PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=450209}

Piekielny obóz

Camp Hell
4,1 531
ocen
4,1 10 1 531
Piekielny obóz
powrót do forum filmu Piekielny obóz

Dawno nie widziałem tak beznadziejnego filmu. Niby jest fabuła, sensowna gra aktorów, ciekawy klimat, ale ostatecznie wszystko to się jakoś nie układa. Jeśli faktycznie film powstał na podstawie prawdziwej historii, to zostało o zaprzepaszczone. Na początku jest, owszem, jest wprowadzenie na temat wspólnoty religijnej (ale z jakiego Kościoła?), ale na końcu nie ma ani słowa, co dalej z bohaterami. Strata czasu...

BooMm

Zmartwię cię to chyba jakaś ichniejsza odmiana katolicyzmu ewentualnie prawosławia...Protestanci nie używają opłatków tylko chlebków,i nie mają księży. Ale najgorsze jest to że tacy maniacy w USA to norma nie wyjątek.Wiadomo kto i czemu daje najwięcej na pewną rozgłośnię...

ocenił(a) film na 2
szarit

chyba to miała być odmiana (o ile tak to ująć można) katolicyzmu i to tradycjonalistycznego nurtu - przynajmniej tak to chcieli pokazać twórcy ale im nie bardzo wyszło bo np. u tradycjonalistów nigdy na rękę komunii się nie daje tylko do ust i nigdy!!! nie daje jej kobieta jak to było pokazane w filmie, poza tem zapodano tu zachowania znane raczej u protestanckich fundamentalistów - takie obozy integracyjne z naciskiem na osobiste nawrócenie i zerwanie z grzechem, połączone wręcz z praniem mózgu są typowe właśnie dla niektórych radykalnych wspólnot protestanckich w USA ( denominacji protestanckich w USA są zresztą setki, a nawet tysiące i ciągle powstają nowe) katolicy tradycjonalistyczni czy "postkatolicy protestantopodobni" są znacznie bardziej zrównoważeni (prawosławni zresztą też) - innymi słowy nie u nich takich odchyłów jak u niektórych protestantów, zresztą wiele radykalnych nutów protestanckich można uznać za klasyczne sekty znajdujące się na obrzeżach chrześcijaństwa

Ketrid2_

No można pokusić się o stwierdzenie że to jakaś sekta chrześcijańska która do nikogo konkretnego jest podobna ,bo to ani protestanci ani katolicy przynajmniej tacy jakich znam tylko typowi fundamentalni chrześcijanie jakich w USA bardzo dużo żyje.

szarit

Nie wiem, dlaczego się zastanawiacie, jaki to kościół. Trzeba było uważnie oglądać. Prawosławie? To mnie najbardziej rozbawiło. To nawet nie jest podobne do prawosławia. W prawosławiu żegnają się odwrotnie, i krzyż inaczej wygląda. A ksiądz nie jest księdzem, tylko popem, i ma żonę (popa-żona). Nie mają obrazków, tylko ikony. Itd itd itd. To był najzwyczajniejszy katolicyzm. Ten sam, co u nas. Jak Tommi leżał u pielęgniarki (przed tańcami), to obok niego na ścianie wisiał obrazek "Najświętsze serce Jezusa". Czysto katolicki. Znany tez u nas. A to był normalny katolicki obóz, jakich w USA wiele. W Polsce też już zaczynają młodzież indoktrynować w ten sposób. Na szczęście, jak widać na filmie, młodzież się dzielnie broni :) I chwała jej za to.

AJGOR_2

W prawosławiu żegnają się tak jak w katolicyzmie ale trzy razy a nie raz i na pewno nie odwrotnie.Do tego istnieją różne odmiany prawosławia np.starowiercy...Pop to tez ksiądz ale prawosławny pełni te same funkcje co ksiądz katolicki ale może się żenić i mieć dzieci.A że to mógł być katolicki kościół przecież tego nie wykluczam ani nie zaprzeczam, z tym że katolicyzm w USA nie wygląda tak samo jak u nas w Polsce.Co do indoktrynacji występuje we wszystkich religiach monoteistycznych a amerykanie są znani ze swego fundamentalistycznego chrześcijaństwa i judeochrześcijaństwa.Film widziałam już jakiś czas tremu i niespecjalnie dobrze pamiętam,nudził nieźle choć poruszał ciekawy temat.

ocenił(a) film na 4
BooMm

Zgadzam się z większością. No, może gra aktorska nie była taka jednolita. Bo Jesse Eisenberg tradycyjnie zagrał beznadziejnie. Tak, jak nie potrafił mnie przekonać do swojej inteligencji w Social network, tak tutaj grał na poziomie 10-latka, którego poproszono, żeby udawał opętanego?? xD
Widziałem go jeszcze w "Osadzie" - też beznadzieja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones