PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=870243}

Pinokio

Pinocchio
5,0 4 197
ocen
5,0 10 1 4197
1,8 4
oceny krytyków
Pinokio
powrót do forum filmu Pinokio

Patrząc na dotychczasowe posty aż strach pomyśleć, co będzie jak użytkownicy odkryją, że oprócz granej przez Cynthię Erivo wróżki, w filmie jest też czarnoskóra kaleka pracownica cyrku, operująca ciemną kukiełką, czarnoskóra nauczycielka, zaś rudy urwis z oryginalnej bajki został zastąpiony brunetem...
Swoją drogą ciekawe, że Pinokio nadal ma sceny z kuflem piwa. Dość zaskakujące, pamiętając jak włodarze Disney'a zakazali Cruelli trzymania lufki, argumentując, że daje to zły przykład dzieciakom.

lew890

A nie uważasz że okrutnie rasistowskim zabiegiem było wystruganie Pinokia z jasnego drewna?

ocenił(a) film na 6
lew890

mi się film podobał co więcej uważam że fabuła względem starego filmu animowanego znacznie poprawiona i bardziej zrozumiała co wychodzi na plus za to animacja w tym filmie moim zdaniem słabo jak na Disney

lew890

Tu zawsze było od cholery rasistów

Radek_Traczyk

Czyli jak murzyni wkurzają się na zmianę koloru skóry "złola" w nowej produkcji to OK i whitewashing jest karygodny ale biali mogą mieć gwałcone historycznie postaci i Królowa Anglii może być czarna a jak krytykujesz to rasisto morda w kubeł? Ciekawa metoda na zakłamanie historii i doprowadzenie do wojny domowej.

Lailonn

Wskaż mi proszę miejsce w którym pisałem o serialu Anna Boleyn i tamtejszej czarnoskórej królowej. Odnoszę się do postaci FIKCYJNEJ. Oraz może jeszcze to w którym napisałem o tym, że jak jacyś tam rasiści się wkurzają na zmianę koloru skóry jakiegoś tam złola i że to jest według mnie okej. 

Radek_Traczyk

Powyżej nazywając forumowiczów rasistami. Ja rozumiem, że u Was w lewicy IQ leży a logika obraca się w grobie ALE fakty są takie:

-Postać historyczna czy nie została jakoś opisana. Geralt NIE BYŁ czarnoskórym karłem z zespołem downa i NIE MA OPCJI aby tak go w filmach czy grach przedstawiano.
-Wasz chory świat kultu Woke dokładnie tak działa a krytyka takiego postępowania zostaje zaszufladkowana jako rasizm, homofobia i co tam sobie wymyślicie z tyłka jeszcze.
-Jednocześnie z krzyczeniem "o ty rasisto to przecież nie ma znaczenia jaki kolor skóry czy płeć ma postać" krzyczycie "za mało czarnoskórych queer karłów w filmach", bo tu nagle znaczenie to ma
-Zniszczyliście kulturę, zniszczyliście edukację, zniszczyliście Internet jako miejsce spotkań. Skłóciliście pół świat zachodu ze sobą ku wielkiej uciesze Rosji i Chin, które pompują Wam TikToki i inne śmieci.

Pocieszające jest to, że to WY padniecie pierwsi ofiarą wojny domowej dokładnie jak kościół pada od lat ofiarą swojego nachalnego pchania się z butami w życia prywatne i politykę.

Porównujecie ciągle kogoś do Hitlera. Fakty są takie, że to WY ZBIORCZO jesteście Hitlerem naszej epoki.

Lailonn

Nazwałem was po imieniu, jak przeszkadza Ci kolor skóry postaci fikcyjnej to jak najbardziej jesteś rasistą. Nawet jeśli nie chcesz tego przyznać.

Co do tej postaci: tak, została jakoś opisana, ale to jest adaptacja, a nie kopia kropka w kropkę, więc to że są zmiany to nie jest nic dziwnego. W każdej adaptacji jakieś są - mniejsze czy większe, widoczne na pierwszy rzut okna czy takie na które nie zwraca się uwagi. Mało kogo (mowa oczywiście o osobach odpowiedzialnych za produkcję) obchodzi zgodność 100% z materiałem źródłowym, chcą zarobić i tyle. Dawnej były to samo, tylko zmiany nie dotyczyły koloru skóry aktorów/postaci i mało kto specjalnie zwracał na to uwagę.


A swoje żale to sobie idź wylewaj gdzieś indziej.

Radek_Traczyk

W tym rzecz, że to Ty i lewacy jesteście rasistami. Zabilibyście dzisiaj MTK za sens o równości i oceniani poprzez charakter a nie kolor skóry.

A najśmieszniejsze, że 80% z Was to incele, które próbują się przypodobać laskom, które same uważają, że nie są kobietami :D

Poziom Waszego rasizmu, braku tolerancji i po prostu zła jest tak wielki, że społeczeństwa zaczynają Was zwalczać. Utopisz się w psychotropach waląc niemca w hełm i tyle z Twojego żałosnego życia - i za to warto wypić.

Lailonn

idź typie wylewać swoję żale i lęki na wykop czy coś, pomyliłeś fora ewidentnie xDDDD

miko1980

Uwielbiam jak ktoś napisze coś sensownego i w odpowiedzi dostanie "rasizm", "idź gdzie indziej wylewać żale", "XD", "LOL" itd. Na przestrzeni ostatnich 5-10 lat poziom merytoryczny rozmów w przestrzeni internetowej diametralnie się obniżył, przez takich durnych lewaków pozbawionych całkowicie samodzielnego myślenia. Zaczynacie zżerać własny ogon i widać to już nawet w Stanach Zjednoczonych gdzie np takie Bezosy muszą się uciekać do kasowania miażdżących recenzji na temat "Pierścieni władzy" bo zdali sobie sprawę że zrobili z siebie debili.

Buker7

w tym cały sęk, że ciężko ten potok bzdur nazwać sensownym , jak również ciężko dyskutować z takimi osobami bo są głuche na argumenty i zawsze wiedzą lepiej.

jak ktoś używa na filmwebie słów jak:

dno (w określeniu do filmu) czy lewactwo (w określeniu to widzów), to jest w mojej opinii nieszczęśliwym człowiekiem.

miko1980

Dziecko czy też "typie" jak to u Was na dzielni w piaskownicy się mawia. Wasz kult tak oślepia, że nie widzicie gdy jesteście przez niego dymani.

Tymczasem - a są na to setki badań, poszukaj leniwcu - ta ultra lewacka ideologia to domena najsłabszych, najbrzydszych i najgłupszych.

Tylko skoro musicie banować konta, usuwać posty i blokować treści aby wyjść na wierzch, to znaczy, że merytorycznie leżycie i stąd wiem, że przegracie.

Nowe pokolenie jest bardziej konserwatywne, młodzi zaczynają interesować się książkami i historią. Dzieje się to powoli ale stabilnie i za to wypiję!

ps. Jak ktoś używa słów rasista na krytykę zmieniania propagandowo koloru skóry/rasy/orientacji postaci tak historycznych jak i fikcyjnych to jest idiotą albo po prostu złym człowiekiem. Tak wielu z Was nie może być idiotami, stawiam więc na bycie złymi ludźmi a takich się zwalcza.

Lailonn

gościu lecz się serio :)

miko1980

don't hate the player hate the game XD

ocenił(a) film na 9
lew890

to nie była nauczycielka. Nauczycielem byl bialy facet. Tamta dziewczyna grala slozaca albo kogos takiego kto odprowadzal dzieci do szkoly. Przynajmniej ja to tak odebralem, bo w USA w czasach niewolnictwa czarni niewolnicy rowniez zajmowali sie dziecmi.

lew890

A jaka może być inna reakcja? Taki dobór aktorów to debilizm. Niech zrobią jakiś film o buszmenach z całkowicie białą obsada, skoro to znaczenia nie ma.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones