PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99219}
3,9 206
ocen
3,9 10 1 206
Plump Fiction
powrót do forum filmu Plump Fiction

Bez większych nadziei wypożyczyłem to filmidło za 2,5zł...Patrząc na okładkę (inna niż na "filmwebie", kobieta parodiująca Thurman liżącą lizaka) i opis można stwierdzić, że to raczej słaba parodia filmów Tarantino i nie tylko. Ale w rzeczywistości ten film to NAJGENIALNIESZY pastiż jaki kiedykolwiek powstał!!!
OK, pośmialiśmy się, a teraz otwórzmy szafę i mówmy do rzeczy. Vincent i Julius jako deratyzatorzy...Zamiast "Reservoir Dogs" mamy "Reservoir Nuns", do tego "Natural BLONDE Killers"...Może i to byłoby dobre, ale widać, że wciśnięto te motywy NA SIŁĘ! Bez jakiegoś pomysłu, bez większej logiki.
Dialogi stylizowane na Tarantino wypadły nawet nieźle (lecz tylko wyjątki), ale to za mało. Jest też zaburzona chronologia, która przy okazji zostaje wyśmiana w osobliwy sposób (można uśmiechnąć się pod nosem...RAZ). Skórzana pokraka w filmie też występuje, ale jak już wspomniałem "aby sobie była".
Chyba najlepszym sposobem na zobrazowanie poziomu filmu jest napisanie, że najśmieszniejszy moment to nieudane sceny podczas napisów końcowych...
Film w pełni zasługuje na średnią z "filmwebu".
Szkoda mi tych 2,5 zł :(.

Po prostu ktoś stwierdził, że "trzeba nakręcić parodię filmów Quentina" a reszta sama się dopisze...Nie dopisała się.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones