PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=906}

Pies andaluzyjski

Un chien andalou
7,4 32 311
ocen
7,4 10 1 32311
7,7 22
oceny krytyków
Pies andaluzyjski
powrót do forum filmu Pies andaluzyjski
ocenił(a) film na 9
Cadavera

Jak wpisalam na youtubie "Un Chien andalou", to wyskoczylo mi:
http://m.youtube.com/watch?v=BIKYF07Y4kA&gl=PL&guid=&client=mv-google&hl=pl
I trwa 15:50.

ocenił(a) film na 6
kokosowedropsy

Tak. Są na youtube wersje 16 minutowe.
Ale ja tak z przekory obejrzałam tą 21 minutową.
http://www.youtube.com/watch?v=_DZ1x-xBtUM
O dziwo wydaje się spójna więc nie wiem skąd ta długa wersja

ocenił(a) film na 6
Cadavera

Wersja na sadisticu jest 16 minutowa

www. sadistic.p l/pies-andaluzyjski-vt24382.htm

Cadavera

ja też oglądałam wersję 21 minutową i jest zgodna ze szczegółową analizą filmu, więc najwyraźniej na tych 5 minut składały się wycinki wszystkich scen (tu ucięli, tam ucięli)... mnie natomiast inna rzecz zastanawiała... wiem, że film był niemy, a muzykę grała orkiestra na żywo, ale na yt Pies jest z różną muzyką, więc która to ta oryginalna? hmm... tzn. wydaje mi się, że ostatecznie wybrałam dobrą, ale cały czas mnie to zastanawia

ocenił(a) film na 6
tolerancja91

Odświeżam - możliwe, że inni widzowie też będą mieli wątpliwości.


W roku 1960, Bunuel zdecydował się dodać soundtrack do filmu, wykorzystując fragmenty z "Tristana i Izoldy" R. Wagnera i dwóch argentyńskich tang, autorstwa V. Alvareza & C. Otero (dokładnie te same fragmenty, które były grane z gramofonu umieszczonego za wyświetlaczem podczas pokazów w 1929).

Natomiast w roku 1983, przy okazji "reedycji" wyprodukowanej w Szwajcarii, zdecydowano się na zupełnie nową ścieżkę dźwiękową skomponowaną przez Mauricio Kagela.

Cadavera

wersja 21 minutowa jest wersją pełną, powszechnie jest znana krótsza wersja, w której skrócono nieznacznie kilka scen:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones