PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=668347}

Pierwszy śnieg

The Snowman
5,4 50 019
ocen
5,4 10 1 50019
3,7 10
ocen krytyków
Pierwszy śnieg
powrót do forum filmu Pierwszy śnieg

Rozumiem, że niektórzy mogą ocenić film nie nawiązując do książki, gdyż jej nie czytali. Nie wszyscy muszą. Jednakże film sam w sobie nie jest również jakąś wybitną ekranizacją.

Jeśli jednak powiążemy film z książką - mocne 2/10, i to tylko dlatego, że lubię zimę. Główni bohaterowie w ogóle nie odzwierciedlają książkowych bohaterów. Nie jest pokazana niezwykła więź, która ich łączyła. Więź, która przyczyniała się do niezwykłych zwrotów akcji i zaskakujących momentów w książce.

Wspominając o ogólnym powiązaniu historii książkowej i filmowej - ten film rzeczywiście nie ma żadnego związku z książką. Brak jest KLUCZOWYCH, niezwykłych momentów, dzięki którym jak na początku nie mogłam przebrnąć przez pierwsze 3 rozdziały, tak później nie mogłam się od tej książki oderwać. Zero spójności. Wszystko trzymane na jednym emocjonalnym poziomie, i to dość niskim, gdzie w efekcie film pozostawia u widza niedosyt i złość na samego siebie za zmarnowany czas. Już od pierwszych minut wiedziałam, że będzie słaby, jednak dając mu 2 szansę na jakieś 15 minucie, zawodziłam się tylko bardziej.

Wiele jest mniej lub bardziej udanych ekranizacji książki, jedna tak kiepskiej nigdy nie widziałam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones