PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=924}
7,3 89 982
oceny
7,3 10 1 89982
6,3 10
ocen krytyków
Pitch Black
powrót do forum filmu Pitch Black

6/10

ocenił(a) film na 6

Zawiodlem sie. Momentami dluzyl sie i przynudzal, ale z drugiej strony jest klimat i sa momenty bardzo ciekawe. No i Radha Mitchell calkiem calkiem:)

robertspol

Zanudził mnie ten film i nie obejrzałem do końca. Z perspektywy czasu powstały lepsze filmy (w każdym razie bardziej efekciarskie i komercyjne), np Transformers, które "miażdżą" Pitch black" pod wieloma względami. Bo jakie są zalety tego filmu? Przewidywalna fabuła? Płascy aktorzy? Brak klimatu wyrażającego się wciągającą, zawrotną historią, nagimi kobietami uciekającymi przed karykaturalnymi upiorami z obcej planety? Nic nie wnoszącymi dialogami? Kiedyś obejrzałem kawałek w tv, ale to było dawno, dawno temu, gdy nie miałem jeszcze wyrobionego gustu. Dzisiaj to "coś" uchodzi w tłumie, brakuje w nim jakiejś innowacyjności

sylar_217

Głupi jesteście obaj. :P Ja go obejrzałem 4 albo 5 razy i go uwielbiam. :P Mi się podobał, głównie dlatego, że lubię postać Riddicka. To w zasadzie chyba mój ulubiony bohater, postać fikcyjna, ale uwaga - jestem fanem gry komputerowej Kroniki Riddicka, więc jeżeli nie graliście w nie (Ucieczka z Butcher Bay i Dark Athena), to jestem w stanie zrozumieć, że Wam się ten film nie spodobał. Kwestia gustu. Ja po prostu wczułem się w klimat świata opisanego w Kronikach Riddicka (a uwielbiam takie klimaty) i na pewno jeszcze nie raz obejrzę Pitch Black. Owszem - mógłby być lepszy, ale wciąż daje radę. Gdybym nie znał treści gier, też by mi się chyba za bardzo nie spodobał. To po prostu nie jest film dla każdego.
Transformersi jak dla mnie mają zbyt dziecinną fabułę i w zasadzie zero klimatu SF takiego jak tutaj (ale widziałem tylko pierwsze dwie części Transformersów). To jest proste kino, dla każdego - idziesz do kina, oglądasz świetny film, jesteś pod wrażeniem efektów specjalnych i dobrze się bawisz. A fabułę zapominasz. A do filmów z Riddickiem trzeba podejść inaczej. Trzeba się w ten klimat wczuć, ale trzeba taki gatunek lubić i znać historię Riddicka. Może i Transformersi są lepsi pod wieloma względami, ale filmy z Riddickiem miażdżą Transformersów jedną ważną cechą. KLIMATEM. A to jest właśnie to coś, czego mi we współczesnym kinie często bardzo brakuje.

Reasumując: film dobry dla fanów gier komputerowych z Riddickiem i fanów tego typu SF. Dla pozostałych może być nudny i kiepski, ale mówcie co chcecie, ja i tak znów go kiedyś sobie obejrzę! :D

test1410

zgadzam się w pełni gdzie w transformers jest klimat? z góry wiemy co i jak do tego porównujecie filmy które róznia się od siebie 7 latami... to jednak sporo w efektach specjalnych. a w T. nic innego nie widać

ocenił(a) film na 8
sylar_217

Sci fi - ten gatunek składa się z około 10 filmów. Dobrych.
Resztę lubią nastolatki, nie koneserzy.
Pitch black przynajmniej ma klimat. Transformers to nie wiem co ma....
Chyba nic. I dlatego jest tak uwielbiany.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones