PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=668347}

Pierwszy śnieg

The Snowman
5,4 50 016
ocen
5,4 10 1 50016
3,7 10
ocen krytyków
Pierwszy śnieg
powrót do forum filmu Pierwszy śnieg

Albo przynajmniej od Trylogii z Oslo, jeżeli zrobienie filmów w Australii i Bangkoku miałoby być zbyt kosztowne. A jak zaczną od Pierwszego Śniegu to co? Później będą się bawić w prequele i sequele, skoro tam jest zawarty mega spoiler dotyczący, np. Człowieka Nietoperza?

fabcio93

Bałwan byłby najlepszy dla Scorsese ale wlasnie jako coś osobnego.

ocenił(a) film na 2
fabcio93

Po zastanowieniu nie dziwi mnie ta kolejność. O 1, 2 i problemach z kosztami zagranicznych zdjęć sam pisałeś, a 3 wymagałaby kombinowania z wątkiem wojennym i zagłębiania się w niejasne dla zachodniego widza norweskie problemy. Wybrali klasyczny, uniwersalny kryminał. Jeśli to się sprzeda to pewnie wtedy pomyślą o prequelach :)

fabcio93

Ktoś chyba wytknął Nesbo, jakiego walnął spoilera, bo w ósmej części jest obecny zabójca z siódmej i ani razu nie jest wymieniony z imienia ani nazwiska. :P

fabcio93

a ja czy tam cykl a Harrym totalnie chaotycznie i można się jak najbardziej wciągnąć. ludzie przesadnie obawiają się tych spoilerów.

ocenił(a) film na 3
shooshew

Czytanie Nesbo chaotycznie niszczy trochę całą serię, niestety. Wątki z pierwszych tomów wyjaśniają się w ostatnich i to jest w Nesbo najlepsze. Buduje bohatera przez 7 tomów, a w 8 rujnuje to wszystko i czytelnik zostaję z otwartą paszczą :D

Też sie zastanawiam jak to wszystko zrobią, bo jestem tym szczęśliwcem, który całą serię przeczytał i wie o co chodzi, ale jeśli ktoś jest nie w temacie, to wszystkie wątki z Waalerem, Mollerem czy byłymi partnerami Harrego zbierają sens przez wiele tomów. Nawet jeśli uda się jakoś ogarnąc postać Rakel, bo w końcu to tylko była, to postacie wymienione wyżej w całej serii mają duże znaczenie.

Nawet jeśli im nie wyjdzie, to przyjemnie będzie patrzeć na Fassa ;)

fabcio93

Zgadzam się. Hole i Nesbo to nowy rodzaj kryminału. Kryminał w 100% kompletny, zasługujący na dobrą ekranizację. W dobie, gdzie ekranizuje się wszystkie komiksy, a o świetnym kryminale się zapomina, albo się tnie koszty - schodzi kino na psy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones