PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8714}

Pocałunek mordercy

Killer's Kiss
6,1 2 258
ocen
6,1 10 1 2258
5,2 5
ocen krytyków
Pocałunek mordercy
powrót do forum filmu Pocałunek mordercy

Ostatnio zrobiłem sobie maraton z wczesnymi produkcjami Kubricka. Starczy 2 godziny wolnego czasu i można po kolei obejrzeć "Latającego ojczulka", "Dzień walki", "Strach i pożądanie" oraz "The Seafarers". Cóż wywnioskowałem po tych filmach? Byłem jedynie w szoku, że ktokolwiek zdecydował się sfinansować następne. Całe szczęście producenci nie byli już tak surowi umożliwiając dotąd marnemu twórcy nakręcić "Pocałunek mordercy". I ten film otworzył nowy rozdział w jego filmografii zwany "udane obrazy". Pokazał na ile go stać.

Nie oszukując was, nie jest to żadna perła, a po prostu oryginalne i wciągając noir. Początek czerpie z "Dnia walki", co jest fajnym nawiązaniem, a równocześnie próbą poprawienia braków tamtej produkcji. Później przez 40 minut reżyser trzyma nas w niepewności względem przynależności gatunkowej dzieła. A gdy ją poznajemy daje nam świetnie zrealizowane sceny akcji. Finałowe starcie zachwyca głównie zamierzoną niezdarnością. Dzięki zastosowaniu różnych oręży oraz przyzwoleniu postaciom na popełnianie błęów, wygrana zdaje się być niepewna, a napięcie nie opuszcza widza na krok.

Nie można jednak wybaczyć "Pocałunkowi mordercy" uproszczeń scenariuszowych (strasznie płytki wątek romansu), a nawet nierealistycznych rozwiązań (z którego piętra wypadł Vincent, że mógł jeszcze biegać?). To oczywiście może was zniechęcić, lecz miło było zobaczyć Kubricka na właściwej drodze. Jest to o kilka poziomów lepszy film niż tandetny "Strach i pożądanie".

ocenił(a) film na 5
Lucky_luke

no dobra , a gdzie znalazles wczesne produkcje Kubricka ? Ja ze 2 miesiące szukałem "Lolity" ktora jest dosyc znanym i ogolnodostepnym filmem , a jednak ... Najbardziej interesuje mnie "pocalunek mordercy " bo wszystkie pozniejsze juz widzialłem

ocenił(a) film na 6
medisess

"Pocałunek mordercy" jest do kupienia na allegro (chociaż kiedyś był tańszy), podobnie "Lolita". Zaś "Strach i pożądanie" widziałem na serwisie VOD zwanym Mubi, ale niestety tam wyświetlają tylko przez miesiąc, więc nie ma możliwości zobaczenia już. Krótkie metraże są legalnie do obejrzenia na youtube...

medisess

Pod koniec września ma być na TVP Kultura, w któryś z piątków po godz. 20. Jak jesteś zainyeresowany to śledź program TV xd

matimat17

jutro na Kulturze.

matimat17

Jutro na Kulturze

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones