pobije, jak dla mnie). No ale niektórzy narzekają na sceny jak tak z żyletką, co np. mnie kompletnie nie "obrzydziło" (oczywiście w książce trochę tak ;).

P.S
Poleciłam tu książkę, bo moim zdaniem warto ją znać. Ja np. często w przypadku ekranizacji staram się najpierw przeczytać książkę (moim zdaniem taka kolejność ma większy sens niż odwrotna). No ale oczywiście - co kto lubi ;)

ocenił(a) film na 9
Klee

Acha i jeszcze zapomniałam dodać - czytając komentarze ludzi, czasami wydaje się jakby nie do końca rozumieli z czego wynikały perwersyjne zachowania Eriki. Tak naprawdę to była bardzo skrzywdzona przez los kobieta, nie mająca w dorosłym życiu wpływu na to co się z nią dzieje (ona się taka nie urodziła, ale dom w jakim dorastała oraz zaborczość i chore ambicje jej matki przyczyniły się do powstania u niej zaburzeń psychicznych, jak na mój gust - borderline)

ocenił(a) film na 10
jessamine

Nigdy nie przyszło mi jakoś do głowy próbować jej diagnozować, ale teraz chyba trochę nad tym pomyślę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones