PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=123310}

Piorun

Bolt
6,7 71 485
ocen
6,7 10 1 71485
6,2 12
ocen krytyków
Piorun
powrót do forum filmu Piorun

"Piorun" to bardzo optymistyczna i niesamowicie poprawiająca humor bajka, którą można umieścić gdzieś pomiędzy zwariowanymi animacjami DreamWorks, a takim filmem jakim był Pixarowski "Wall-e". Nie ma w tym obrazie żadnych podtekstów, czy żartów typowo dla dorosłych, jest za to wielka przygoda, ciepły klimat, świetny humor słowny i sytuacyjny oraz sympatyczni bohaterowie. W skrócie - Disney w nowych szatach, który spodoba się zarówno maluchom jak i ich rodzicom…

Największym zaskoczeniem w "Piorunie" było dla mnie to, że bohaterowie drugoplanowi okazali się być bardziej interesującymi postaciami niż sam Piorun. To właśnie dzięki wojowniczemu chomikowi uzależnionemu od telewizji, trochę cynicznej kotce (genialna Sonia Bohosiewicz) czy niezbyt rozumnym gołębiom (rewelacyjna animacja, która fantastycznie uchwyciła zachowanie tych ptaków) "Bolt" jest tak zabawnym filmem. Główny bohater niestety już tak niesamowity nie jest i mam wrażenie, że został trochę przytłoczony przez konkurencję. Co prawda nie można mu odmówić uroku i cudnego wyglądu ale jednak czegoś tej postaci zabrakło, przez co nie jest na tyle ciekawa na ile mogłaby być. Być może moje odczucia są spowodowane przez Borysa Szyca i jego denerwujący dubbing tej postaci. Może gdybym obejrzał wersję oryginalną (John Travolta) nie miałbym takiego wrażenia….

Zdecydowane plusy "Pioruna" to świetne sceny akcji, których nie powstydziłby niejeden poważny twórca kina akcji, rewelacyjna cyfrowa jakość dźwięku i obrazu oraz kilka naprawdę fajnych efektów 3D oraz to o czym pisałem już wcześniej, czyli duża dawka humoru - niektóre sceny naprawdę śmieszą do łez. Do tego można doliczyć jeszcze kilka wzruszających scen (ale nie ma tu zbytniego lukru) i na koniec obowiązkowy choć nienachlany morał o tym byśmy nie wierzyli we wszystko co nam pokazują w tv.

Szkoda jedynie, że "Piorun" jest trochę nierównym obrazem - dynamiczne sceny akcji i momenty tryskające humorem nie łączą się niestety dobrze z wolniejszymi fragmentami filmu, które są zbyt długie i za bardzo przegadane, przez co w efekcie napięcie siada, a film staje się chwilami nudny. No ale nie można mieć wszystkiego na raz...

8/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones