PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=668347}

Pierwszy śnieg

The Snowman
5,4 49 981
ocen
5,4 10 1 49981
3,7 10
ocen krytyków
Pierwszy śnieg
powrót do forum filmu Pierwszy śnieg
michal.2907

https://www.facebook.com/MichaelFassbenderOnline/photos/a.270419748558.142896.27 0386443558/10154942470518559/?type=3

michal.2907

Zdecydowanie!!!!
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 3
michal.2907

Mam to samo. Regularnie sprawdzam czy pojawiły się jakieś nowe informacje. Mam nadzieje, że Fass spowoduje, że ludzie zauważą ten film, a kina nie potraktują go byle jak.

ocenił(a) film na 3
michal.2907

Ja mam tak samo. Ale Nesbo powiedział że nie był zaangażowany w produkcje ani zdjęcia. Scenariusz przeczytał i mówi że jest dość odległy od ksiązki... Fassbendera chętniej bym zobaczył jako Toma waaler'a Harrego zaś mogłby zagrać matthias schoenaerts :)

ocenił(a) film na 2
MattMatowy

Trochę mnie zaniepokoiła ta opinia Nesbo. Inna rzecz, że to musi być odległe, skoro zaczynają ekranizować od środka... W Fassa wierzę, bo to świetny aktor. Najbardziej wierzę w Alfredssona. 'Szpiega' widziałeś? Ten reżyser na zimnym klimacie się zna.

ocenił(a) film na 3
michal.2907

no mnie też... Szpiega widzialem klimat rzeczywiscie spoko, trzeba czekac zeby sie przekonac jak bedzie :) jak dla mnie moga ekranizowac wszystkie czesci jedna po drugiej. Najbardziej bym chciał zobaczyc ekranizacji policji, człowieka nietoperza, i trylogii z oslo :D

ocenił(a) film na 2
MattMatowy

Filmowo to właściwie każda część ma potenszjal i każda mogłaby być kapitalna. Kapitalna intryga, zimny i mroczny klimat, wspaniały bohater. Nic tylko ekranizować! Ale od środka? Jak oni chcą wprowadzić Rakel i Olega, których przecież poznaliśmy trzy książki wcześniej?

Czytałeś już Pragnienie? Ja jestem gdzieś w połowie audiobooka i mózg mi się skręca od zgadywania, kto jest mordercą :)

ocenił(a) film na 3
michal.2907

ja juz dawno po ;) akurat byłem chory i z tych dni pamiętam kaszel katar i głos bonaszewskiego :p, odswieżam sobie stare czesci teraz słucham pentagramu

ocenił(a) film na 3
michal.2907

To jak przedstawią to sam się zastanawiam, (może jakieś retrospekcje tego co było wczesniej ?) ale życzyłbym sobie żeby była to tak dobra ekranizacja jak dziewczyna z tatuażem Finchera. Albo lepsza. Nesbo zasługuje na taki sam szacunek jak Larsson. Obaj są tytanami kryminału chociaż ich style diametralnie się różnią.

ocenił(a) film na 2
MattMatowy

Ogólnie nie jestem fanem literatury kryminalnej, często wydaje mi się przegięta i przerysowana. Do chlubnych wyjątków obok Nesbo i Larssona durzucam Miłoszewskiego.

ocenił(a) film na 3
michal.2907

no miłoszewski też niezły, trylogia o szackim jest bardzo dobra

ocenił(a) film na 3
MattMatowy

Będzie bałagan. Naprawdę ciesze się, że czytałam książke, bo wiem jakimi postaciami są Rakel i Harry. Nie da się w jednym filmie tego ująć. Skupią sie na szukaniu bałwana i dodadzą elementy romansu, wcale sie nie zdziwie jak zrobią z Harrego alkoholika, bo nie radzi sobie z zerwaniem. W Pierwszym śniegu jest za dużo wyjaśnień wątków z poprzednim tomów.
Troche też sie obawiam, że ludzie zobaczą film i polecą po książkę (czytanie spoko, ale serii). Zaczną przygode od pierwszego śniegu i zatoną w spoilerach poprzednich częsci. No i bohaterowię, wielu z nich ma znaczenie dla fabuły, a już się nie pojawiają na ekranie.
Pójdę do kina dla Fassa, a jednak sercem zostane przy książkach. Jeżeli skupią sie na wątku kryminalnym to film może wyjść całkiem ok. Nie będzie miał po prostu tego czegoś co mają książki :)
Szkoda tylko, ze Rakel wybrano tak jak wybrano, bo dla mnie ta aktorka w ogóle nie pasuje. To taka silna i mocna postać, że żal będzie patrzec jak oni przedstawią ich relacje tutaj.

MattMatowy

zgadzam sie, moje odczucia sa podobne juz po samym zwiastunie widac ze film odbiega od ksiazki a Fass w roli Hole, Rakel,Katrine.. porazka... to pomylka jak wiekszosc obsady, nie znaczy ze to sa zli aktorzy, to sa aktorzy zle dobrani do roli...

michal.2907

To będzie takie dobre

ocenił(a) film na 2
Pandathing

Zwiastun mnie zawiódł. Zero Nesbo, kryminał po hamerykańsku.

michal.2907

Zwaistun jest niezły , naprwno oddaje inny klimat w końcu to hollywoodbale rezyser jest ze Szwecji także może wyjść super

ocenił(a) film na 4
michal.2907

Najgorsze jest to, ze zwiastun jest lepszy i mniej chaotyczny od samego filmu...

użytkownik usunięty
michal.2907

Ja zaś najbardziej czekam na "To" XD

Ja tak samo;-) Odnośnie filmu Pierwszy Śnieg, to obejrzałem zwiastun i wydał mi się interesujący. Książki nie czytałem a z tego, co tu niektórzy piszą, są(czy też będą) spore różnice.

ocenił(a) film na 3
michal.2907

Mam nadzieję, że się nie zawiedziecie i być może jako osoby znające książki odbierzecie ten film inaczej. Dla mnie niestety był zdecydowanie jednym z najsłabszych produkcji tego roku pod wieloma względami.

Stolarcfc

Czytałem, jestem zawiedziony i zgadzam się.

ocenił(a) film na 9
mistrzo

A mi się podobał .Książkę też przeczytałam i zawsze będą różnice między filmem a powieścią.

anjia25

W filmie nawet nie wytłumaczyli dlaczego on te bałwany lepił... albo skąd polski tytuł "Pierwszy śnieg". Więc tu różnice są dosyć ważne. Ale i tak nie one są najgorsze.

mistrzo

Nie mowiąc już o tym, że Harry miał a zwyczaju pić a tu nawet się nie przejął śmiercią Katrine..

Kojotka001

Katrine umrze???

ocenił(a) film na 5
Kasia2091

To chyba by był spoiler;)ale i tak już się ktoś wygadał,ogólnie film nie jest zły ale mogło by być lepiej,na pewno zabrakło czas

Bartek_990

To chyba nie bedzie dalszych czesci skoro uśmiercili Katerine.

Kasia2091

Katrine ważną postacią staje się na powrót dopiero w dziesiątej części (ta jest siódma). W ósmej przesiaduje w szpitalu psychiatrycznym i Harry kontaktuje się z nią tylko kilka razy (zazwyczaj po to, by coś wyszukała, bo jest ekspertem od Internetu), a w dziewiątej jej w ogóle nie ma.

Evangarden

Dzięki ;) 8 części niestety jeszcze nie czytałam.

ocenił(a) film na 1
michal.2907

moglas nieczekac jest hu*owyi nudny

ocenił(a) film na 2
Lol987654321_filmweb

Za każdym razem jak sprawdzam nowe komentarze pod moim tematem to mi się płakać chcę. Filmu jeszcze nie widziałem, ale cudu chyba nie będzie. Wtopa.

Nesbo, Alfredsson, Fassbender, intryga, norweskie plenery... Jak się udało coś takiego spier...?!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones