PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10039375}
5,3 15 424
oceny
5,3 10 1 15424
3,6 11
ocen krytyków
Piep*zyć Mickiewicza
powrót do forum filmu Piep*zyć Mickiewicza

W jakimś wywiadzie Ogrodnik mówił że to będzie film z perspektywy nastolatków. I bardzo dobrze. To co się dzieje w szkołach przeciążenie lekcjami, problemy psychiczne. Serio myślę, że warto inaczej spojrzeć na uczniów. Oni potrzebują pomocy!!!

ocenił(a) film na 9
dotin

Pełna zgoda. Ale i tak zaraz się zleci jeden z drugim, żeby powiedzieć, że się młodym "w d**ach przewraca" i "oni mieli tak samo albo nawet gorzej" XDDDD

arturro_j4ni4k

To co piszesz, tym bardziej pokazuje, jak ważny jest ten film ;>

arturro_j4ni4k

jak ma być lepiej, jak ciągle równamy do "kiedyś to....", zamiast spojrzeć realnie na problem... może po emisji więcej osób zrozumie, dlaczego reforma edukacji jest tak ważna...

dotin

Czytałam wywiad jak się do roli przygotowywał, wypowiadał się o tym jakich sposobów by używał i wgl, i dla mnie to sztos! Szkoda, że na prawdę nie ma takich osób, świat mógłby zupełnie inaczej wyglądać. Bo nikt nigdy nie patrzy z perspektywy tych młodych osób, a sami przecież wszyscy tacy byli.

dotin

Totalnie się zgadzam! Za szkołę już dawno powinni się wziąć. Nauczyciele są okropni, na szczęście nie wszyscy, ale wszyscy mieli do czynienia ze złym nauczycielem i mocno wierzą,że w końcu będą własnie tacy jak Sienkiewicz

joanacz

Jacy uczniowie, tacy nauczyciele. Ludzie szli do tej roboty z pasją, rzeczywistość zweryfikowała. Nie ma chyba gorszego życzenia niż "obyś nieswoje dzieci wychowywał".

ocenił(a) film na 4
tomtop

A to nie powinno być tak, że to jednak nauczyciele powinni być wzorem do naśladowania a nie uczniowie? Pewnie jestem idealistą...
Dodam, że byłem nauczycielem :D

piotrek77_2

Owszem tak powinno być ale w dzisiejszych czasach to rzeczywiście idealizm, no bo jakim cudem tak ma być, skoro w domach od najmłodszych lat kreuję się niechęć do nauczyciela? Dla dużej części rodziców nauczyciele to wiecznie narzekające obiboki itp (ja również wiem o czym piszę)

dotin

Jak przesłuchałam tekst Buntu promującego film, totalnie to do mnie dotarło. O takich historiach powinno się mówić!

dotin

100% popieram, temat filmu mega ważny!

dotin

Ja strasznie jestem ciekawa tego wątku o psychiatryku, tak mało się o tym mówi w Polsce, a w szkołach to już w ogóle zdrowie psychiczne jest tematem tabu. Czekam na premierę z niecierpliwością!

ocenił(a) film na 1
anielalala_2

Ja pitole kobietko, po zwiastunie już widać że ten film to gówno. Ty się dobrze czujesz? Miej jakiś poziom i zdolność oceny.Obstawiam że głosowałaś na trzecią drogę lub Lewice:-))))) hahahahhahaha

Donarek

to sobie dział promocji tego filmu chyba rozmawia ze sobą

anielalala_2

Prawda a film bardzo dibrze to przedstawił. Mlodzi ludzie są bardzo narażeni na problemy psychiczne, wielu odnajduje Sue wychodzą z depresji. Moim zdaniem współczesnych czasach mlodzi są przebodzcowani internetem, chidz z nami kilku mlodych ludzi, którzy chcą żyć tak jakmy żyliśmy w czasach w latach 90tych i 00, a ten film poniekąd utrzymuje taką narracje.

KrystekWielkiVIII

Kłania się wychowanie bezstresowe, nauka zdalna itp. - dzisiejsze pokolenie to kaleki życiowe (z wyjątkami oczywiście) dużo w tym winy rodziców, których nikt wcześniej nie nauczył jak tymi rodzicami być.

tomtop

Wychowanie bezstresowo to raz, ale dając im ponadto im dużo przestrzeni i odpuszczania, sa i też tacy rodzice którzy nieświadomie są pomagierą, nie wiedząc co tak naprawdę dzieciak ribi na internecie. W zupełności z tobą się dzieje, że to jest absolutnie wina rodziców, a niby rodzice pochodzą z tamtejszych czasów kiedy dorastaliśmy nazwałbym to paradoksem... Moja siostra w maju konczy 18letnie i całe szczęście nie jest pochłonięta tymi socjal mediami w tym wyemitowanym sztucznym świecie.

ocenił(a) film na 1
dotin

W szkołach nie ma
Żadnego przeciążenia lekcjami a problemy psychiczne są wręcz modą . Wszyscy przeżywają TRAUMY:-))) w dupach się poprzewracało. Czas wyjąć głowę z mediów społecznościowych i zacząć zajmować się czymś pożytecznym, albo po prostu popatrzeć w sufit lub przeczytać jakąś książkę. Wyrasta pokolenie głupków, zakochanych w sobie, histeryzujących, wymyślających problemy, rozpieszczonych. Dramat! A tyle wolnego co mają po szkole to ja w życiu nie widziałam. Ciągłe opuszczanie lekcji, czasami całe dni wolne bo nie chce mi się iść.
Ps. W tym czasie kiedy my bawimy się w traumy i „ problemy „ młodych ludzi - Chiny zapierdalaja, kształcą swoje elity i nie ma tam gadki o przeciążeniu w szkole zbyt duża liczba prac domowych i inne sratytsty. Czasami myślę że dobrze by nam zrobiła jakaś wojna, abyśmy się otrząsnęli .

Donarek

Rozsądny głos w zalewie "nowoczesnego piep*zenia", chociaż tej wojny jednak nie chcemy;). 

Donarek

Gadasz jak kaczka bez sensu z dwoma lewymi butami demencja i nauczyciele się mszczą na uczniach nie umia nic nauczyć a większość nastolatków musi harować by pomóc rodzicom na chleb

Donarek

dokładnie tak, ziombel. W stuprocentach popieram, co napisałeś, nie przesadzajmy, w dorosłym życiu też te 8 godzin dziennie trzeba przepracować, ale gdy rodzice zapewniają ci kwestie materialne i nie musisz się martwić o rachunki i hajs na żarcie, to jest nieco prościej.

Donarek

Nigdy Wojny!!! Pokój bez broni, rakiet, czołgów! Ludzue muszą zginąć i strachc dach nad głową aby znowu sie zjednali? To jest wina rodziców jak wychowują swoje dzieci i ti jak opieka społeczna ma wylane w problemy młodzieży. W każdych placowkach szkolnych powinien być darmowy psycholog, aby uczeń mogl o wszystkim. Poufnie porozmawiać , a nawet kilku.

Donarek

Problem jest ale wyniesiony z domu, a nie ze szkoły. Co do wojny czasami myślę podobnie. Nauczycieli oczywiście wszyscy mają w poważaniu.

Donarek

Dobrze napisane.

dotin

Ze zwiastunu i recenzji wynika, ze mamy liceum gdzie niby jest jakaś straszna patola bo praga północ i to już jest nierealne w PL bo u nas szkoły po podstawówce nie są rejonizowane. I zazwyczaj najsłabsi idą do zawodówek czy techników niż do ogólniaków, lub tacy co chcą szybko zacząć pracę bo taka sytuacja rodzinna. 2 dla tych dzieci z problemami przełomowy ma być jakiś wewe. Szkolny test kompetencji serio? Gdzie ludzie to przeżywają, może w turbo ekskluzywnych szkołach z wyścigiem szczurów.

ocenił(a) film na 6
annvangier

Totalnie się z tym nie zgadzam. Kończyłem szkołę w połowie lat 90. Wtedy nie było takiego dziadostwa, ale system był inny. Kończyło się szkołę z perspektywa, że coś się uda w życiu. Dziś młodzież nie ma żadnych perspektyw. Ten kraj jest edukacyjną dżunglą, sterowaną przez politycznych troglodytów, którzy nie mają totalnie pojęcia jak ma wyglądać system edukacji. Do szkoły przyjmowani sa nauczyciele z łapanki, którzy nie mogą lub nie chcą pracować w innych zawodzie. Sfrustrowani, zirytowani wchodzą do szkoły i ta frustracja przelewana jest na uczniów. Młodzi ludzie nie mają dobrych wzorców bo świat ich nie ma dziś. Zostali wyparci przez emocjonalnych dzieciaków w polityce, społeczeństwie, rozchwianych emocjonalnie prostaków we władzach, którzy tym wszystkim zarządzają. Nie czują, że szkoła jest im bliska. Nie czują się tam bezpiecznie. I pisze to jako rodzic nastolatka, który ma to na żywo przed oczami. I tak. Szkoła średnia jest przesadnie skupiona na rzeczach nie ważnych, uczy dzieci schematycznych zachowań, działania jak koń z klapkami. Nie rozwija, nie pobudza, nie inspiruje. A ostatnie 8 lat i reforma, a raczej deforma edukacji, jeszcze pogłębiła ten chaos.

Dariusz_Nawrat

Bywają z łapanki ale są też z pasji, tyle że rzeczywistość szkolna takich brutalnie sprowadza na ziemie.

dotin

Ogólnie na plus. Było wiele zabawnych scen, jak również takich dających do myślenia. Każda z głównych postaci była według mnie bardzo dobrze dopracowana. Fajnie się ich oglądało. Warto było pójść do kina.

dotin

To przeciążenie psychiczne to nie żart dlatego warto mieć przyjaciół na których można polegać. Byłam w kinie z kumpelami. Wszystkie stwierdziłyśmy, że film okazał się mega! :p Dobre teksty, dużo śmiesznych scen i ten cudowny Ogrodnik <333

dotin

To jest ważny społecznie film, zgadza się ;) Super, że poruszają takie tematy, oby więcej takich!

dotin

Wspaniała produkcja skierowana do młodych ludzi, ale nie tylko. Ja i moja córka spędziłyśmy bardzo fajnie czas na seansie w zeszły weekend. Cieszy mnie tak wiele pozytywnych opinii na temat tego filmu :)))

dotin

Ziomki 14-18 lat dopiero szukają siebie dlatego potrzebują dużo wsparcia od swoich przyjaciół, nauczycieli i rodziny. Czasem się człowiek tak zamyka w sobie, że nie ma komu nawet powiedzieć jak coś nie gra. Rodzice często są zajęci pracą i swoimi sprawami. Dałem ósemkę , bo film ma dobry przekaz i ciekawą fabułę.

igorqua

Zgadzam się w 100%. Często najbliźsi są zajęci i nie ma tak naprawdę z kim pogadać. Taki nauczyciel, który słucha i rozumie to skarb. Mam nadzieję, że więcej ludzi zobaczy ten film.

dotin

Takie filmy są potrzebne! Dzieciaki często nie czują się wysłuchane. Pieprzyć Mickiewicza to film z dość nietypowym tytułem, który przyciągnął mnie do kina swoją orginalnością i fajnym zwiastunem. Może nie mam już 15 lat ale super się bawiłam :)

dotin

Baaaardzo mi się podobał :p okazał się lepszy nawet, niż się spodziewałam. Dawno nie byłam w kinie i cieszę się, że padło na Pieprzyć Mickiewicza :)

ocenił(a) film na 8
dotin

Okres dorastania, buntu, poznawania świata... każdy z nas potrzebował wtedy wsparcia i od grupy i też od kogoś bardziej doświadczonego. Film przedstawia perspektywę młodych ludzi i cieszy mnie, że poważniejsze kwestie również zostały poruszone.

ocenił(a) film na 8
dotin

Również uważam, że zwrócenie uwagi na problemy psychiczne jest bardzo ważne. W filmie zachowany został balans - tych śmiesznych i budujących momentów również nie brakowało. Mam dobre wrażenia po filmie, wybrałam się z ciekawości i nie żałuję! :)

iamewelcia

Dokładnie! Balans to jest to przez co oglądało się ten film przyjemnie i bez znudzenia. Poruszane były różne problemy nastolatków, ale też można było nieźle się pośmiać z wielu scen :)

dotin

Więcej takich filmów! Teraz wychodzi masa filmów fantastycznych, które nie mają nic wspólnego ze współczesnym, realnym światem. Tutaj mamy przykład tego z jakimi problemami borykają się dzisiejsze nastolatki i co ich interesuje. Cieszę się, że wybrałam się na ten film :D Nowa piosenka Wersow jest pięęękna <3

Gosiagje

Dokładnie! Ja się cieszę, że mogłam wyjśc z córką do kina, żeby wspólnie spędzić czas. Nie mam go zbyt wiele także dużo to wyjście dało dobrego. Film trochę otworzył mi oczy na dzisiejsze problemy nastolatków. Muszę się bardziej starać hihi. Bardzo polecam!

dotin

No pewnie. Ludzie w każdym wieku mają jakieś swoje kryzysy i tragedie. Siedzimy w tym razem, dlatego powinniśmy mieć dla siebie więcej empatii. Ten film ma fajne i mądre przesłanie. Mam nadzieję, że odniesie wielki sukces <3

ocenił(a) film na 6
dotin

System edukacji nigdy w Polsce nie był zbyt przyjazny uczniom. Proszę jednak pamiętać, że system ów nie jest po to by uczniów uczyć, ale by nauczyciele i personel miał gdzie pracować. I to nie jest tylko moje zdanie. 10 lat temu przeczytałem to w jednym z poczytniejszych tygodników opiniotwórczych w Polsce. I ten film w tej warstwie niewiele zmieni.

dotin

Oczywiście że trzeba spojrzeć inaczej, przestać się cackać, bo rosną sieroty i mimozy, którym wszystko przeszkadza, przeraża ich szkoła, praca, życie, ta cudowna młodzież czułaby się najlepiej jakby zdjąć z niej wszelkie obowiązki i wymagania.

ocenił(a) film na 1
dotin

...

dotin

jakiej pomocy? kształci się pokolenie debili i kretynów. Jeszcze trochę i faktycznie matura zostanie sprowadzona do kolorowania obrazków.

dotin

Otóż to! Oninsię mszczą? A wy niepamietacie, jak wielu z was takimi byli ludźmi, którzy trzymali sie wyłącznie ze swoją grupką, który jeden drugiemu pomagał?

dotin

Dokladnke w filmie jest trochę komedii, dramatu, to jak wspomniałaś, że szkołach uczniowie sa przeciążeni lekcjami i problemami psychicznymi.
Przecież to mlodzi ludzie, to pokazuje persoektywe czasu jaką młodzież była i jaka jest, i nie wydzialem w filmie aby znęcali sie nad słabszymi? bardziej powkdzialby, że klasa byla zjednana,
Zapewne znajdą się przeciwnicy uznając, że to są bananowe dzieciaki, czyżby napewno? Pokolenie internetu , grupek facebookowych ale tacy, którzy chcą żyć tak jak poprzednie pokolenia, mających swoich grupkę przyjaciół w realnym swiecie.
Starsi ludzie narzekających jak to kiedyś było za ich czasów, a przeciez kazde pokolenie ma swój czas buntu , zapominając jacy oni byli w ich wieku.
A to ze oni są ulomni??
A wy niepamietacie  solówek? Ilu jest takich  ktirzy byli hojrakami? Chociaż przez nie jednego nauczyciela był poniżany? Wapolczesnych
Mlodzi ludzie żyją w samotności, bez wsparcia, którzy z góry  są skreśleni,  ale są tacy ludzie  ten nauczyciel, który wierzy w ich przemianę.wyjdą na powierzchnie
  Wlasciwy nauczyciel polonista, pisarz  który doskonale ich rozumie trudną młodzież, niegłupich, błyskotliwych bo  widzi w nich siebie za dawnych czasow dorastania, chce aby nie marnowali swojego życia, a ten nauczyciel jakbyvspadl z nieba dzięki któremu otworzyli się i z pokornieli.
Malo jest takich nauczycieli którzy majsla w sibie odwagę, wiedzę, ciety język, empatię i umjejetnosc intereakcji z młodzieżą, a w szczególności z trudną.
A w każdych szkołach powinni być psychologowie dla uczniów, a nawet kilku aby uczeń mógł poufnie porozmawiać o swoich problemach.
Niech w końcu politycy zaangażują Sue w ten postulat.

ocenił(a) film na 6
dotin

Problemy psychiczne nastolatków to nie przeciążenie lekcjami tylko przebodźcowanie przez smartfony, media i cały syf jaki oglądają w telewizji. Ja w wieku 17 lat nie musiałam się martwić kredytem rodziców, srajdemią, wojnami z dupy i lajkami na fejsbuku. Do tego dochodzi eko terror, że wszyscy zginiemy jeśli spuścimy wodę w kiblu. Jak ci młodzi ludzie mają być normalni....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones