PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=472754}

Piknik z niedźwiedziami

A Walk in the Woods
6,3 8 226
ocen
6,3 10 1 8226
5,5 4
oceny krytyków
Piknik z niedźwiedziami
powrót do forum filmu Piknik z niedźwiedziami



Ja do nich średnio należę, coś chciałbym się dowiedzieć:
Katz i Bryson spadają na tą półkę skalną, są w potrzasku,
nadchodzi noc, rozmawiają o wielu rzeczach, właśnie o gwiazdach,
Bryson cytuje jakiś podręcznik, że widać tylko gołym okiem 2000 gwiazd.
Następnie mówi o najbliższej ziemi gwieździe Alfa Centauri odległej od
niebieskiej planety o 4,5 roku świetlnego, "to niedaleko"- mówi Katz czyli Nick Nolte,
Bryson czyli Robert Redford wstawia formułki o roku świetlnym, który ma 6 bilionów mil,
czyli Alfa Centauri oddalona jest od Ziemi o 26 bilionów mil.
Szybko zerkam w internet: tam jeden rok świetlny to 9,5 biliona km, ja wiem, że mila
to 1609,344 km ale niestety nie zgadza mi się to nawet już na logikę idąc bo są to
astronomiczne sumy by liczyć.
Jak to jest?

Irish_Americ

1 mila to nie 1609,244 kilometrów :D tylko 1,609344

Wedle twojego przelicznika samochody osiągałyby prędkość maksymalnie jakieś 0,15 mph :D

6 blionów mil x mnożnik 1,609344 = ok. 9,6 biliona km

Wszystko się zgadza.

ocenił(a) film na 6
rozkminator

No nie mogę wyjść ze zdumienia !
Ledwo napisałem i już odpowiedź !
Czytałem po 14:30, odpowiadam teraz.

Dziękuje za błyskawiczną odpowiedź i do tego od Kogoś kto zna się na astronomii i liczbach, mający analityczny umysł co przy tylu stronach i podstronach na www.filmweb jest graniczące z cudem trafienie akurat w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie w te okienko.

Tylko jeden zgrzyt: ja pisałem o mili angielskiej 1609,344, a nie 1609,244.

Irish_Americ

Mam włączone powiadomienia o tym filmie, jak ktoś zakłada temat to dostaję maila :P

Ale to w takim razie nie rozumiem do końca o co pytasz. Ty możesz pisać o mili angielskiej, ale bohaterowie używają mili amerykańskiej. Rok świetlny to 9,4607do potęgi 10 x 1015 m = 9,6 bilionów kilometrów, do Alfa Centauri jest ok. 26 biliona km.

"Astronomiczne sumy" to zresztą odpowiednie określenie do odległości międzyplanetarnych :P

ocenił(a) film na 6
rozkminator

O filmie też bym pogadał skoro Panu włączają się te powiadomienia.
No cóż Redford i Nolte już są porządnie starzy, chociaż Nolte jest młodszy wygląda gorzej, być może gra tak niedołężnego Katza, ale już w niczym nie przypomina tego adwokata z "Przylądka Strachu" czy Toma z "Pogody dla bogaczy" tym bardziej.

Biliony mil, biliony km, trudno wyobrazić sobie milion km czy milion mil.
Alfa Centauri jeśli rok świetlny to 9,6 biliona km to znajduje się od nas ta gwiazdeczka jakieś 38 bilionów km....i widać gołym okiem tą gwiazdę i tym bardziej moją kupioną od wycofujących się żołnierzy radzieckich lornetkę z lat 90-tych....niemożliwe !

Irish_Americ

Heh, problem w tym, że filmu jeszcze nie widziałem :P Pamiętam że zaznaczyłem powiadomienia przed premierą, w kinie mnie ominął, a w domu jeszcze się nie zebrałem obejrzeć :P

Niemożliwe, ale prawdziwe ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones