PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8714}

Pocałunek mordercy

Killer's Kiss
6,1 2 258
ocen
6,1 10 1 2258
5,2 5
ocen krytyków
Pocałunek mordercy
powrót do forum filmu Pocałunek mordercy

Jego wartość polega na indywidualnym "piśmie" reżysera, wyrażonym np. w zagadkowym, freudowskim wątku opowiadanym przy tańcu baletnicy, siostry bohaterki; albo przy scenie tanecznego kroku dziwnych rabusiów w tureckich czapkach. Wiele mówią też zdjęcia, tak dobre, że pomyślałem, iż film czarno-biały jest tu wręcz niezbędny.
A na marginesie - obserwowałem ciekawy efekt tego, że Kubrick był zmuszony do kręcenia na ulicy bez pozwolenia (właśnie przy scenie rabunku przez roztańczonych drani) - widać reakcję przechodniów, zupełnie inną niż u statystów, na chwilę człowiek słupieje, widząc prawdziwą amerykańską ulicę bez zafałszowań, 60 lat temu. Podobnie było w scenach dworcowych.

Wydmin

Ja też lubię podglądać miniony świat przemykający w tle kinowych obrazów jak. np. w Stacja końcowa z 1953 (dworzec w Rzymie bodajże) czy Zawrót głowy z 1958 (ulice San Francisco).

ocenił(a) film na 7
777temida

Takie podglądanie to czasem wejście w wyższy stan filozofowania bez słów - zaduma nad dziwną przemijalnością człowieka. Sycenie się utrwaleniem czegoś, czego od dawna nie ma, patrzeniem z niemym zadziwieniem na ludzi na ulicach, którzy nieśli wtedy ze sobą pasma jakichś wydarzeń, powiązań i myśli.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones