PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=478469}

Piekło pocztowe

Going Postal
7,4 13 168
ocen
7,4 10 1 13168
Piekło pocztowe
powrót do forum filmu Piekło pocztowe

Kilka pytań

ocenił(a) film na 9

1. Czy to film Fantasy czy tylko ma elementy fantasy?
2. Czy film ten ma oryginalny pomysł, który jest dobrze wykorzystany?
3. Czy jak ktoś nie zna książki to połapie się o co chodzi?
4. Czy to coś jak Doktor Who czyli coś bardzo oryginalnego i niekonwencjonalnego?
5. Czy spodoba się komuś kto lubi oryginalne podejście, lubi Doktor Who, podobała mu się
Narzeczona dla księcia, ale nie lubi Gwiezdnego pyłu?
6. Czy humor jest głupkowaty czy polega na oryginalności i dziwaczności świata przedstawionego
czy może polega na sposobie przedstawienia historii?

ocenił(a) film na 7
MistrzSeller

1. Jest to ekranizacja książki fantasy. Zależy czego oczekujesz.
2. "Piekło pocztowe" to jedna z moich ulubionych książek Pratchett'a, więc myślę, że pomysł jest oryginalny. Jako antytezę obieram np. polską komedię romantyczną z Karolakiem i innymi takimi prykami.
3. Myślę, że warto przeczytać najpierw książkę. Chociaż nie jest to konieczne do rozumienia filmu. Uważam, że znajomość fabuły nie odbierze przyjemności oglądania filmu, przeciwnie pokaże postaci jako bliższe, na wstępie dla ciebie, jako widza zaznajomionego z treścią, ich charakter będzie znany a wypowiedzi będą z niego wynikały.
4. Nie wiem, nie znam "Doctora Who".
5. Musisz lubić tego "Doktora Who" i pewnie jestem dla ciebie plebsem skoro nie znam tego ani pozostałych wymienionych przez ciebie tytułów :c
6. Moim zdaniem pomieszanie opcji b i c, a także sami bohaterowie i ich dialogi bywają zabawne.

Podsumowując, książki Pratchetta rządzą.

ocenił(a) film na 9
MistrzSeller

1. Fantasy (ale bez rycerzy i smoków).
2. Tak
3. Tak
4. Nie jest jak Doctor Who, inna konwencja, inny dowcip, inny świat. Ale jest oryginalny i niekonwencjonalny.
5. Uwielbiam Doctora Who, kocham też Pratchetta. Narzeczonej nie widziałam. Gwiezdny pył bardzo mi się podobał. Trudno więc powiedzieć, czy ci się będzie film podobał, bo nie bardzo wiem, jakich elementów nie lubisz w filmach fantasy, a jakie lubisz.
6. Zdecydowanie nie jest głupkowaty! Humor jest inteligentny. Ale też nie jest go w filmie bardzo dużo, to nie jest komedia.

Proponuję przeczytać coś Pratchetta i się zorientować, czy konwencja Ci odpowiada.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones