PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96192}

Pies Baskerville'ów

The Hound of the Baskervilles
6,8 2 531
ocen
6,8 10 1 2531
6,0 3
oceny krytyków
Pies Baskerville'ów
powrót do forum filmu Pies Baskerville'ów

To najlepsza powieść Doyla, a ta ekranizacja jest najwierniejsza. 3ma w napięciu, bardzo mocno trzyma, to niezły horrorek.c Polecam wszystkim, którzy nie widzieli!!!

ocenił(a) film na 5
Mistyfikacja

Ta ekranizacja najwierniejsza? Co scene cos zmieniali. Ekranizacja z Mattem Frewerem jest dosc wierna....

Rlyeh

Co nie zmienia faktu, że to bardzo dobry, staroświecki kryminał z elementami horroru. Świetna obsada (Lee i Cushing - czyli perły Hammera), klimat, no i fabuła, oczywiście.

ocenił(a) film na 5
malgorzata

hmm, moze jako kryminal to tak... jako Sherlock Holmes - nie; Cushing do mnie nie przemowil jako najpopularniejszy detektyw niestety i na pewno nie obejrze tej wersji powtornie; dzis za to 16.30 Znak Czterech :)

Rlyeh

wiadomo, co kto lubi. filmy z Hammera mają to do siebie, że są charakterystyczne i nie do każdego przemawiają. mi się Cushing akurat podobał w tej roli :)

"znak czterech"? dzięki! z przyjemnością obejrzę!

ocenił(a) film na 5
malgorzata

Nie no, pewnie.

Znak czterech niestety w brytyjskiej telewizji :) mamy to szczescie, ze wyswietlaja tu Przygody Sherlocka Holmesa :D

malgorzata

Cushing w roli Holmes'a wypadł znakomicie. A dziś? Dadzą Roberta Downey'a Jr. i to dopiero jest tragedia.

La_Pier

Według mnie jest znakomity. Lee też nie może mieć sobie nic do zarzucenia. Świetny kryminał/dreszczowiec, który ozdabiają aktorzy i dialogi. Dam 10/10;)

Filmnoir

Oj! "Według mnie jest znakomity". Cushing oczywiście.

ocenił(a) film na 8
Filmnoir

Bardzo mi się podobał. Typowy kryminał starego kina. Dałam 9/10. :)

Rlyeh

Najwierniejszy był ten z Jeremym Brettem ;)

Mistyfikacja

Jeżeli to jest najwierniejsza ekranizacja, to inne chyba muszą być zupełnie bez związku z książką. Przecież tu wszystko zostało pozmieniane, kolejność wydarzeń, postaci... Nie twierdzę, że film jest zły, o nie, jest całkiem dobry, ale do książki mu daleko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones