PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=782196}

Pierwszy człowiek

First Man
7,2 69 746
ocen
7,2 10 1 69746
7,0 45
ocen krytyków
Pierwszy człowiek
powrót do forum filmu Pierwszy człowiek

to wytłumaczcie mi tylko dlaczego to oficjalne zdjęcie nr AS1-44-6581 ściągnięte ok roku 2010 z serwerów nasa :

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/eaf55decb4570468

po kilku ruchach w photoshopie wygląda tak :

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/5c36b504bd3f660c

Jak ktoś nie widzi że to prymitywny fotomontaż dobry na lata 60-te to już tu nic nie pomoże.
Co ciekawe parę lat później te wszystkie zdjęcia zostały popodmieniane na takie, w których takich błędów fotomontażowych już nie ma. Ja to zdjęcie ściągnąłem osobiście więc nie mam wątpliwości, że naprawdę ono było na serwerze nasa.

I teraz nasuwają się naturalne pytania :
- czy skoro sfałszowali jedno zdjęcie to inne też?
- czy skoro sfałszowali jakiekolwiek zdjęcia to ta cała misja w ogóle miała miejsce?
- a może było dokładnie tak jak w filmie Koziorożec 1?

Nie wiem czy kiedykolwiek amerykanie byli na Księżycu, ale 1969 na pewno nie.

Reksio_gwalciciel

Zapodasz jeszcze raz to co wklejales? Temat ewentualnego sfalszowania misji kosmicznych jest wciaz zywy.

Artemis___Entreri

Linki są aktualne, teraz sprawdzałem. Ale zdarza się czasami, że fotosik nie działa bo ma nieaktualne certyfikaty.

Reksio_gwalciciel

O racja, teraz dziala. To jest oficjalne? Przeciez to wyglada jak bezczelna wklejka...

Artemis___Entreri

Ja to ściągnąłem z serwera nasa. Mało prawdopodobne, żeby ktoś to zmanipulował. Wręcz przeciwnie. Dopiero klikanaście lat temu w nasa połapali się jak durne błędy są na tych oficjalnych zdjęciach i szybko popoprawiali. Teraz już pewnie trudno czegoś się przyczepić. Ja jestem przekonany, że zdjęcie jest prawdziwe a wnioski niech każdy wysuwa sobie sam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones