PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=240563}

Pierrepoint: Ostatni kat

The Last Hangman
7,2 3 993
oceny
7,2 10 1 3993
Pierrepoint: Ostatni kat
powrót do forum filmu Pierrepoint: Ostatni kat

Bardzo dobry film

ocenił(a) film na 10

Film opowiadajacy o zyciu i rozterkach moralnych Pirrepointa ostatniego kata UK . Jestem zwolennikiem kary śmierci a film w bardzo dobrze obrazuje ze ów kara nie jest znecaniem sie nad skazanym tylko bardzo szybkia i humanitarną czynnością .

ocenił(a) film na 8
robert_fk

Nie wiem, czy zabijanie w ogóle może być humanitarne, ale trzeba im przyznać że się starali, i nie ważna jest w sumie motywacja owych starań.

Tak czy siak, zwolennikiem kary śmierci nie jestem. Raczej jej przeciwnikiem. Dlaczego? Jeden z powodów przedstawiały słowa Pirrepointa pokazane przed napisami końcowymi.

dustman

Mylnie bywa określany mianem ostatniego kata Wielkiej Brytanii, gdyż ostatnie wyroki śmierci przez powieszenie zostały wykonane 13 sierpnia 1964 przez Harry'ego Allena i Roberta Leslie Stewarta. Był jednak ostatnim noszącym tytuł Naczelnego Kata Zjednoczonego Królestwa.


ocenił(a) film na 9
robert_fk

powiesil w ciagu swej kariery wielu złoczyncow ale i niewinnych ludzi- w sumie ponad 400 osób. A jednak w latach 50tych zaczął wątpić w sens swojej pracy-być może ciążyła mu na sumieniu śmierć przyjaciela...

Sam zrozumiał ze to co wykonuje jest ZŁE....i wycofał sie z zawodu kata. Oto jego słowa:

"Wszyscy ci ludzie, którzy stali przede mną w swych ostatnich chwilach, utwierdzają mnie w przekonaniu, że wykonując swoją pracę nie zapobiegłem ani jednemu morderstwu. A skoro śmierć nie jest w stanie nikogo powstrzymać, to nie należy jej stosować... Moim zdaniem kara śmierci nie służy niczemu, poza zemstą".
"Doszedłem do wniosku, że egzekucje nie rozwiązują niczego a są tylko staroświeckim reliktem prymitywnej żądzy zemsty, która wybiera prostą drogę i bierze górę nad poczuciem odpowiedzialności za odwet w stosunku do innych osób...

ocenił(a) film na 8
Izabelllinda

KS nie jest zemsta lecz środkiem zapobiegawczym.
Czy zabijając komara albo kleszcza czynisz to z zemsty?? Raczej nie.
Komara można wszak delikatnie przepędzić a kleszcze wyrwać i puścić wolno, niech kogoś innego upoluje.
Prawda?
Ze zbrodniarzami podobnie: można dać 25 lat a ten posiedzi na nasz koszt, wyjdzie i ponownie zapoluje bo nic innego nie potrafi.
Ponadto:
--człowiek po 25 latach paki nic nie potrafi, nic nie ma , wypuszczony na wolność jak ma żyć?? Rodziny nie ma, domu nie ma. Paka jest jego domem, musi wrócić do paki. a jak??
No trzeba kogoś zabić, przecież nic mi nie zrobią.
I ta krew jest na waszych rękach, obrońcy życia.
Hej!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones