PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=782196}

Pierwszy człowiek

First Man
7,2 69 683
oceny
7,2 10 1 69683
7,0 45
ocen krytyków
Pierwszy człowiek
powrót do forum filmu Pierwszy człowiek

First man: 30 mln... na całym świecie. Tak nasza cywilizacja głąbów...

vood76

Jedynym głąbem jesteś ty, jeśli nie rozumiesz, że idę do kina na rozrywkę, a nie dwu i pół godzinne pieprzenie filmowe o historii, której zakończenie znam. Jak mnie interesował ten temat to poczytałem WIki, tutaj nie dowiedziałem się niczego nowego. Dobre w tym filmie było ostatnie 5 minut na księżycu, reszta nudna. Jednak to film naszych czasów, prawda? Trzeba pokazać "dramat" żony, która cały film nic nie zrobiła poza marudzeniem. Wielki dramat żony był nowością. I tylko nie to chciałem oglądać. Nie chciałem dramatu małżeńskiego, tylko film o locie w kosmos. Apollo 13 lepszy, wiedzieli na czym się tam skupić. Tutaj jest chała, o której ludzie zapomną na długo przed Apollo 13.

ocenił(a) film na 7
AbraCham

Ok, Ty nie chciałeś, ja i inni chcieliśmy. Wszystkie takie historyczne momenty są okupione ludzkimi dramatami.

skalp_el

historyczne momęty... oni nawet do księżyca nie dolecieli... ba nawet nie opuścili naszej atmosfery a Ty mi tutaj o historycznych momętach piszesz

ocenił(a) film na 7
leszek_kw

A Ty tworzysz nowe wyrazy :-)

Fragless87

lepiej tworzyc nowe slowa niz falszywa historie ;)

leszek_kw

Dobra Lechu, wracaj z browarem do swojego grilla bo ci się kiełbachy spalą

ocenił(a) film na 7
leszek_kw

Chińskie bajki na awatarze- i już wiadomo, że mamy do czynienia z kretynem.

ocenił(a) film na 6
Frontsider

Napisał ktoś kto nawet awatara nie ma, eeech.

ocenił(a) film na 7
alex_gawlas

Po wejściu na profil możesz zobaczyć moje zdjęcia :)
Właściwie to nie wiem dlaczego nie jest ono wyświetlane w sekcji komentarzy. Nie zwróciłem na to wcześniej uwagi.

ocenił(a) film na 5
leszek_kw

przepraszam... czy pan jest płaskoziemskim debilem?

użytkownik usunięty
leszek_kw

To ciekawe skąd się wzięły na księżycu ślady wszystkich misji Apollo. Tak tak, zdjęcia z sondy LRO to grafika komputerowa, a Ziemia jest płaska. :)))

a dowodem na brak lądowania na księżycu może być np. to że obecnie NASA przyznaje że nie posiada technologii pozwalającej na taką podróż... wcześniej pewnie posiadała.

Brak wiary w to że USA lądowało na księżycu nie równa się z wiarą w płaską ziemię... strasznie głupio rozumujesz

użytkownik usunięty
leszek_kw

Dziwisz się, że porównuję Cię do płaskoziemców skoro używasz tych samych bzdurnych kłamstw? Z wypowiedzi pracownika NASA wyrwano jedno zdanie z kontekstu i jak to w zwyczaju mają płaskoziemcy, naciągnięto ją do własnych potrzeb, a Ty wszystko łykasz jak pelikan. Człowiek ten miał na myśli to, że aktualnie i od czasu ostatniej misji Apollo, NASA nie zajmuje się opracowywaniem technologii i infrastruktury potrzebnej do wysłania człowieka na Księżyc. Nie było od dziesiątek lat takiej potrzeby, więc musieliby praktycznie wszystko zaczynać od nowa.

To już nie pierwszy raz, gdy wyciągane jest jedno zdanie z całej wypowiedzi i używane w celu szerzenia kłamstw. Tę samą metodę stosują płaskoziemcy oraz cała reszta oszustów i nieuków, w związku z opracowywaniem zdjęć z kosmosu, czyli m.in. zdjęć Ziemi. NASA oficjalnie przyznaje, że poprawia i opracowywuje te zdjęcia przy pomocy programów graficznych, ponieważ tworzy z wielu autentycznych zdjęć, jedne większe itd. To samo robią specjaliści google, na potrzeby np. Google Maps i Earth. Robi się tak mapę powierzchni księżyca, marsa itd.
No ale jak ktoś ma pusto we łbie, to łyka kity z internetu i powiela je dalej, tak jak to robisz Ty obecnie.

Don Pettit inżynier chemik, amerykański astronauta.
"I'd got to the moon in nanosecond. The problem is we dont have the technology to do that anymore. We used to but we destroyed that technology and it's paintfull process to build it back again."

Pytanie... w jaki magiczny sposób były w stanie dostać się na księżyc w nanosekundę? czyżby tylko taka metafora?
Misja apollo była wyposażona w komputer pokładowa o mocy obliczeniowej miliony razy mniejszej niż mają obecne komórki więc nie mów mi że nie mają odpowiedniej technologii.

Kolejny tekst jednego z astronautów to to, że w tym momencie technologia pozwala im latać na niskiej orbicie.

A wracając do Twoich niepodważalnych dowodów w postaci śladów lądowania na księzycu, w postaci zdjęć z sondy...
takie dowody to nawet ja potrafię Ci sfabrykować w photoshopie w 15 min...
również nie odróżnisz tego od podróbki i co uwierzysz na słowo że to jest oryginalne?

A czemu nie napiszesz że na przestrzeni lat, podczas tych wszystkich misji kosmicznych astronauci nie zrobili ani jednego zdjęcia ziemii??
Oni po prosrostu nigdzie nie latali. Był to tylko manewr psychologiczny aby pokazac jacy to amerykanie nie sa wielcy. Co z kolei zmusilo rosjan do pompowanie corez wiecej pieniedzy w projekty kosmiczne...

Wiele nagrań na stacji ISS wygląda tak jakby było wykorzystywane cgi.
Oglądam konferencje z astronautami NASA regularnie. Nawet ja zauważyłem dyndających na linach astronautów w ISS. Ogólnie to prawie wszystkie materiały przedstawiane nam przez NASA to albo cgi albo obróbki graficzne ;/
Ja tu wierzyć takim manipulantom?

Po za tym niedługo rosjanie chca sie wybierac na ksiezyc ;)
Poleca to wtedy sie okaże czy amerykanie tam byli.

użytkownik usunięty
leszek_kw

Sam sobie odpowiedziałeś na swoje bzdurne teksty, cytując większy fragment wypowiedzi. Ciągle mylisz określenie "technology" z możliwościami. Facet powiedział wyraźnie, że mieli ale zniszczyli, bo nie była potrzebna. Musieliby od nowa wszystko tworzyć. Oczywiście, że byłaby to znacznie lepsza technologia, ale pamiętaj, że wysłanie sondy bezzałogowej, to zupełnie co innego niż wysłanie ludzi, których obecnie wysyła się tylko do ISS i z powrotem.

Zdjęć Ziemi z misji Apollo jest w pytę, więc nie wiem skąd Twoja teoria, że nie ma żadnego. W ten sposób to można zaprzeczać wszystkiemu, czego nie widzisz na własne oczy.

Kończę tę dyskusję, bo wygląda dokładnie tak, jak dyskusja z płaskoziemcami. Pzdr

super jedno zdjęcie.... i chyba jedyne jakie znasz...
Jesteś całkowicie w błędzie gdyż pasjonuję się astronomią i regularnie odwiedzam stronę nasa
masz link https://www.nasa.gov/topics/earth/images/index.html
tu masz dokładnie wszystkie zdjęcia naszej zrobione przez NASA.
Super kopalnia informacji o tej organizacji
Spójrz na zdjęcie "North Africa and the Mediterranean Sea"
Przyjrzyj się linii globu oraz wielkości północnego wybrzeża afryki... Wynika z tego że ten kontynent zajmuje 1/3 całego globu :D
zdjęcie "Planet of Clouds"
Pomimo że robione z tej samej wysokości glob jest już znacznie mniejszy niż na innych zdjęciach ;)
zdjęcie "Space Station Flyover of Super Typhoon Noru"
znów rozmiar ziemi się zmienił ... kurde to dowód, że nasza planeta oddycha
zdjęcie "Seasons of Snow Cover in the West"
tym razem to ameryka zajmuje 1/3 globu... to musi być mocarne państwo
zdjęcie: "Turquoise Swirls in the Black Sea"
przelicz sobie odległość stacji od globu i zeskaluj zdjęcie ;) w cudowny sposób znów nasza planeta zmieniła rozmiar
zdjęcie: "New Weather Satellite Sends First Images of Earth"
Jedyne "zdjęcie" które odpowiada naturalnemu stanie rzeczy
na konie jedno z moich ulubionych ;)
"Stargazing From the International Space Station" piękna grafika mam ją na pulpicie ustwioną :D

Łączysz brak wiary w misje nasa, razem z teorią płaskiej ziemii....
To tak samo jakbym powiedział że nie lubię PO i przypiąłbyś mi łatkę pisowca....
Strasznie błędne rozumowanie....
Nie wierzę po prostu w cudowną i niezaprzeczalną wiedzę amerykańskich naukowców ;)
Nie wierzę, że usa było na księżycu, nie wierzę nawet w to że w ogóle podróżują w kosmos.
NASA to idealna przykrywka do dojenia obywateli z pieniędzy i tyle ;)
Nie przyznają się teraz do tego, że robią oszukują ludzi, bo by ich całkowicie rozliczyli.

leszek_kw

Piszesz tylko o USA i NASA i nie wierzysz im ze byli na ksiezycu czy nawet w atmosferze czyli rozumiem ze w Roskosmos i Europejska agencja kosmiczna czy tam chinska tez niewierzysz ze byli w kosmosie czy tylko Nasa bo ciagle tylko o nich piszesz

adamek92_2

bo to głównie oni nagłaśniają swoje dokonania...
europejska agencja kosmiczna nic ciekawego nie robi ^^
Ruskie tez nie
o Chinach nie ma co pisać... ich filmiki to w większości propaganda :D a cgi na nagraniach jest tragiczne...
ale pewnie także nie wysyłają ludzi w kosmos

leszek_kw

i ZSRR nie próbowało przez tyle lat skompromitować USA i udowodnić, że to mistyfikacja? ZSRR śledziło każdy statek Apollo radarami.

Rockman92

i oczywiście skompromitują siebie sami, gdyż ruscy wydali jeszcze więcej pieniędzy w wyścigu w kosmos.
Przez ten wyścig ZSRR nabawiło się bardzo dużych kłopotów finansowych ^^

ocenił(a) film na 8
leszek_kw

Dawno się tak nie ubawiłem czytając ten komentarz xD
Nasa podrabia zdjęcia Ziemi ze stacji kosmicznej...
A ta kobieta MUTUJE:
https://i.pinimg.com/originals/eb/36/b5/eb36b5b880ee97c6f5c2f0d77131eb07.jpg

D_Cooper

Jeżeli chociaż wysiliłeś się sprawdzić te zdjęcia które podałem to sam powinieneś się domyślić, że nie były robione ze stacji ISS

leszek_kw

A w boga kolego wierzysz? ;)

Ufos

w jakąś tam swoją wersję boga wierzę, ale to nadal nie ma nic wspólnego z "osiągnięciami" USA

ocenił(a) film na 9
leszek_kw

a wierzysz w to ,że istniejesz?

lizardking75

Nie wiem czy cogito ma zastosowanie w jego wypadku HEHE

ocenił(a) film na 5
leszek_kw

aha, czyli pan jest płaskoziemskim debilem...

ocenił(a) film na 5
leszek_kw

Pierwsze zdanie debilu odnosi się do tego, że nie budują już tak dużych rakiet :D

Crazy_Ivan

oni nie budowali nigdy tak dużych rakiet ;)
Rakiety do misji apollo były jeszcze mniejsze niż te obecnie budowane.
A następnym faktem jest to, że USA nigdy nie budowało silników do rakiet.. kupowali je od ruskich

ocenił(a) film na 5
leszek_kw

Oh no ma petite chérie :D mjurikańce mieli von Browa... ruscy Korolowa :D

ocenił(a) film na 5
leszek_kw

Tak... ruscy napędzali całą gospodarkę świata wtedy :D amerykanie kupowali technologię od ruskich a sami ruscy na księżyc dolecieć nie mogli :D aaahahaahahahahahahahaa

*oczywiście w poprzednim poście miałem na myśli Von Brauna...

leszek_kw

Tak kretynie, kupowali do ruskich. https://en.wikipedia.org/wiki/Rocketdyne_E-1

ocenił(a) film na 7
leszek_kw

Dramat...

ocenił(a) film na 6

Mnie najbardziej zastanawia jak to jest gdy oglądam jakąś korespondencję, dziennikarz w Polsce zadaje pytanie i zanim ono "dojdzie" do dziennikarza w USA, Niemczech albo nawet w drugim zakątku Polski to mija kilka chwil, czasami dłuższych, dziennikarz nie słyszy pytania, często potakuje głową bo zadane pytanie dopiero do niego dociera.
Jak to jest, że w filmie to co mówią w Houston od razu słychać na Księżycu?

ocenił(a) film na 6
alex_gawlas

A jak rozmawiasz przez telefon z kimś kto mieszka na przeciwległej półkuli to też czekasz kilka chwil zanim usłyszy? Nie wiem po co odnosić to, co widać w telewizji do tego, co w kosmosie. To opóźnienie w telewizji jest na pewno związane z tym, że się to nagrywa kamerami, ale o szczegóły to trzeba zapytać kogoś, kto wie o co w tym chodzi.

luk11c4

nie zrozumiałeś tego co on napisał ;)
Wielokrotnie podczas nagrać na żywo ze stacją ISS dzieci zadają pytania kosmonautom. Wiemy, że jest opużnienie sygnału 11s, a stronauci czasami się zapominają i odpowiadają od razu na pytanie pomimo tego że sygnał niepowinien do nich dotrzeć ^^

ocenił(a) film na 6
leszek_kw

Zrozumiałem i odpowiedziałem mu, na czym polega opóźnienie na ziemi. A jak się ma sprawa w kosmosie to się nie wypowiadam, bo nie mam wystarczającej wiedzy. Opóźnienie pisze się przez "ó" zamknięte drogi kolego. A tą sytuacje którą opowiadasz na pewno da się wyjaśnić w jakiś sposób, ale teorie spiskowe są na tyle intrygujące dla mózgu, że bardziej chcemy w nie wierzyć, wiem bo sam miałem spore doświadczenie z nimi. Polecam kanał SciManDan - obala on każdą teorię spiskową jedną po drugiej, ale to już nie jest tak intrygujące jak tajemna wiedza spiskowców. Pozdrawiam.

luk11c4

ale janie mowie o zadnej teorii spiskowej tylko przytaczam fakty.
opoznienie sygnalu pomiedzy stacja iss a ziemia wynosi 11s.
Nawet podczas jednej transmisji koles gral na gitarze do piosenki spiewanej na ziemii :D najlepsze jest to ze gral tak jakby nie bylo zadnego opoznienia

leszek_kw

Opoznienie jakiego sygnalu?? Mowisz o sygnale wideo w rozdzielczosci full hd/4k ze wzgledu na ilosc danych. Opoznienie sygnalu radiowego na ISS to sa ulamki sekundy, na ksiezyc opoznienie w jedna strone to srednio 1,3 sekundy. Tego tekstu o graniu na gitarze to nawet nie skomentuje, to ten sam poziom co czepianie sie tego, ze na zdjeciach z ksiezyca nie widac gwiazd...

alex_gawlas

Bardzo dobra uwaga

ocenił(a) film na 5
alex_gawlas

dlaczego to co słychać w FILMIE? :D hahaha przecież to FILM, nawet dokumenty są montowane tak by było słychać od razu :D
jak chcesz usłyszeć jak odbywała się komunikacja w misjach apollo wejdź na stronę nasa :D publikują chyba wszystkie rozmowy między Hjuston a astronautami z wtedy :D

ludzie ktorzy podwazaja wiarygodnosc jednego z najbardziej medialnych osiagniec przypadajacego akurat na okres najbardziej srogiej wojny propagandowej w historii ludzkosci przynajmniej wykazuja samodzielne myslenie. to wlasnie takie patolemingi jak Ty zachowuja sie dokladnie jak plaskoziemcy bo gotowi sa skoczyc w ogien za taka wlasnie "cudza" prawde. dasz sobie za takie bzdety uciac glowe lemingu? to nie pajacuj i wracaj do szeregu.

leszek_kw

to jak przetransportowali sprzęt na Ksieżyc który można zobaczyć z Ziemi?

Rockman92

nie da rady nic z ziemi zobaczyć

ocenił(a) film na 6
leszek_kw

Wystarczy zwykły Nikon Colpix P900 za 2 tysiące i w dobrych warunkach możesz liczyć kratery na powierzchni Księżyca.

alex_gawlas

ale nie zobaczysz żadnego sprzętu przetransportowanego na księżyc, który widział Rockman92 ^^
Kratery owszem i to bardzo dokładnie.
Przez teleskop jest jeszcze lepszy efekt.

ocenił(a) film na 5
leszek_kw

poszperaj płasko debilu w sieci dlaczego przez teleskop nie można zobaczyć sprzętu pozostawionego na księżycu :D

pokop jeszcze bardziej a zobaczysz, że takie fotografie JUŻ SĄ od niedawna :D

tak, nadal będę nazywał cię debilem :) za wikipedią - debilizm – stan upośledzenia umysłowego w stopniu lekkim

Crazy_Ivan

otóż nie jestem płaskoziemcą, a wręcz przeciwnie interesuję się astronomią i tutaj Ty okazałeś się "debilem" :)
Lądownik i sprzęt pozostawiony na księżycu nie da się zobaczyć ani przez aparat, ani przez teleskop rozstawiony na ziemii...ponieważ znajduję się na linii horyzontu tarczy księżyca ;)
Nie ma możliwości zaobserwowania go z kuli ziemskiej ;d

ocenił(a) film na 5
leszek_kw

Byłbym przysiągł, ze gdzieś takie foty widziałem :)
hmmm... nikon P900 wpisuje się w płaskoziemski risercz :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones