PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107404}

Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
7,8 425 533
oceny
7,8 10 1 425533
6,4 28
ocen krytyków
Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka
powrót do forum filmu Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka

Najlepsza część piratów

użytkownik usunięty

jak w temacie, wątek dla osób które tak uważają.
Oczywiscie jest to również moje zdanie. To nie jest tak, że nie doceniam czesci pierwszej ale ta ma dla mnie niepowtarzalny klimat i jest najlepsza komedią ze wszystkich czesci.

PS.Wiem, że wiekszosc ma inne zdanie.

No przecież pierwsza jest lepsza wiadomo.

użytkownik usunięty
piczympoom

nie jest:)

ocenił(a) film na 8

Ta jes de best!

czy ja wiem czy najlepsza polecam ostyatnia cześć czyli Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach 2011 Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides możesz ją pobrać za darmo ze strony www.cinemafree.com.pl

pawelxx99l

Pierwsza jest najlepsza, bo tak uważa większość. Może i wam podoba się ta, ale lepsza jest Klątwa Czarnej Perły.

użytkownik usunięty
piczympoom

może klimat i humor dwójki bardziej do mnie przemawia. wszystko jest bardziej z przymruzeniem oka a muzyka i efekty specjalne (kolo mlynskie) sa o wiele lepsze.
fajniejsi bohaterowie ( patrz. Kraken) i jeden realny wątek armii wschodno-indyjskiej.

Mam podobną opinie. Dwójeczka jest moim zdaniem najlepszą częścią, nie tylko te efekty, ale i humor. Świetnie mi się oglądało jak pan Sparrow potrafi wykorzystywać ludzi na swoją korzyść.

ocenił(a) film na 8
piczympoom

Nie większość, tylko Twoi znajomi i Ty, a to zasadnicza różnica. Nie wypowiadaj się za ludzi, których nie znasz a zakładam, że żadnych badań w tym temacie nie robiłeś. Moim zdaniem 2 ma dużo lepszy humor, pozostaje bardziej w pamięci, jest bardziej wyrazista, są w niej ciekawe wątki i nowe bardzo ciekawe postacie itd. Zresztą, ciężko te 2 części porównać, bo są całkiem inne, mają inny charakter i wnoszą coś innego do trylogii.

ocenił(a) film na 8
uwieziona

* do sagi (czy jakkolwiek to nazwać)

uwieziona

W każdym rankingu pierwsza częśc Piratów jest ponad drugą, np filmweb, czy IMDB, więc chyba wg Ciebie i Twoich znajomych dwójka jest lepsza.

ocenił(a) film na 8
piczympoom

Portale społecznościowe tworzą ludzie, którzy często nie umieją oceniać filmów, albo robią mnóstwo błędów. Bardzo łatwo ich zrazić i nie sposób, żeby reżyser zrealizował marzenia i miliony gustów i guścików innych. Odsetek stara się być obiektywny w ocenianiu. W 2 części mamy do czynienia z dużą ilością fantastyki i innych charakterystycznych rzeczy. Ludzie nie lubiący tego od razu zjadą film, nie zważając na inne jego aspekty i plusy i będą popierali jedynkę. Zresztą przeważnie tak jest,że jedynka się większości podoba. Taka już mentalność, Ale większość nie zawsze ma rację. Jak zrobisz badania wśród wszystkich ludzi, którzy oglądali wszystkie części piratów to wtedy dopiero będzie to rzetelna opinia. Aczkolwiek nie do końca. Gdybyś zasięgnął opinii ludzi, znających się na filmach i w filmach robiących, wtedy takie twierdzenia będą poparte a najrzetelniejszych przesłankach. Póki co to będzie cały czas opinia klasycznych, normalnych widzów tak jak ja czy Ty.

uwieziona

Wg krytyków również pierwsza częśc jest lepsza. Nie wiem o co wąty.

ocenił(a) film na 8
piczympoom

Wszystkich? Zresztą nieważne, nie zrozumiałeś o co mi chodzi.

uwieziona

W większości. Wiadomo, że nigdy nie ma 100% poparcia.

użytkownik usunięty
piczympoom

Mam taką rade ...nie bój sie uzywac swojego własnego rozumu i nie chowaj sie za opinią wikszosci
odwagi troche :)

Dla mnie też pierwsza częśc najlepsza. Tu akurat moje zdanie się pokrywa z opinią większości.

użytkownik usunięty
piczympoom

jak to powiedział kpt. Jack "powtarzaj tak sobie, kochanie"

Czyli Ty lepiej wiesz która mi się podoba?

użytkownik usunięty
piczympoom

to ty to powiedziałes
znaczy cos juz jest na rzeczy XD

Głupia jesteś <-- ja to powiedziałem, więc coś jest na rzeczy:)

użytkownik usunięty
piczympoom

owszem jest. Jesli ktos uzyje słowa głupcze do swojego blizniego znaczy ze sam nim jest.
Reszte pewnie znasz. Wiec nie musze tu juz cytwac.

Wielka szkoda ze zrobiles z siebie idiote.
pozdrawiam

Zrobiłem z siebie idiotę? Chyba tylko wg Ciebie i Twych znajomych

użytkownik usunięty
pawelxx99l

nie zasmiecaj, jak ktos chce to sobie w sieci i tak sam znajdzie

użytkownik usunięty

część na której pod koniec wymiękłem i popłakałem się ze śmiechu ;-)

najlepiej!

użytkownik usunięty

ja plakalam ze smiechu przez wiekszosc scen... dlatego uwazam ze jest najlepsza

popieram. 2 najlepsza;)

galcia147

"Pierwsza jest najlepsza, bo tak uważa większość"

Głupszej wypowiedzi już nie dało się wymyślić? To, że większość tak uważa nie znaczy, że jest najlepsza.. Każdy ma prawo do swojego zdania i gusta są rożne. ---"Może i wam podoba się ta, ale lepsza jest Klątwa Czarnej Perły" Sugerujesz, że twoje zdanie jest lepsze od innych bo większość ma takie zdanie? Awesome

Każdy ma swoje indywidualne preferencje, wystarczy, że ktoś nie lubi przesadnej fantastyki i już może się to odbić na ocenie, na przykład trzeciej część która jest naładowana fantastyką w porównaniu do 1.

I akurat mi 3 najbardziej się podobała (być może się to zmieni po nowej części).

Pozdro :P

użytkownik usunięty
Piter_

cos sie nie zgadza. napisalam ze podoba mi sie najbardziej dwojka choc ....zdaje sobie sprawe ze wiekszosc mnie zakrzyczy ze to nie prawda.
Poniewaz wyglada na to ze wiekszosci podoba sie najbardziej jedynka

Zgadzam się:D dwójeczka jest NAJ

użytkownik usunięty
izolda_2

oczywiscie tez sie zgadzam

ocenił(a) film na 10

No i fajnie ze masz swoje zdanie. Trzeba sie nie bac tego ze sie wyjdzie poza schemat. Juz mnie wkurza ten stereotyp 1 czesci. Oczywiscie w tym przyadku uwazam ze 1,2 i 3 zasluguja 10/10 (4 tylko na 7/10) ale ciesze sie ze ktos ma wlasne zdanie. Wiekszosc ludzi powiela opinie innych ludzi bo boi sie miec wlasny inwidualny gust. Najgorsze jest ze przez takie cos wiele ludzi powtarza slowa jednego czlowika a reakcja lancuchowa robi dalej swoje. Kazdy ma swoje zdanie i trzeba to uszanowac nawet jesli jest odmienne od naszego.

użytkownik usunięty
TemporalTM

dziekuje:) naprawde zawsze za to strasznie obrywam ze mam własne zdanie poniewaz ludzie nie umieją tego zaakceptowac i czesto sie mszcza na mnie. Ale ja nie umiem powtarzac bezkrytycznie utartych schematów. Mam swoje zdanie i nie lubie jak ktos mnie zastrasza ze nie moge go miec.

Skoro juz mówimy o częsci drugiej dlaczego uwazam sie jest lepsza od jedynki, poniewaz dzieki dwójce własnie polubilam jedynkę.

Dwójka jest zupełnie inna niz jedynka
- klimat dwójki jest cieplejszy i ciekawszy, pełniejszy uroku ( a nie prosty nudny i troche mroczyny jak w jedynce)
-jest więcej gagów z udzialem ktp. sparrowa (słoj ziemi, chowanie sie za roslinką, jack jako szaszłyk, jack w plenerze uciekający z wyspy)
- o wiele smiesniejsze dialogi (!) -i scenariusz ciekawszy zmuszający do myslenia ( która z trzech postaci do czego dązy)
-powazniejszy problem z kompanią wschodnio-indyjską
-piękniesza muzyka zimmera
-niesamowita walka (a raczej scena) kpt. Jacka i Krakena
- i ogólnie sama postać Krakena
- narracyjny dialog tych dwóch piratów z załogi czarnej perły.
-motyw legendy z wyspy Ila Cruses
- i sceny kaskaderskie wszechczasów .... ( patrz kolo)

Chodziło mi o to, że zwykle racja większości jest prawdą:) Dla mnie jedynka jest lepsza, bo to był jakiś powiew świeżości w kinie, a dwójka to było na zasadzie więcej i efektowniej, ale uciekło trochę humoru. Również gra aktorska Deppa lepsza, ciekawszy i mroczniejszy klimat, a w dwójce zbyt dziecinny nastrój był:)

użytkownik usunięty
piczympoom

mnie się te mroczne bzudury nie podobały ( czyli jednyka) bo film mial byc lekki i przyjemny i ciekawy a nie "oscar za scenariusz dramatyczny"

ocenił(a) film na 8

według mnie dwójka jest najlepszą częścią. Jedynka to świetny film familijno przygodowy, ale efekty specjalne są najsłabsze w serii, trójka jest według mnie trochę za długa i za mało w niej Jacka, czwórka całkiem różni się od pozostałych części i według mnie jest najsłabsza, a dwójka to komediowe kino akcji ze świetnymi efektami i ta częśc najbardziej mi się podoba.

użytkownik usunięty
krzychu3002

takim razie mamy takie samo zdanie na temat serii piratów xD

ocenił(a) film na 9

Mnie też ta część się najbardziej podoba.

ocenił(a) film na 8
Tortuga033

popieram :D

ocenił(a) film na 8
Deddlith

Mi się najbardziej podobała 2. ;) .Wspaniały Jack i załoga Latającego Holendra .

Tortuga033

Zgadzam się. Świetna część:)

ocenił(a) film na 8

A ja tej większości nie rozumiem i powiem Ci, że bardzo dobrze że masz swoje zdanie i je po prostu powiedziałeś. Dla mnie 2 też była najlepszą częścią. Potem 4, 1 i 3. Już się nie mogę doczekać 5 części:)

ocenił(a) film na 7
uwieziona

dwójka rządzi czwórka najgorszą częścią to już nie to samo

ocenił(a) film na 8
mrPARADOKS

No jest inna, ale ta inność nie czyni Jej gorszą, paradoksalnie do braku 2 głównych aktorów z poprzednich części czego się bałam. Dla mnie 4 jest zaraz po 2.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones