PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8844}
7,1 194
oceny
7,1 10 1 194
Pożegnanie cesarzy
powrót do forum filmu Pożegnanie cesarzy

znacie jakieś źródła?

black_hussar

Dziś, 22.55, tv Historia

ocenił(a) film na 6
maciusiko

Cholera przegapiłem, bo za późno przeczytałem twoją wiadomość, wiesz może kiedy jeszcze będzie lub masz nagrane ? - akurat byłem poza domem z dala od telewizora i neta :(

black_hussar

Nie wiem. Najgorsze, że sama też przegapiłam...

ocenił(a) film na 6
maciusiko

Obejrzałem na pewnej stronie :)

black_hussar

Tajemniczy jesteś ;-)
Widzę, że niezbyt Ci się podobał, bo tylko szóstka.

ocenił(a) film na 6
maciusiko

No cóż, spodziewałem się czegoś innego po obejrzanym spektaklu (wg mnie zbyt teatralne, drętwe i mało poruszające dialogi, brak tempa akcji, średnio zrealizowany scenariusz). Spodziewałem się właśnie ostrych sporów pokoleniowych Polaków na tle przełomowych momentów historii Polski, doli i poczynań społeczeństwa polskiego (przekrój społeczny) w czasie odrodzenia kraju oraz rozbudowanych postaci, niestety nic z tego :/
Sam jesteś w stanie to obejrzeć w necie, bez problemu znajdziesz :)

black_hussar

Dzięki, ale wobec tego nie będę oglądała ;-)

ocenił(a) film na 6
maciusiko

Nie, nie miałem zamiaru zniechęcać, ponieważ scenariusz ma potencjał i zainspirował mnie do zrobienia własnego scenariusza, który już o kilku lat rodził się w mojej głowie, a pomysł oparty był na pamiętnikach polskich żołnierzy, szlachciców i mieszczan z kresów z lat 1914-1921. Największymi perełkami są właśnie przetrwałe wspomnienia spisane przez najliczniejszą i najbardziej niewykształconą warstwę społeczną, czyli chłopstwo, ponieważ najlepiej obrazują życie wsi lub miasteczek z perspektywy zdecydowanej większości społeczeństwa. Diariusz księdza Józefa Rokosznego jest wart zainteresowania.

ocenił(a) film na 6
maciusiko

Nie, nie miałem zamiaru zniechęcać, ponieważ scenariusz ma potencjał i zainspirował mnie do zrobienia własnego scenariusza, który już o kilku lat rodził się w mojej głowie, a pomysł oparty był na pamiętnikach polskich żołnierzy, szlachciców i mieszczan z kresów z lat 1914-1921. Największymi perełkami są właśnie przetrwałe wspomnienia spisane przez najliczniejszą i najbardziej niewykształconą warstwę społeczną, czyli chłopstwo, ponieważ najlepiej obrazują życie wsi lub miasteczek z perspektywy zdecydowanej większości społeczeństwa.Diariusz księdza Józefa Rokosznego jest wart zainteresowania.

black_hussar

Nie miej mnie na sumieniu ;-)
Wiem, że nie taka była Twoja intencja. Może kiedyś, jak będzie szedł w tv, obejrzę. Mam tyle filmów, które bardzo chciałabym obejrzeć, że chyba na życie pozagrobowe wystarczy ;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones