PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8839}
7,5 917
ocen
7,5 10 1 917
Poślizg
powrót do forum filmu Poślizg

Znacznie lepsze sa scenki pokazujace zycie w poczatku okresu gierkowskiej "malej stabilizacji" jak pokazy mody dla klasy robotniczo-chlopskiej, praca prywatnych warsztatow samochodowych, bary dworcowe, salony gier, pokatny handel, przyjecia w izbiw wytrzezwien, etc.

Glowna fabula bez polotu, choc Jan Englert jest b. przekonujacy jako mlody czlowiek mocno stapajacy po ziemi choc starajacy poradzic sobie z problemami niejako na skroty.

Polecam wiec przede wszystkim dla epizodow w ktorych wystapilo wielu znanych aktorow jak Tadeusz Lomnicki, Piotr Fronczewski, Krzysztof Kowalewski, Halina Kolanko i inni.

ocenił(a) film na 6
torgm

Halin Golanko, nie Kolanko. Rzeczywiście, wielu dobrych aktorów w epizodycznych rolach, fabuła całkiem niezła, tyle że źle zbalansowane wątki: najpierw wybija się miłosny, potem ukochana głównego bohatera znika nam z oczu i mamy wątek kryminalny. Zresztą część "łotrzykowsko-kryminalna" jest znacznie ciekawsza i gdy ten wątek kończy się z chwilą zdobycia przez głównego bohatera pożądanego przedmiotu, tempo i napięcie spadają, za to pojawia się umoralniające zakończenie z cyklu "kradzione nie tuczy". Gdyby Skolimowskiemu starczyło pomysłów do końca, byłaby spokojnie siódemka, a tak to tylko uczciwe 6/10. Ale naprawdę warto obejrzeć... ============== PS. Rola Englerta do złudzenia przypomina rolę amanta-cwaniaczka z serialu "Dom". Jak widać, nie była wymysłem reżysera serialu, tylko kreacją aktora, przeszczepioną na nowy grunt z dobrym skutkiem. ============== PS2. W 69 minucie filmu, w scenach prysznicowych w izbie wytrzeźwień pojawia się wesoło coś pokrzykujący pacjent, całujący na koniec sanitariusza. Znam tę twarz, ale nie wiem skąd i nie kojarzę nazwiska aktora grającego pacjenta izby...

pi_kawka

Co prawda stary post , ale może jeszcze coś pomogę.
Tym pacjentem był Jerzy Markuszewski:
http://www.filmweb.pl/person/Jerzy+Markuszewski-56433

ocenił(a) film na 6
kwadracik

Oooo dzięki !!! Jestem zaskoczony uczynnością, pozdrawiam ! :)

pi_kawka

Nie za ma co ;)
Polecam się na przyszłość i pozdrawiam.

torgm

moim zdaniem to on żył z głową w chmurach, a nie stąpał mocno po ziemi ;) Jakkolwiek E. bardzo przekonujący jako właśnie taki cwaniak, babiarz, obibok, artysta ;)

Film miał kilka naprawdę zabawnych momentów - scena z Jerzym Cnotą przy automatach do gier, czyli to hasło mniej więcej "Jurek, daj mu w ryło" xD Sceny z mieszkania Marka - mnie bawiły, być może w zamierzeniu miało być wręcz przeciwnie. SPOILER - miś na sankach mnie rozbroił ;)) jeszcze kilka by się znalazło ;)

torgm

Jedne z gorzej zainwestowanych 90 minut mojego życia. Ale jako że filmy polskie z tamtych lat oglądam w dużej mierze dla realioznawstwa tamtych czasów, toteż i nie był to czas do końca stracony. A główny bohater - sukinsyn i kretyn jakich mało - aż dziw że ludzkie życie może sprowadzać się do tak totalnego zera. Jak ktoś dobrze jednak napisał, dobór aktora do roli znakomity. Englert jako aktor to urodzony szczur.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones