PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=713678}
4,5 5 584
oceny
4,5 10 1 5584
Pilecki
powrót do forum filmu Pilecki
uberzuber

Za to na pewno Ida była grana ;)

ocenił(a) film na 2
Starrlight

Do ida to Oscarowa fabuła, a nie fabularyzowany dokument, czyli gatunek mało kinowy i mało dochodowy.

uberzuber

A macie tam jakieś małe kina lokalne? U mnie tylko sieciówka i tego nie grają, więc to nie ma nic wspólnego z żadną cenzurą ani propagandą. Chodzi tylko o to, że ten film to niezależny paradokument i się nie sprzeda.

DonDominik

Były 3 lokalne, niestety dzięki Heliosom 2 już padły.
W Kinie Ton z pewnością by grali, bo tam leciało wszystko co związane z patriotyzmem, chociaż głównie z kościołem.
Jakoś w innych miastach Helios wyświetla film o Pileckim, u nas mają 2 kina, powstaje trzecie, i nie ma.

uberzuber

to zbierz się z kumplami, w jakąś większą ekipę i zróbcie presje na kino. lub skontaktuj się z dystrybutorem. Nie możliwe, że w takim duzym mieście jakim jest Białystok nie można wyświetlić filmu! pozdro

pvt_LukAs

Grupy zorganizowane minimum 25 osób, podobno wtedy da się coś załatwić.
Większość ludzi pewnie nie wie, że film istnieje. Mogli chociaż dać jeden seans dziennie w mniejszej sali i powiesić jeden plakat...

uberzuber

Rozumiem, że "Pilecki" to film w pewnych kręgach bardzo zmitologozowany ze względu na historię jego powstania, ale gdyby takie każde życzenie klientów puścili ten film "chociaż na jeden seans dziennie w małej salce", to by mieli potem mnóstwo takich próśb. Zrozum myślenie przedsiębiorcy. Zawsze możesz pojechać na ten film do innego miasta. Podróże pociągami nie są aż tak drogie.

DonDominik

Niby prawda, ale chodzi o sam fakt. Filmy o żydach i islamie pokazują (nawet dziś jest cała seria o tym), a o Pileckim nie. Słyszałem, że film nie wyszedł najlepiej, z uwagi na niski budżet, ale to szczegół.

Co do podróży do innego miasta... Główna trasa, Białystok-Warszawa, jest remontowana. Pociągi nie kursują od roku i zamiast zakończyć renowację jak obiecano, mają się tym bawić jeszcze przez 2 lata, a nie robią całości tylko mały odcinek... Jednocześnie robią drogi w tym samym kierunku ;) Białystok jest odcięty od świata.

uberzuber

"Pokłosie " i "Ida" to świetne filmy. Natomiast z filmów o Islamie, które były u nas promowane kojarzę tylko "Timbuktu", który przedstawia bardzo negatywny wizerunek tej religii. Jeżeli znasz jakieś inne promowane u nas filmy o Islamie, to podaj żeby udowodnić, że nie rzucasz słów na wiatr i nie kłamiesz, ale śledę premiery bacznie , więc prawdopodobnie mnie niczym nie zaskoczysz.

DonDominik

http://www.bialystokonline.pl/patrze-na-islam-projekcje-debaty-spotkania,impreza ,101481,11,1.html

uberzuber

To jest oddolna inicjatywa, taki mini-festiwal. Nie uznaję tego za żadną premierę. Równie dobrze ty możesz takie coś zorganizować tylko z filmami patriotycznymi zamiast o Islamie. To nie ma nic wspólnego z cenzurą ani niczym innym. Po prostu prawie wszyscy mają "Pileckiego" w nosie, bo o nim nawet nie słyszeli.

uberzuber

Ponoć potworny gniot, więc widzowie nic nie stracili. Wypada dystrybutorowi podziękować :)

Jak znam życie to Forum pokaże za jakiś czas. Może nawet jakaś dyskusja będzie przed seansem jak często to jest w zwyczaju.

ocenił(a) film na 3
uberzuber

Słyszałem,że kibice z Białegostoku zamówili seans na ten film.Szczegóły na Białostocka premiera filmu Pilecki na FB

Mati_1916legia

Dzięki!

ocenił(a) film na 3
uberzuber

https://www.facebook.com/events/400688126804819/ Tutaj link

uberzuber

Jest teraz jakiś film o islamie?

doliwaq

Teraz nie ma. Twórca tematu mówił o lokalnym festiwaliku filmowym składającym się z czterech projekcji i o którym prawie nikt nie słyszał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones