PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32254}

Planeta skarbów

Treasure Planet
7,6 64 009
ocen
7,6 10 1 64009
7,0 4
oceny krytyków
Planeta skarbów
powrót do forum filmu Planeta skarbów

Najlepszy film Disneya IMO. Wspaniała opowieść o dorastaniu, poszukiwaniu akceptacji, miłości. Bardzo dobra animacja, trochę cyfrowa, ale mi to nie przeszkadza. Fabuła oparta na powieści Stevensona. Świetnie postacie z Silverem na czele (Gajos kapitalny). Jego przemiana pod wpływem Hawkinsa jest taka... brakuje mi słowa.. piękna. Jim, który nie miał ojca pod wpływem Silvera, który mu go zastępuje, uczy się czym jest pokora i prawdziwe życie, no i piosenka "Jestem sobą". Gdzie się podział właśnie taki Disney?

użytkownik usunięty
kaioken26

Najlepszy to jest Dzwonnik z Notre Dame. Tutaj nie jest źle, ale fabuła strasznie kuleje.

ocenił(a) film na 10

no właśnie dobrze że to nie jest Dzwonnik z Notre Dame, tam dopiero wszystko kulało.

użytkownik usunięty
Unibet_78

Tam niemal wszystko było perfekcyjne (piszę niemal, bo gargulce mogli sobie darować).

ocenił(a) film na 10

tak jak pisałem, moim zdaniem tam wszystko kulało.... ciężko przerobić Wiktora Hugo na animację dla dzieci. Jeśli nie czytałeś Katedry Najświętszej Marii Panny w Paryżu to polecami.

użytkownik usunięty
Unibet_78

Czytałem. Dzwonnik nie jest adaptacją powieści, tylko filmem na motywach - i jako taki jest niemal doskonały.

ocenił(a) film na 10

podobnie jest z Planetą Skarbów, nie jest adaptacją Wyspy Skarbów.

Możemy tak gdybać która animacja jest lepsza, to kwestia gustów aczkolwiek jedno trzeba przyznać - Disney wie jak zrobić porządną animację :)

użytkownik usunięty
Unibet_78

Wiem, że Planeta również odbiega od oryginału, ale w jej przypadku fabuła nie powala - 3/4 filmu to podróż bez większych zwrotów fabularnych. Najmocniejszą stroną filmu są postaci.

ocenił(a) film na 9

*postacie chciałeś powiedzieć chyba.

użytkownik usunięty
Heller1304

Nie, chciałem powiedzieć dokładnie to, co napisałem, czyli postaci.

ocenił(a) film na 9

Dokładnie to przemyślałeś co? Cwaniaku.

użytkownik usunięty
Heller1304

Owszem i nie wiem czego się usiłujesz uczepić, bo nie chcę od razu zakładać, że nie wiesz iż obie formy są poprawne.

ocenił(a) film na 10

Postaci - dopełniacz słowa postacie (mianownik), w Twojej wypowiedzi powinno być postacie - Mianownik, pytanie "kto?, co?" - kto? postacie. Wróć do szkoły.

użytkownik usunięty
Unibet_78

http://pl.wiktionary.org/wiki/posta%C4%87

uwagi:
(1.1–3) liczba mnoga „postaci” jest formą historyczną, obecnie częściej spotyka się w użyciu formę „postacie”; obie są poprawne[1][2], jednak niektórzy językoznawcy, np. Jan Miodek, wyraźnie preferują formę „postacie”.

ocenił(a) film na 10

Podstawę prawidłowej polszczyzny tłumaczy się ze SJP a nie z wikipedii :D

użytkownik usunięty
Unibet_78

Więc zajrzyj do owego słownika, a najlepiej zapytaj pani polonistki. Forma postaci jako liczba mnoga jest poprawna, więc możesz przybić piątkę z hellerem.

Mi planeta się podobała, ale Dzwonnik faktycznie lepszy, najlepszy film Disneya.

ocenił(a) film na 10
kaioken26

zgadzam się, uwielbiam tą bajke <3 :)

ocenił(a) film na 10
kaioken26

zgadzam się, najlepszy film disneya, uwielbiam XD

krolik97

właśnie oglądnąłem. Bajek animowanych nie oglądałem dobre 10 lat ( prócz ghost in the shell ) i muszę przyznać... że jestem zachwycony. Uwielbiam klimaty science fiction, jeszcze w tak doskonałym wykonaniu, jak w Planecie Skarbów. Cały film, aż do końca był zagadką, ogromnie mi się podobało.
Polecam bardzo ! Nawet starszym widzom ;)

ocenił(a) film na 10
b4rt3k0pl0

Zatem polecam również: Titan - Nowa Ziemia. Nie ma tak dobrej animacji, ale historia też świetna, też dzieje się future.

Unibet_78

O! Nie spodziewałem się polecenia jakiegoś nowego tytułu. Dzięki ogromne ;)
Zabiorę się za Titana jak najszybciej!
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
b4rt3k0pl0

Obejrzyj i podaj opinię, czy się podobało;)

ocenił(a) film na 9
kaioken26

Oj pięknie to ująłeś, dzisiaj nie ma takich bajek i nie ma takich dzieci :(. Pamiętam jak my wychodziliśmy na pole i dosłownie wszystko można było sobie wyobrazić. Byle patyk był mieczem a jakaś stara lampa to promień laserowy. Człowiek żył wyobraźnią. Ojjj bardzo mi tego brakuje. W każdym dzień był jak nowa historia. A gdy zachodziło słońce planowaliśmy co będziemy robić w następny.
Planetę skarbów oglądaliśmy na VHS jak wszystkie inne bajki, wilk i zając, król lew. Jaki człowiek był wtedy szczęśliwy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones