PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=515636}

Pochowajcie mnie pod podłogą

Pokhoronite menya za plintusom
7,6 1 869
ocen
7,6 10 1 1869
Pochowajcie mnie pod podłogą
powrót do forum filmu Pochowajcie mnie pod podłogą

chyba nic mądrego dziś nie wymyślę, więc powiem krótko - niesamowity! „Pochowajcie mnie pod podłogą” to tak naprawdę opowieść o miłości. Miłości trudnej, wręcz patologicznej, zbyt zaborczej, ale przede wszystkim szczerej i naprawdę wielkiej. Miłości okazywanej czasem w niezwykle dziwny sposób, ale przecież zdolnej do naprawdę wielkich wyrzeczeń, To również opowieść o totalnej samotności. Film jest niesamowicie naładowany emocjonalnie, ukazując wszelkie patologie i absurdy życia codziennego, ale tak naprawdę tylko po to, aby pokazać, jak łatwo jest oceniać i patrzeć przez pryzmat złudnych pozorów. To opowieść o tym, jak samotność i nadmierna zaborczość, może okazać się początkiem prawdziwego szaleństwa i prostą drogą do samozniszczenia. Jestem pod wrażeniem...

ocenił(a) film na 9
zpablo

Nie nazwałabym tego miłością. Bo czy miłość toksyczna to miłość? Dla mnie to też osobiste wspomnienia i teraz wiem, że to nie miłość tylko rodzaj wspoluzaleznienia, dominacji, przemocy psychicznej i fizycznej.
Najgorsi mordercy stosują ten sam mechanizm, zanim zabija, karmią, opiekują . Tu zabija się powoli i przenośni.
Takie dzieci odtwarzają podświadomie te napięcie, które było im znajome. Mają problem ze zbudowaniem w ogóle jakiś więzi, są często pracocholikami, nie radzą sobie z napięciami. Przykładów można mnożyć. Często popadają w działania nawykowe, które je rozprężają. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones