PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=143194}

Pif-Paf! Jesteś trup!

Bang, Bang, You're Dead
7,6 18 904
oceny
7,6 10 1 18904
Pif Paf Jesteś trup
powrót do forum filmu Pif-Paf! Jesteś trup!

Witam. Dopiero nie dawno miałem okazje obejrzeć ten rewelacyjny film. Jestem pod dużym wrazeniem, bo nie byłem przygotowany na tak dobre kino. Ogolnie malo wiedzialem o filmie, słyszałem jednak o tytułowej sztuce ktorej pare lat temu szukalem na daremnie w Kieleckich uczelniach badz teatrach. Film byl dla mnie zaskoczeniem, jestem sceptycznie nastawiony do amerykanskich produkcji, szczegolnie tych plastikowych, holywoodzkich tandet. Swietnie przedstawiona historia, a obecne wydarzenia w belgii, stanach i ostatnej tragedii u naszych zachodnich sasiadow, potwierdzaja ze problem jest bardzo aktualny i powazny. Jestem bardzo ciekawy czy zastosowanie "zero tolerancji" w polskich szkolach, zapobeglo by tragedii, ktora moze sie wydarzyc w niedalekiej przyszlosci. Co prawda dostep do broni w Polsce jest znacznie trudniejszy niz chocby w stanach, ale czy mlody czlowiek chcacy odegrac sie na rowiesnikach musi siegac po bron? W dzisiejszych czasach jest wiele sposobow na rozpetanie targedii, a przy wszech ogarniajacej modzie na narkotyki, agresje i innego typu patologie, mozemy tylko czekac na wiadomosc o niezrownowazonej mlodej osobie, ktora nie miala w sobie tego, nazwijmy to "X", ktore pozwala na poskromienie nienawisci. Film zmusza do refleksji, i to chyba najlepszy przyklad na to ze jest po prostu dobry, a jak dla mnie rewelacyjny. Goraco polecam! Peace!

zeeland

Brak mi słów.
Nie potrafię wyrazić uczuć po tym filmie. Ściągnęłam 'Pif-Paf! Jesteś Trup!' ze względu na Harrisona. Również nie nastawiałam się na taką REWELACJĘ.
Nie można oderwać wzroku od ekranu. Ta historia porywa, aktorzy są tak wiarygodni... Naprawdę, nie spodziewałam się tak dobrego kina.
Każdy znajdzie w nim cząstkę siebie, w którymś z bohaterów.
Jedna z czołówkowych produkcji ostatnich lat, żeby nie powiedzieć ... najlepsza.
Zdecydowanie 10/10.

użytkownik usunięty
Duska54

Jesli wam sie podobał polecam estonski film "Nasza Klasa" podobny klimat jednak jest mocniejszy i to zdecydowanie. Robi duze wrazenie po obejrzeniu i zapada w pamiec.

zeeland

Nie przypuszczalem po 15 latach od napisania tego komentarza, że strzelaniny w szkołach będą masowe gdyż dochodziło do nich w Holandii( kilkukrotnie) Rosji ( kilkukrotne), w USA to już norma niestety, no i czwartkowa ostatnia tragedia w Pradze. Przerażające ale łatwo było to przewidzieć i wdrożyć zero tolerancji juz 15 lat temu. Ten komentarz z przed 15 lat jest wciąż aktualny i film również.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones