PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=272871}
7,3 8 939
ocen
7,3 10 1 8939
Południe Północ
powrót do forum filmu Południe-Północ

romans klasy A

ocenił(a) film na 10

poszlam.. i mam myślówę.. bo ten film jest o wszystkim po troche.. i nie wiem o czym najbardziej.,, troche o tym ze trwajaca pare dni znajomosc moze zmienic cale nasze zycie... o przypadku... Poszlam zachecona pomyslem na kontrastowe zestawienie bohaterow.. ten film lamie tabu.. zwiazek dziwki i zakonnika, niby oboje nie pracuja w zawodzie gdy laczy ich milosc, ale to i tak odwazny pomysl..

ocenił(a) film na 10
gazela_99

Mam nadzieję wkrótce obejrzeć ten film. Lubię filmy nietuzinkowe, choć czasem może i -niektóre- dość kontrowersyjne, ale wyrażające jakieś pewne ważne i prawdziwe zarazem treści.
W tym momencie - w odniesieniu do opisu treści tego filmu i Twojej opinii, tj. zestawienie postaci zakonnika i byłej prostytutki - przychodzi mi na myśl ewangeliczny opis Jezusa i prostytutki Marii z Magdalii (Marii magdaleny). To z nią rozmawiał, a nie odrzucił z pogardą jak inni, uważający siebie za 'porządnych', ludzie. To nie słudzy jednego z kapłanów ówczesnej synagogi, w którego domu /na jego zaproszenie/ gościł - nie obmyli Jezusowi nóg, jak to było w tamtejszym zwyczaju, lecz właśnie owa Maria /prostytutka/ obmyła Mu stopy swoimi łzami, namaściła drogocennym olejkiem i otarła własnymi, długimi, pięknymi włosami. A nadto to ona także, gdy większość innych uciekła, trwała do końca podczas Jego niewinnej śmierci i konania na krzyżu hańby.
Myślę, że to jeden z bardzo wartościowych, ciekawych filmów, na którego obejrzenie czekam z pozytywną nadzieją. Myślę, że nie zawiodę się, choć -o ile wiem- realizatorzy tego filmu nie otrzymali pożądanej dotacji - normalnej w wielu innych, gorszych realizacjach, przypadkach.

Okazuje się, że są dobrzy realizatorzy i dobre polskie filmy.

pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones