PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=660451}
6,9 133 032
oceny
6,9 10 1 133032
6,2 34
oceny krytyków
Pod Mocnym Aniołem
powrót do forum filmu Pod Mocnym Aniołem

Zapomniał że Więckiewicz to nie Kondrat, trochę inny kaliber. Dużo scen przypominało te z Wszyscy jesteśmy Chrystusami. Mam nadzieję że w następnym filmie Smarzowski będzie Smarzowskim.

ocenił(a) film na 3
korin

Zgadzam się. Dodatkowo denerwowały mnie dłużyzny. Gdyby usunąć sceny jak gość popyla przechylając flachę, film byłby krótszy o dobre 40 min.
Grabowski-anioł, ten drugi-diabeł, walczący o alkoholika, hmmm... Ten motyw też jakiś taki płaski i mało wiarygodny.
Poza tym, ja rozumiem, że to Smarzowski, że ma być brud, ale aktorzy tak seplenili, że często nie wiedziałem co oni mówią.
Generalnie Koterski w temacie alko lepiej się wypowiedział.

ocenił(a) film na 5
whitlow

ja bym powiedział,że Smarzowski pokazał alkoholizm w formie już beznadziejnej. Koterski natomiast bardziej powszechny i sytuacje w rodzinach. Byłem bardzo ciekawy tego filmu, ale jestem bardzo rozczarowany. Strasznie "psychologiczny".

korin

Post o tyle śmieszny, że o ile obaj zajmują się babraniem w żółci i polskim paradygmacie, z wszystkimi jego aspektami, to Smarzowski robi niemalże zupełnie inne filmy, oraz oferuje chyba więcej w swojej twórczości. Więckiewicz występował przecież też u Koterskiego, w bardzo słabej zresztą produkcji...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones