PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37309}

Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
7,7 732 584
oceny
7,7 10 1 732584
6,8 38
ocen krytyków
Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły
powrót do forum filmu Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły

Według mnie ta i czwarta część są najlepsze z całej serii

Emma113

Dosyć rzadka opinia. Zwykle osoby, które lubią bardzo pierwszą część, nie lubią czwartej. Ale co z tego, że nie było Willa i Elizabeth? Ich wątek został zakończony. Ile można? Pojawiły się za to syreny i grono nowych aktorów. Penelope Cruz wypadła całkiem nieźle. Może właśnie te dwie części spodobały Ci się najbardziej, bo obie dają początek jakiejś trylogii :) ale poczekaj jeszcze na następne części ;)

ocenił(a) film na 10
Micman1995

Szkoda tylko, że w 4 części już nie będzie Penelopy. Rozczarowałem się. Wolałbym ją zamiast Blooma.

kamil67_filmaniak

Mogłaby się pojawić, to prawda. Chociaż nie wiem, co ciekawego mogłaby wnieść. A tutaj Turner jest przecież kapitanem Latającego Holendra! Co się z nim działo? Czy przez cały ten czas dobrze wywiązywał się ze swojego kapitańskiego obowiązku? Czy widział się jeszcze później z Elizabeth i ich synem? Nurtują mnie te kwestie, bardzo się w sumie cieszę, że Orlando Bloom wraca do roli Willa Turnera, będziemy mogli dowiedzieć się czegoś ciekawego ;)

ocenił(a) film na 10
Micman1995

W 3 części pokazali go jak spotkał się z Elizabeth po 10 latach (to chyba były sceny po napisach). Ale szczerze masz trochę racji. Może wniesie coś nowego. Ale ja za to jestem ciekaw co się stało z Angelicą. W końcu Jack zostawił ją na bezludnej wyspie. Może jednak dostanie jakieś małe cameo. Pozdrawiam.

kamil67_filmaniak

No właśnie, na pewno wydostała się z tej wyspy. A może wróci w kolejnej części, bo chyba też jest planowana. Dzięki, nawzajem!

Emma113

Też uważam, że ta i czwarta część jest najlepsza.

ocenił(a) film na 8
Emma113

Najlepsza i to zdecydowanie jedynka. 1> 2 > 4 >3
Polecam też The Pirates z 2014 koreąńskiej produkcji. Dużo humoru.
Gorszy od jedynki i ciut od dwójki, ale lepsza rozrywka niż w 3 i 4.
http://www.imdb.com/title/tt3485166/?ref_=fn_al_tt_1
Piraci z karaibów 2003 imdb 8,1
Piraci z karaibów - Skrzynia umarlaka 2006 imdb 7,3
Piraci z karaibów - Na krańcu świata 2007 imdb 7,1
Piraci z karaibów - Na nieznanych wodach 2011 imdb 6,7
The Pirates 2014 imdb 6.5

ocenił(a) film na 10
Emma113

Mam to samo. 1 i 4 najciekawsze. 2 nie lubię za brak Barbossy i nachalną furtkę do kontynuacji, a trójka byłaby przyzwoitym filmem, gdyby nie naćkano do fabuły aż tyle wątków, których potencjał zmarnowano, np. przywrócenie Callipso jej mocy czy śmierć Norringtona, który był znacznie ciekawszą postacią od Willa Turnera.

ocenił(a) film na 10
rusekolsztyn

Ale przyznaj, że jak Barbossa pojawił się w 2 części to była jedna z najlepszych scen. Po za tym lubię 2 za Krakena.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones