PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10089}

Pod czułą kontrolą

Tender Mercies
6,9 493
oceny
6,9 10 1 493
Pod czułą kontrolą
powrót do forum filmu Pod czułą kontrolą

Zwyczajny

ocenił(a) film na 10

Film przedstawia zwykłą codzienność prostych ludzi. Stroni od schematów hollywoodzkich i nieraz zaskakuje. Ponadto nie ma w nim seksu, prawie wcale nie ma wulgaryzmów, a przemoc jest śladowa. Poza tym Beresford może się poszczycić tym, że jego aktorzy (z Robertem Duvallem na czele - jedynym wielkim nazwiskiem w obsadzie, prócz Ellen Barkin, która pojawia się tylko na chwilę w dwóch krótkich, acz istotnych scenach) zagrali swoje role z wielkim oddaniem. Nie da się dziełu twórcy oscarowego "Wożąc panią Daisy" (późniejszego o pięć lat) czegokolwiek zarzucić. To zwyczajny film o zwyczajności prostych ludzi. Należy go obejrzeć.

ocenił(a) film na 10
Shiloh

I wlasnie za to dostal ode mnie 9 a nie 8, za antyholloywodzki styl, brak nachalnego seksu i bardzo dobre kreacje. Pomijam fakt, ze jest to film, ktory idealnie wpasowuje sie w moj styl, zasciankowego, nastrojowego i spokojnego obrazu. Podobnie, jak Dróżnik, Świat Doskonały itd... firmy amerykańskiej prowincji zdecydowanie lepiej do mnie przemawiaja niz produkcje masowe, i powiedzialbym terminologią polityczną - populistyczne. Polecam! Warto obejrzeć.

ocenił(a) film na 10
efc_2

Zmienilem na 10... urzeklo mnie wszystkie, nie bylo niczego, co by mi sie nie podobalo. TO jest dokladnie moj styl filmu. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
efc_2

Cieszę się, jednak film nie dzieje się w Stanach Zjednoczonych, lecz w Australii (jak prawie wszystkie filmy z okresu, kiedy Beresford kręcił tylko w swojej ojczyźnie - zwróć uwagę, że samochody jeżdżą lewą stroną szosy).

ocenił(a) film na 9
Shiloh

Film dzieje się w Stanach a nie w Australii.

ocenił(a) film na 10
Rudolfo

To czemu w filmie jeżdżą lewą stroną drogi? Nie zwróciłeś uwagi na ten szczegół?

ocenił(a) film na 9
Shiloh

W filmie jeżdżą tą samą stroną drogi co w Polsce.

ocenił(a) film na 9
Shiloh

Specjalnie obejrzałem sceny z udziałem samochodów i muszę stwierdzić, że samochody mają kierownice po lewej stronie i jeżdżą prawą stroną drogi (tak jak w Stanach). Akcja filmu dzieje się w Texasie, o czym świadczy flaga tego stanu pojawiająca się w filmie, kiedy Duvall śpiewa piosenkę na imprezie (flaga jest za nim). Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
Rudolfo

Faktycznie, miałeś rację, mój błąd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones