PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=529777}
7,3 89
ocen
7,3 10 1 89
Pianomania
powrót do forum filmu Pianomania

Zadziwiający dok o katorżniczej pracy stroiciela fortepianów. Okazuje się, że oprócz kompozytorów i pianistów to kolejny maniak muzyki. I dobrze. Do tego grona dołączają dźwiękowcy, którzy - jak stroiciel - dokonują cudów, by nagranie ambitnego pianisty było perfekcyjne. Podobało mi się w jaki sposób bohaterowie definiują, opisują, charakteryzują słowami dźwięki, aby odróżnić ich b. subtelne różnice. Ciut za długi obraz - nie dla każdego.

ocenił(a) film na 6
abeks_filmweb

Zgodzę się. Mimo to polecam jako ciekawostkę. Film ma dość surową, mało absorbującą formę. Tym bardziej zdumiewające jest to, ile w nim dziwnego czaru. Ujęcia wnętrza fortepianu, gesty i pojedyncze dialogi towarzyszące szukaniu odpowiedniego dźwięku, migawki z ulicznych korków, świateł, chmur i kropli wody połączone z muzyką wielkich kompozytorów. Wszystko zaledwie zaznaczone, przeczute. Bardzo oszczędne, a jednak całkiem urokliwe. Dla każdego, kto też lubuje się w szukaniu tego jedynego brzmienia :)

soay

gdzie to można obejrzeć?

migawka

Obejrzałam "Pianomanię" na festiwalu Transatlantyk :) Kilka miesięcy temu widziałam płytę DVD z tym filmem.

ocenił(a) film na 10
abeks_filmweb

A i tak przeciętna Kowalska grywa na pianinie kowbojskim, o ile w ogóle grywa ;) Moi znajomi podkładali monety pod opadające klawisze. Klawiatura może i równa wizualnie była, ale grać trudno...

ocenił(a) film na 10
TangoAndWaltz

Uwaga też na oświeconych panów, którzy zrywają specjalnie struny w instrumencie, żeby więcej kasy wyciągnąć. Mnie kiedyś pięć strun załatwił maestro. W dobrym stanie i nie zardzewiałych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones